Страница 72 от 238 ПърваПърва ... 2262707172737482122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #1066

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Като се загледах във външното тяло ми се видя наклонено напред. Нямам нивел и измерих растоянието от тялото до стената. Долу- 11 см, горе- 12 см. Хванато е директно на стойките, които са с по 3 болта към стената. Може ли стойките да не са под прав ъгъл, или да са увиснали под тежестта на тялото.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    66
    #1067

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Или стената,мазилката има наклон

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1068

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Като се загледах във външното тяло ми се видя наклонено напред. Нямам нивел и измерих растоянието от тялото до стената. Долу- 11 см, горе- 12 см. Хванато е директно на стойките, които са с по 3 болта към стената. Може ли стойките да не са под прав ъгъл, или да са увиснали под тежестта на тялото.
    НАй-вероятно стойките са скосени отпред и това е причина за наклона.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1069

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Като се загледах във външното тяло ми се видя наклонено напред. Нямам нивел и измерих растоянието от тялото до стената. Долу- 11 см, горе- 12 см. Хванато е директно на стойките, които са с по 3 болта към стената. Може ли стойките да не са под прав ъгъл, или да са увиснали под тежестта на тялото.

    Стойките винаги подават малко от тежестта на тялото. От това се получава наклона напред. Аз компенсирам с дебели шайби, като задавам много лек наклон назад и обратно на компресора! Така зимата нямам проблеми.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #1070

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Малък наклон напред проблемно ли е, да му подлагам ли шайби или да го оставя така.


    Цитат от гаранционната карта- Mitsubishi electric гарантира безотказен режим на отопление при ниски температури(под-1 гр.), само когато е инсталиран ниско- температурен кит(опция) срещу замръзване на дренажната система на външното тяло.

    И кво сега, под нулата май пак ще включвам акумулиращата(още не съм я изхвърлил).

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1071

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Както казах по-горе отивай в железарията, купи от дебелите шайби и подлагай докато не направиш една идея наклон на зад и обратно на компресора. Но много малко. Също внимавай да не усукаш тялото! Ако мислиш, че не може да се справиш викай някой да го направи. Имаш ли наклон напред зимата леда почва да пълзи, бавно, но сигурно!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1072

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Малък наклон напред проблемно ли е, да му подлагам ли шайби или да го оставя така.


    Цитат от гаранционната карта- Mitsubishi electric гарантира безотказен режим на отопление при ниски температури(под-1 гр.), само когато е инсталиран ниско- температурен кит(опция) срещу замръзване на дренажната система на външното тяло.

    И кво сега, под нулата май пак ще включвам акумулиращата(още не съм я изхвърлил).
    Няма проблем ще си работи и под нулата.Беше хубаво да има още една дупка-може и да са направили?

    Направи това което ти е написал Mega и зимата няма да имаш проблеми.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1073

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Стойките който ползват са евтини и се огъват затова и увисва напред климатика. Аз тези който ползвам са дори изпитани и производителя има сертификат за тях и няма такива проблеми.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1074

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ... Не е от стойките, дори със стойки от Атаро, пак малко подава заради изолацията. На панел няма проблеми, но на новите блокове, винаги малко подава, колкото и да е незабележимо на върха на климатика се усеща!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #1075

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Е защо като се гънат, не ги заваряват под ъгъл 80-85 гр. Така като ги натовари тялото и ще стане прав ъгъл. Що не са го предвидили.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1076

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Е защо като се гънат, не ги заваряват под ъгъл 80-85 гр. Така като ги натовари тялото и ще стане прав ъгъл. Що не са го предвидили.
    Другият вариант е- избираш климатик с по леко външно тяло и заспива... зимата -зимен сън.

  14.  
     
  15. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #1077

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Абе тия от мицубиши- електрик ли е ме-лектроик ли е им кажи да си го заврат тоя нискотемпературен кит.....................знаете къде........., защото климатика и без него ще си работи добре











  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #1078

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Значи външното си има лек наклон наляво т.е. от ляво е по ниско (погледнато отпред)- това ли е обратно на компресора. Затова подложих само отпред 2 гайки високи към 8мм и се повдигна. Опасявах се да не се наклони сега пък назад, но не- окото ми го вижда право.
    Всъщност може и една идея да е назад. Както е станало, така да е, не го барам повече. Мерси за съветите.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1079

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ааа окото мнооого лъже има си и нивелирани хора де - не се заяждам просто блоковете някой път са леко потдали снимката не е по темата но тук блока не е на нивел:

    сниката е от руски сайт но това съм го виждал и на живо в бг...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #1080

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Аз пък това съм го виждал вкъщи ;-)

    Без майтап като слагах дограмата в спалнята се получи абсолютно същия (д)ефект,който после с обръщането на прозорците изчезна...Така че нивел задължително!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе