Страница 96 от 238 ПърваПърва ... 46869495969798106146 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1426

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ... Сега остава пак да пита дали да го вземе?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    22
    #1427

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    http://www.finlux.eu/index.php?page=aboutfinlux

    Ето ви история на марката от сайта им. От 1992 до 1996 г. са били част от Нокия, след това са били купени от компания в Хонг Конг.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1428

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ето ви и истината..............казва се финлукс,защото когато на човек му е студено той трепери=по-голямо съкращаване на мускулите=изразходване на повече енергия=на отслабване и за това ,който си вземе финлукс ще е финен и луксозен(слаб) а марката доставя точно това УДОВОЛСТВИЕ НА ЗАКУПИЛИЯ ГО,за това купувай смело,но не се хвали,че имаш КЛИМАТИК(освен ако от ЗОРА не ти платят)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    12
    #1429

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте,

    Необходима ми е помощ за избор на 2 климатика. Става въпрос за климатизация на 2 стаи. Говорим за София като местоположение и ще се ползват като основно средство за отопление
    Едната е 6.1х3.4х2.6 или 55 куб.м. изложение югозапад. 1 външна стена. Използва се като детска стая.
    Втората е 5.3х3.4х2.6 или 47 куб.м. изложение североизток. 1 външна стена Използва се като всекидневна.
    Апартамента е със външна изолация и сменена PVC дограма изцяло вътрешен.
    През изминалата зима и двете стаи бяха отоплявани с духалки 2 КВ. като в най-студените дни са работели до 50% от ремето и е поддържана температура 20-22 градуса.

    Смятам да прекарам климатиците през програмата за енергийна ефективност та говорим за нови инвертори клас А и нагоре.
    Бюджета с който ще разполагам е до 3к с монтажа.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1430

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Къде я видя тая програма за енергийна ефективност?Доколкото знам такава няма отдавна.
    А иначе 2 от тези ще ти паснат идеално: http://www.bulclima.com/klimatici-i-...shb09ld-plasma

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    61
    #1431

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Къде я видя тая програма за енергийна ефективност?Доколкото знам такава няма отдавна.
    А иначе 2 от тези ще ти паснат идеално: http://www.bulclima.com/klimatici-i-...shb09ld-plasma
    хехе, и аз да знам нещо, което ти не знаеш в този форум Има такава програма - току-що я подновиха,като всяка банка си има списъци с какво и що финансират и съответните изисквания. Да се разходи до обслужващата му банка и да пита - ако в неговата няма, щото не всички предлагат програмата, ще му кажа къде има. Ех, и аз веднъж да помогна с положително мнение във форума, че досега само "спасявам" желаещите да си купят ЛДЦ-та от една определена фирма

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1432

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Вярно е, програмата пак започва.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1433

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ами аз, не знам за това и питах човека къде я е видял.Но щом са я пуснали пак това е супер.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    12
    #1434

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    В момента само Райфайзен банк работи с програмата, скоро се очаква да започне и Прокредит банк. Програмате е продължена до юли 2014 година.
    Та на въпроса 3.6 кв номинал би ли ми бил достатъчен за споменатите помещения?

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1435

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Да.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1436

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stanly_v
    В момента само Райфайзен банк работи с програмата, скоро се очаква да започне и Прокредит банк. Програмате е продължена до юли 2014 година.
    Аха! Днес ходих до Прокредит по други дела и момите там любезно ме "светнаха", че банката стартира програмата отново. Вече имам 2 изплатени такива кредита в кредитното си досие, ама що да не се гмурна пак? Само да не се удавя

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    46
    #1437

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    здравейте предстои ми монтаж на климатик за сега нямам външна топло изолация но мисля да слагам дайте съвет първо изолацията ли да направя, или да монтирам климатика и после върху изолацията да монтирам външното тяло.Заради вибрациите на външното тяло кога ще са по малки и по осезаеми.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1438

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    При добре изработена изолация, с необходимите качествени материали /плътност на платната, качествена шпакловка и мазилка/, монтажа върху нея не е проблем.

  17. ZDT
    ZDT е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #1439

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте, чета обаче нещо не мога да схвана. Търся си климатик за южна стая, вътрешна, топла 17.5 квадрата с PVC, тухла. По мои сметки номинална мощност търся около 3.2. Обаче все си харесвам хиперинвертори, на които пише ном. мощност 2.2. Ето пример http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=244. Там обаче пише, че е подходящ за тези квадрати, за които търся климатика. Та въпросът ми е: става или не това за мен, и как хем е за повече квадрати, пък е с по- малка мощност? Благодаря.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1440

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Малък ще е, търси номинал поне 2,8, но от по-високия клас на марките.За тези 100 волтови машини и конкретните модели може да попиташ в темата за 100 волта, има хора, които са наясно с моделите и възможностите, понеже има базови модели със занижени показатели има и върхови, които ще ти свършат работа.Тази машина е модел от 2009 г., но са объркали максималното топлоотдаване, което е 3,6.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе