Страница 100 от 221 ПърваПърва ... 50909899100101102110150 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,486 до 1,500 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1486

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Diplomat+
    Въпросът е кой?
    На хартия и в реални условия ще се справят и 3-те модела, стаята е малка и както твърдиш с добра изолация.
    Въпросното Грии го има малко по-евтино тука и тука. Това че е до -7о не трябва да те притеснява много, защото моделът е достатъчно мощен и няма да има проблеми и при по-ниски температури. Икономичността е зависима от това, какви нужди (топлозагуби) има стаята.
    Успех!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    5
    #1487

    Още една тема - Какъв климатик да си закупя

    Здравейте.
    Искам да ме насочите към някой модел климатик най-вече за отопление. Насочил съм се само към марките Daikin, Fujitsu, Mitsubishi или по-скоро искам да е някоя от тези марки. Сумата която мога да отделя е до 2000лв. максимум (това с монтажа).

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?

    -жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?

    -най-вече за отопление

    3. Каква е:

    а)квадратурата и кубатурата на помещението;

    - 26-28кв.м 70куб.м-76куб.м

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    - стара дървена

    в) квадратура на прозорците;

    - около 3 кв.м

    г) изложението на помещението;

    - изток

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    - по-средата на блока

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;

    - хол

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    - апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?

    - Пловдив

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?

    - от 21 до към максимум 24

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    - има само една външна стена с прозорец (около 3 квадрата)

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - нормалните ТВ,комп, и от време на време ютия,преса за коса, маша за коса(нз има ли разлика в последните 2),сешоар и др.

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.

    - максимум с монтажа 2000лв

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?

    - "-15;-20 градуса"

    Ако имате други въпроси, ще се опитам да отговоря.


  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1488

    Re:Още една тема - Какъв климатик да си закупя

    Здрасти vangelz.
    Може да погледнеш този MSZ-GE50VA,тъкмо ти е в бюджета,а и от марките които те интересуват,и е с добри отзиви.Също и този AWHZ14LBC Nocria ,но излизаме с 365лв.извън парите,но си струва,а и щом си от Пловдив, имаш и избор на употребявани японки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    18
    #1489

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Благодаря за мненията.
    Някой познава ли Вимакс Клима? Имат доста представители в страната и мога да ги използвам.
    Според описанието си правят доста добре монтажа, което не е гаранция разбира се, но все пак е голяма фирма и звучи добре.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1490

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Нещо жената ме натиска здраво тая година за климатик. Хич не съм фен, но в името на семейното щастие й обещах да проуча нещата.
    Трябва ми хубав* климатик само за охлаждане лятоска.
    Под хубав разбирайте красив, компактен, изработен с качествени материали.
    Ще се ползва в голяма, отворена дневна 35-40 кв.м.
    Не ме вълнуват качествата му като за отопление и икономичност.
    Ще се пуска 20-30 дни годишно в най-големите жеги.

    За съжаление нямам удобно място за тип подов модел, а хич не ми се загрозяваше единствената права стена.
    Дали ще е супер аматьорско ако монтирам обикновеното вътрешно тяло на 30-40 см. от пода, обърнато на 180*?

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1491

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Дали ще е супер аматьорско ако монтирам обикновеното вътрешно тяло на 30-40 см. от пода, обърнато на 180*?
    Няма проблем, стига да имаш джакузи под него.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #1492

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Diplomat+, мога да ти предложа 2 варианта, които са подходящи за твоето помещение, както технически, така и финансово - Fujitsu Asyg 14 LEC и Toshiba Ras 16SKV2-E. Цените са 1900 и 1750 лв с включен монтаж.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    18
    #1493

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Vimaxclima
    Diplomat+, мога да ти предложа 2 варианта, които са подходящи за твоето помещение, както технически, така и финансово - Fujitsu Asyg 14 LEC и Toshiba Ras 16SKV2-E. Цените са 1900 и 1750 лв с включен монтаж.
    Климатиците са добри, но цената е многократно над максимума, който отделих и увеличих за последно.
    Не си заслужава за това малко място.
    Може би ще се спра на Хитачито за 999 с монтажа. Китайски го пишат това как ви се струва?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    669
    #1494

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    ЗЛЕ !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    10
    #1495

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Чак сега видях че съм си пуснал темата на грешно място, затова я пускам тук и ще я изтрия от другото място. Та каква е дилемата:

    Здравейте,

    Дойде време и аз да си купя климатик. Стаята е 15 м2, южно изложение, PVC дограма, 1 външна стена, горния етаж не се топли (дори няма прозорци ),няма изолация, няма външна мазилка - гола тухла е за сега. Региона в който се намирам е гр. Петрич. Климатика ще се използва за отопление и охлаждане.
    Моделите на който съм се спрял са:
    1) Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-GE25VA
    2) Fujitsu 12 LEC и
    3) ACSON A5WMY10LR
    Дайте мнения за изброените и Разбира се приемам и други предложения до бюджет 1400лв с включен монтаж.

    П.С. Имам намерение да отварям вратата и лека хладника и топлина да отива и в саседна стая която е 12м2. Проблем ли ще е това ?

    За сега имам +2 за Фуджи-то. +1 MSZ/MUZ-GE35VA и някакъв модел панасоник, не помня кой точно.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    5
    #1496

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Здрасти vangelz.
    Може да погледнеш този MSZ-GE50VA,тъкмо ти е в бюджета,а и от марките които те интересуват,и е с добри отзиви.Също и този AWHZ14LBC Nocria ,но излизаме с 365лв.извън парите,но си струва,а и щом си от Пловдив, имаш и избор на употребявани японки.
    Този AWHZ14LBC Nocria ми изглежда много добре но и цената му е добра, пък и трябва да махам стария и да го монтирам в друга стая (предполагам тази операция е около 100-200 лв.), така че ако имате и други предложения ще съм ви благодарен.


  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1497

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vangelz
    ...ако имате и други предложения ще съм ви благодарен.
    Не е от марките, които си посочил, но е подходящ и се вмества в бюджета - LG E-18SQ.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    5
    #1498

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    А може ли да ми кажете каква е разликата между тези :
    http://powerclima.com/index.php?page=details&id=107
    http://www.techno-mix.com/product/54...z-14-lb-nocria
    http://www.bulclima.com/product/klim...z14lb---nocria

    По спецификация като чели са еднакви, но имат разлика в моделите(поне с по-една буква).

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1499

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Няма разлика, еднакви са.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    4
    #1500

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте.
    Моля да помогнете при избора на климатик за жилищно помещение - хол с размери 4,2х5,0 м и височина 2,7 м. Помещението е изолирано с 5 см стиропор, дограмата е алуминиева, площа на прозорците е около 3 м2, южно изложение.
    Апартамента е монолитен. Хола е с една външна стена, другите три стени граничат с неотопляеми помещения, а пода и тавана - с отопляеми, етажа е трети междинен. Климатика ще се използва и за отопление и за охлаждане. Апартамента се намира в гр. Пловдив

    Имам желание да си закупя инверторен климатик, но бюджета ми не е много голям-1300 лв с монтажа.
    Моля да ме ориентирате към кои марки да се насоча.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе