Страница 70 от 238 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1036

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    а аз бих купил подобен карабащисан климатик - особенно дайкин, но и митцубиши може - цената е доста надолу а и си ги подава вносителя така.
    а не както другите да си ги измислиш сам.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1037

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Плазмаклъстъра няма такава възможност и не произвежда Озона.Озона се използва в САЩ за дезинфекция на питейната вода, тъй като хлора се преодолява от някои паразити(писал съм за този случай във форума).

    Ако йонния дъжд, плазмаклъстер или като и да го наричат беше толкова ефективен в САЩ след епидемиите от криптоспоридиоза през 1993-2000год. година щяха да използват него, а не озона
    А Климатици Sharp и Plasmacluster се борят с птичия грип.

  4. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #1038

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Че ние в БГ сме имонизирани против птичия

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #1039

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    а аз бих купил подобен карабащисан климатик - особенно дайкин, но и митцубиши може - цената е доста надолу а и си ги подава вносителя така.
    а не както другите да си ги измислиш сам.
    и какво точно печелиш примерно с конкретното Митсу .. цената е с 300 лв нагоре от GЕ серията ,но пък имаш ОКО и плазма ,мноо ценно .. жалко че няма клими с параметрите на топ моделите но изчистени от ненужните им екстри и на по ниска цена .. аз бих си купил обратната комбинация - външно на FA и вътрешно на GE - това вече ще си струва намалението ...

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1040

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    и какво точно печелиш примерно с конкретното Митсу .. цената е с 300 лв нагоре от GЕ серията ,но пък имаш ОКО и плазма ,мноо ценно .. жалко че няма клими с параметрите на топ моделите но изчистени от ненужните им екстри и на по ниска цена .. аз бих си купил обратната комбинация - външно на FA и вътрешно на GE - това вече ще си струва намалението ...
    1. GE не е ниския клас.GE е средния клас.GC е ниския инверторен клас на МЕ.
    Моите родители имат в хола GE 50 VA и трябва да кажа, че климатика е доста добър и топли зимата дори пто -10-12, тоест няма проблем при минусови температури.

    2.Момчето е финансово ограничено, защото програмата Енергийна ефективност не действа в момента.Остава му варианта с 2 дженерала всеки за 1400 лв с монтажа или 2 мицубишита 25-ци за 3300лв.

    3.И аз бих си сменил климатиците с японски фуджитсу и тошиба, но фуджитсуто за хола Fujitsu AS-Z40V2 http://dimeli.eu/klimatici/fujitsu ще ми струва с монтажа около 4300лева..., а за 2-те стаи тошибите 2*2400лв..за офиса -хайде няма да сменям ноември ми го монтираха все пак.

    4.като гледам подписа ти едно е да искаш, друго е да можеш трето да го направиш...

    П.П. цената е 120 лева нагоре в сравнение с GE серията.
    В тази криза очаквам някоя фирма да рекламира че климатика "има дупка" и "духа" по желание на потребителя, а с помощ от собственика може дори да прави "стриптийз"...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #1041

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    При разпада на озона се получава кислород и свободен атом кислород който наричат радикал.Той(радикала) се свързва с много вещества и някой от тях неутрализира, а по отношение на вируси и микроби тази реакция се извършва с клетъчна стена(разрушава я) или при вируса с някоя молекула което променя и разрушава вируса и РНК-то му като го обезврежда.
    На по-простичък език му викат окисляване.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1042

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    и какво точно печелиш примерно с конкретното Митсу .. цената е с 300 лв нагоре от GЕ серията ,но пък имаш ОКО и плазма ,мноо ценно .. жалко че няма клими с параметрите на топ моделите но изчистени от ненужните им екстри и на по ниска цена .. аз бих си купил обратната комбинация - външно на FA и вътрешно на GE - това вече ще си струва намалението ...
    имам майла на единия с който говорих в климаком - ще им пратя един майл да видя какво ще кажат. но цената на ГЕ и така е висчка...

    justify : човече какви са тия луди бюджети - ти за половината пари ще наредиш конвекторите + някоя по-качествена термо-помпа въздух-вода.


  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1043

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Цъ! Едната щайга в къщи(Хитачи) си има същата екстра под същото наименование. Така е описана и в сайта на Хитачи: плазма-йон клъстер.
    Заинтригува ме с този клъстер при Хитачи,и ако говориш за модела RAS/RAC-35WX8-обикновено изписват за марката Plasma ion-би ли показал къде го има?А ето и бащата на плазмаклъстера проф.Джон Оксфорд и ефекта от творението му съвместно със Шарп:

    https://www.youtube.com/watch?v=m2X9n9Oay34#

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    401
    #1044

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Благодаря на всички за отговорите.
    Вчера ходих до една банка и ми казаха, че се очаква отново да пуснат кредит "енергийна ефективност" за частни лица.
    От друга банка също ми потвърдиха, така че ще изчакам малко и ще се моля за по хладен юни.
    Както всички и аз искам да купя максимално качество за малко пари, но такава схема няма.
    Май ще се насоча към два Тошковци, пък нали са ми и адаши.
    Само пак да питам, да не дойде слаб за хола?

    А да ме насочите към фирма във Варна която предлага Тошиба?

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #1045

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    4.като гледам подписа ти едно е да искаш, друго е да можеш трето да го направиш...
    това някакъв опит за заяждане ли е ... ти подписа ми хубаво го гледаш ,само че за всяка от машините си съм работил ... 1 седмица ... просто съм практичен човек и не виждам особен смисъл в климатик за 4500 лв отопляващ 1 от 3те ми стаи ...

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1046

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty

    justify : човече какви са тия луди бюджети - ти за половината пари ще наредиш конвекторите + някоя по-качествена термо-помпа въздух-вода.
    Когато имаш излишни пари не го мислиш.Сега точно нямам.Това за термопомпата не е съвсем вярно, защото при вече направен апартамент/къща за термопомпа се иска разбиване, прекарване на инсталация и още други работи.Ако имаше термопомпи въздух- вода през 2006год. и някой ми беше обяснил...
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi


    това някакъв опит за заяждане ли е ... ти подписа ми хубаво го гледаш ,само че за всяка от машините си съм работил ... 1 седмица ... просто съм практичен човек и не виждам особен смисъл в климатик за 4500 лв отопляващ 1 от 3те ми стаи ...
    Не.Смисъл???
    Но една седмица...2 седмици...фактите стоят в подписа ти...contra factum, non valet argumentum.

    И на мен най-много ми харесват тошибите от 3500+лв. фуджитсуто за 4000+лв, националите/панасониците за 3600+/4000+ , но.... в подписа ми е друго.
    Лесно е да даваш акъл/кажеш кое е най-доброто на някой който не разполага с пари:
    климаком ми се струва че са изобретили нов модел с тия различни външно и вътрешно тяло аз не бих си купил такъв "хибрид" щото параметрите му ще са като на ниската ГЕ серия ( все пак външното е ГЕ) а тия очи уши i feel i see и т.н. са глупости ( един познат му избоде окото на Хайера си щото се бъркаше нещо и не топлеше ).. изравнявал ° на пода и тавана ще ги изравни ама .. няма как да стане ... аз също бих препоръчал някой от дайсейкаите като две 10ки са достатъчни ако наистина има такива малки загуби
    , особено с хилещи се иконки(като не пропуснеш да отбележиш, че ти не би си купил.Кой от твоите климатици е от високия клас и с какъв КОП са???), но в същото време и ти не си похарчил пари за това което най-много ти харесва(най-доброто) независимо дали работиш 1 седмица или един ден за всеки от климатиците...

    Докато чака програмата да заработи отново(чакат се пари) може да му се наложи да преосмисли желанията си защото дайсекай 3-ка може и да не останат дотогава, друг въпрос е колко пари има той и на каква помощ разчита но тя е максимум 20% което за 1500лв е 300 лева-само лихвата му е 13-16%...
    Просто според мен, ако наистина не разполага с пари най-добрия за него вариант е с 2-те мицубишита общо за 3300 или 2-та Generala за 2800лв.
    Както и да е аз за такива глупости не искам нито да се карам нито да се заяждам с никой.
    То е направил избора си засега, нататък ще пише.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1047

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Заинтригува ме с този клъстер при Хитачи,и ако говориш за модела RAS/RAC-35WX8-обикновено изписват за марката Plasma ion-би ли показал къде го има?А ето и бащата на плазмаклъстера проф.Джон Оксфорд и ефекта от творението му съвместно със Шарп:

    https://www.youtube.com/watch?v=m2X9n9Oay34#
    За този модел става въпрос . Не разбрах какво да покажа. Да дам линк някакъв или да снимам така наречения плазма-йон клъстер на моята щайга и да постна снимките?
    Не знам как точно действа това чудо. Това което забелязвам е, че когато климатика работи и е вкл. тази функция, в стаята се усеща странна миризма. Не бих казал, че е миризма на озон. Не мога да я определя. Също и филтъра, които е метален, улавя повече прахоляк. Вероятно се наелектризира.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1048

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от todo1
    Благодаря на всички за отговорите.
    Вчера ходих до една банка и ми казаха, че се очаква отново да пуснат кредит "енергийна ефективност" за частни лица.
    От друга банка също ми потвърдиха, така че ще изчакам малко и ще се моля за по хладен юни.
    Както всички и аз искам да купя максимално качество за малко пари, но такава схема няма.
    Май ще се насоча към два Тошковци, пък нали са ми и адаши.
    Само пак да питам, да не дойде слаб за хола?

    А да ме насочите към фирма във Варна която предлага Тошиба?
    Това е хубава новина за теб, да знаеш че м.Юни или м.Юли се очакват да са най-горещи това лято, поне така чух по ТВ да казват, но не беше потвърдено на 100%.
    Относно Тошковците ако наистина можеш да си ги позволиш ги взимай и не се притеснявай 2 10-ки са ти напълно достатъчни. Обади се на вносителя на Тошиба и ги питай имат ли фирма във Варна с която работят.

    П.С. И продължавам да твърдя, че след Тошковците двата Шарпа са по-добрия вариант за теб (лично мнение), става въпрос за цена-качество.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1049

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    За този модел става въпрос . Не разбрах какво да покажа. Да дам линк някакъв или да снимам така наречения плазма-йон клъстер на моята щайга и да постна снимките?
    Не знам как точно действа това чудо. Това което забелязвам е, че когато климатика работи и е вкл. тази функция, в стаята се усеща странна миризма. Не бих казал, че е миризма на озон. Не мога да я определя. Също и филтъра, които е метален, улавя повече прахоляк. Вероятно се наелектризира.
    Ако може снимай металния филтър отппред и ако се отваря отворен.Виж дали като го свалиш има метални пластинки отстрани-трябва да има контактни повърхности за провеждането на ток.

    Ако миризмата е като от кварцовите лампи с които ни облъчваха някога, то това е озон.
    Има голяма вероятност от това което казваш климатика да е с плазма филтър.

    Това ли е климатика: http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=622 ???

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1050

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    Ако миризмата е като от кварцовите лампи с които ни облъчваха някога, то това е озон.
    Има голяма вероятност от това което казваш климатика да е с плазма филтър.
    В няколко други сайта го водят само йонизатор,а и липсва плазма касетата,а метален филтър- системата май е подобна като на Панасоник e-ion .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе