Страница 21 от 238 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #301

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    mastahkillah, излиза че е трябвало да сложиш 14-ка. То така с консумация над 1kw значи компресора работи над номинал, май това е лошо за машината. Я аз да питам по мощния климатик има по висока температура на изходящия въздух или има по голям дебит въздух с същата темп.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    4
    #302

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Тъй като не си посочил бюджет, моделите са от различен ценови клас.
    1. Sharp AY-U25SX
    2. Panasonic CS229XB
    3. Toshiba RAS-10PKVP-E
    4. Toshiba RAS-10SKVP-E
    5. Sharp AY-W22SV
    6. Sharp AY-XP09GHR
    7. Mitsubishi Heavy SRK/SRC 20ZIX-S
    8. Mitsubishi MSZ-BXV258
    9. Sanyo ZK28X
    10. Toshiba RAS-10SKV2-E
    Благодаря за интересните предложения , сигурно ще избера някой от твоите предложения

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #303

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vyrhara
    На една комшийка едната тошиба и изгоря, а другата я размразявахме доста време че беше спряла, така че внимателно с тая марка ако сте в град с кучи студове зимата.
    само че има ТОШИБИ,които ги правят в китай,ма с най-китайските части.на тях само като им видиш надписа и ти става ясно,че нямат нищо общо с ТОШИБА.но за жалост хората гледат,но не виждат а и не питат.тук някъде във форума имаше снимка на ТАКАВА тошиба.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #304

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от maxdevil
    Благодаря за интересните предложения , сигурно ще избера някой от твоите предложения
    Личните ми предпочитания клонят към №1, слабост ми е заедно с ЕХ на Саньо. В 15кв.м. ще е идеален стига стаята да няма зверски загуби като на mastahkillah, че при него 4kW номинална мощност са недостатъчни да стопли 26куб.м. Я най-добре опиши в подробности стаята - изолации, дограми, желана вътрешна t, външни стени и др., за да не стане после

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    68
    #305

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    само че има ТОШИБИ,които ги правят в китай,ма с най-китайските части.на тях само като им видиш надписа и ти става ясно,че нямат нищо общо с ТОШИБА.но за жалост хората гледат,но не виждат а и не питат.тук някъде във форума имаше снимка на ТАКАВА тошиба.
    Това твърдение вярно ли е?
    склонен съм да взема Toshiba Ras 13 SKV2-E /от сайта цитиран горе/, има ли вероятност да е менте?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #306

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    По-ниските класове се правят в Китай, другите в Тайланд /SAVR, СУЗУМИ +/или Япония /ІІІ серия и V серия на ДАЙСЕЙКАЙ/.По принцип 90 % от всички машини се правят в Китай, но само това не е гаранция за лоша машина.Колегата вероятно има предвид неизвестни по произход машини с лепенки ТОШИБА.Специално SAV2-E е ТАЙЛАНДЧЕ.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #307

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    mastahkillah, да знаеш че да имаш много студена стая е и положително. Ние още малко и ще пускаме климите на охлаждане, а ти на твоя ще му дръпнеш щепсела. Иначе я кажи как се държи твоя сега при по топло време, колко градуса е в стаята и какъв е разхода на ток.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #308

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    ........../или Япония /ІІІ серия и V серия на ДАЙСЕЙКАЙ/.
    Интересно ....
    Когато си купих III-ката миналата есен видях, че както на кашоните, така и на самите тела имаше надписи Made in Japan. Споделих това с един уважаван колега тук и неговото мнение беше, че за целта си имало печатници и т.н...........Опонирах му с това, че България е никакъв пазар и т.н., но безуспешно.
    Къде е истината, ЕДИ!!
    Просто ми е любопитно.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #309

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Специално за ІІІ серия НД модела и цялата V серия е сигурно че са ЯПОНЧЕТА.За ІІІ серия Е модела не е 100% сигурно, макар да има и такава официална информацияВ Китай правят и за Япония модели, но надали за един модел от цяла гама ще настройват китайските линии.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #310

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Специално за ІІІ серия НД модела и цялата V серия е сигурно че са ЯПОНЧЕТА.За ІІІ серия Е модела не е 100% сигурно, макар да има и такава официална информацияВ Китай правят и за Япония модели, но надали за един модел от цяла гама ще настройват китайските линии.
    Аз за Е модела говорех, то е ясно.А надписа е на английски според мен, защото климите са за Европа.Пък къде са правени.......е друг въпрос. Но ако пък са правени в Китай няма начин да излязат с този надпис, ако са редовна серия, а не "поръчкова", дяволска работа.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #311

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ако отвориш и видиш изработката на външното и вътрешното, няма да се чудиш къде е правен.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    5
    #312

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте на всички

    Живеем на квартира със съпругата ми и бебчето ни и искаме да си сложим климатик. Не съм компетентен в тази област, макар че доста съм чел из форумите. А на продавачите в магазините, незнам защо не мога да им имам пълно доверие Затова, реших да се допитам до Вас.. Бюджетът ми е доста ограничен - около 450 лв. без монтажа. Гледам че има разни моделчета за около тази сума. Ориентирал съм се към 12ка и желанието ми е да бъде с по-добрият фреон. За тази сума гледах, че има модели на Osaka, Midea, Whirlpool, Crown и оше няколко доста по-неизвестни за мен марки. Знам, че за тези пари не мога да търся кой знае какво качество и надеждност, но все пак. Ако можете да ми помогнете. Благодаря Ви.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #313

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    От изброените си избери МИДЕЯ, но за бебчо ти трябва нещо доста по-добро и съответно по-висок бюджет.За основно отопление ли ще е или само за охлаждане.Кажи какво е помещението - кубатура, изолации, разположение.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #314

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    IVO-1977 от петък до понеделник не съм си в къщи и не мога да ти кажа.. И предпочитам стаята ми да е топла през зимата,и лятото да си пускам климата в най-големите жеги,отколкото сега да умирам от студ

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    5
    #315

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Предимно ще е за охлаждане, понеже отоплението е на дърва. Но понеже дървата посвършват, може би от края на тоя месец ще ми трябва климатика. Стаите са преходни, от по около 20 квадрата, не повече. Идеята ми е такава , че ако се монтира в едната стая така, че да е срещу вратата на другата стая, донякъде ще могат и да двете да се затоплят. Изложението на апартамента е Юг-Запад. Едната стая е средна, а на другата има 2 външни стени, като на едната доколкото знам има изолация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 238 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе