Страница 97 от 238 ПърваПърва ... 47879596979899107147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,441 до 1,455 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1441

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ZDT, това ли е лимита ти без монтаж ~1500лв?

  2.  
     
  3. ZDT
    ZDT е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #1442

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    по въпроса за лимита - да, ок. 1500 лв съм се ориентирала

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1443

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ZDT
    по въпроса за лимита - да, ок. 1500 лв съм се ориентирала
    ZDT ако е само за охлаждане ще ти върши работа тази тошиба ,която си си харесала,но споменаваш и изолаций-та да не се и топлиш с него-че с тези параметри да не се затормозява?А иначе в онази фирма дето ги гледаш,а и по принцип дават малката квадратура за отопление,а по голямата за охлаждане,ама там малко са се по уляли.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #1444

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте !
    Ами да питам и аз все пак направо, как да реша колебанията в избора на климатик.
    Данни: помещението е хол 3 етаж /от 4 / само една външна стена - 17, 5 м2 на 2/50 което е грубо 44 м3. Панелека е, но изолирано, добре целия апартамент дори, дограмата е пвц / на хола а и др./
    Сега колебанието ми е в това, че няма крещяща нужда от климатик защото лятото е сенчесто /източно изложение, и сянка от дървета пред балкона/, зимата има централно парно. Което си върши работата. Което предполага, да дам пари за неинверторен климатик. Но стандартно всеки препоръчва инвертор, макар и Мидея, която аз като марка мисля че е добра щом и Булбанк имат такива.. Затова търся смисъла.
    Мен лично идеята ми е да се ползва в най-, ама най-големите жеги, а това е не повече от 20-30 дни сумарно лятото, а зимата почти не се използва или ще е до 0 градуса когато и парното е по- слабо, щото мошениците от топлофикация намаляват силата.
    При този диапазон мисля, че и обикновен климатик върши работа.
    Другото което е аз имам едно изискване- дори и да е обикновен да може да работи тихо, не знам дали това се осигурява от режима sleep. Предполагам и външното тяли да не е много шумно. Затова нямам идея дали и от тях има по-тихи, като инверторните.
    Изискване за по-малко харчен ток нямам, защото както обяснявам на разни продавачи и монтажници досега, е че не ми е основен уред за отопление. няма смисъл да си избива парите според мен,5 иповече години. Дотогава я камилата..
    И последно- дали щял да замръзне и няма да е ефективен при по-ниска от -5 градуса темп-ра не е страшно, една духалка за 70 лв на ровента /по маркова уж/ ще навакса тия 3-5 градуса вътре, няколкото дни в които евентуално би имало зверски студ, че парното да не насмогва. Случвало се е за не повече от 20-тина дни сумарно зимите. И харча няма да е никакъв.

    Какво е мнението на хора които имат климатици работещи при подобни условия, ще съм благодарен да го споделят. И дори да ме насочат към конкретен модел.


  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1445

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    marcam според мен ти вече си направил избора си и той е конвенционална Медея, просто търсиш подкрепа за избора си. Във форума има много информация за разликата между инвертор и конвенционален климатик и тя не е само в температурният диапазон на работа. Ако за теб няма значение дали до морето ще пътуваш с москвич или с мерцедес тогава смело взимай медеята.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1446

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ZDT, този климатик ще ти свърши работа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #1447

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    marcam според мен ти вече си направил избора си и той е конвенционална Медея, просто търсиш подкрепа за избора си. Във форума има много информация за разликата между инвертор и конвенционален климатик и тя не е само в температурният диапазон на работа. Ако за теб няма значение дали до морето ще пътуваш с москвич или с мерцедес тогава смело взимай медеята.
    Аз не искам да давам пари за "мерцедес" който ще карам само на път за морето 1 -2 пъти годишно /ако трябва да използвам сравнението. Инак всякакви ги има, някои си ги купуват само да го имат заради егото.
    Отделно, ок Мидеята е китаец, но толкова ли са зле или безпарични тези от Булбанк в надежда примерно, че да си сложат Мидея т.е. Москвича.

    Нека отговорите бъдат разумни, надвам се поне тук някой да разбере. не търся подкрепа за модела, ами просто искам оптималния вариант за условията. Описах грамотно какво търся и какви са даденостите, нека и отговорите да са такива. Инак става от рода- вземи си немски голф, че е по- добър от фрнско рено, пежо.
    Питам защото много тук имат среща с климатици, някой дори ги монтират предполагам, освен ползват но се надявам на непредубедено мнение. А както горното което дадох като пример за колите, не върши работа. Инак е ясно, че за 3 000 лв климатик е по- добре от 600.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1448

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Колко разумен отговор може да получиш при този пример с банката. Иначе няма какво да те съветваме след като теб те задоволява евтин китаец. Медеята ще те охлажда и ще те топли в преходните сезони, всичко друго е субективно усещане, шум, дизайн, качество на материали и изработка, надеждност.....

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1449

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    marcam, виж това моделче, инверторен с компресор и управление на Дайкин. Ако много държиш да е он/оф технология и да е от марката Мидеа, тогава ето този модел.
    Успех в избора

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1450

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    marcam, виж това моделче, инверторен с компресор и управление на Дайкин.
    Бе жив дайкин си е. Скоро и емблемата ще почнат да им лепят...

    Цитат Първоначално публикувано от marcam
    Нека отговорите бъдат разумни, надвам се поне тук някой да разбере. не търся подкрепа за модела, ами просто искам оптималния вариант за условията. Описах грамотно какво търся и какви са даденостите, нека и отговорите да са такива. Инак става от рода- вземи си немски голф, че е по- добър от фрнско рено, пежо.
    Вземи си френско Рено, че е по-добро от турското. Или не, щом турското те кефи повече....
    Впрочем, колко парички си събрал за кола? И нова ли ще я купуваш или на старо?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    90
    #1451

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте,и аз бих искал да ви помоля за препоръка-трябва ми климатик който ще се ползва само за охлаждане,помещението е 25м2 с източно изложение.Климатика искам да бъде възможно по-евтин,но същевременно да не създава проблеми сиреч цена/качество да е добро съотношение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    46
    #1452

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    някакви положителни отзиви за климатик panasonic-cs-cu-re12hke струва ли си да се купи климатик без гаранция пък макар и той да е нов.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1453

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от branko
    някакви положителни отзиви за климатик panasonic-cs-cu-re12hke струва ли си да се купи климатик без гаранция пък макар и той да е нов.
    Краден ли е? Не, не си струва Panasonic без гаранция. Ама за 200-250лв може...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    46
    #1454

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    не е краден чисто нов във кашоните купуван преди 2години ама му искат 600лв и нямя никаква гаранция. Интересува ме дали ще топли зимата.Пък за парите ще го пазарим.В момента струва 1099лв.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1455

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от branko
    Интересува ме дали ще топли зимата.
    Дали ще топли какво?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе