Страница 110 от 221 ПърваПърва ... 60100108109110111112120160 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,636 до 1,650 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1636

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от zebra9

    И друго нещо което забелязах:
    TOSHIBA Ras-B 10 SKVP-E Super Daiseikai3:

    Произход: Япония

    TOSHIBA Ras 10 SKVP2-E Super Daiseikai6:

    Произход: Тайланд

    Има ли някакво значение прозхода дали е Япония или Тайланд?
    За ползвателите няма-вече се правят само в Тайланд,а и за японския пазар също там.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #1637

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от zebra9
    Мерси за отговорите!

    Да и аз това си мислех като вариант ама точно тези 150лв не ми се дават от горе.. [Daiseikai3 е достатъчно скъп]
    още повече че незнам точно с какво ще е по добър този който е с 150лв по скъп.[освен че ще е по нов модел, незнам какво точно му е предимсвтото пред по стария]
    Предимствата на 6-цата са по-високият максимум и по-голямото външно тяло( с около 3 кг.), което зимата ще ти бъде от голяма полза. Иначе 7-цата на MH, за която питаш е за малко по-малко помещение.


  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #1638

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    zebra9 ,не си дал достатъчно инфо за помещението.Изолация,изложение,съседи,сезони за ползване.Да не се окаже че хвърляш две бали пари за хубави машини,които не ти подхождат.
    Vimaxclima,ще обясниш ли как по-тежкото външно тяло(приемаме,че е топлообменника),ще върши по-добра работа зимата?!
    Според мен има значение само за икономията.Дори при разскрежаване,по-големия външен топлообменник ще се държи една идея по-лошо,при еднакви мощности. Изключвам възможността производителя да не е направил верни изчисления,подкрепени с тестове.Аз също бих се спрял на по-голямото.Но зависи и от помещението.В конкретния случай,това са само нюанси.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #1639

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    По-скоро имах предвид, че по-високият максимум ще му бъде от полза зимата, а по-голямото външно тяло винаги е за предпочитане.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #1640

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    За ползвателите няма-вече се правят само в Тайланд,а и за японския пазар също там.
    Мерси!

    Цитат Първоначално публикувано от Vimaxclima
    Предимствата на 6-цата са по-високият максимум и по-голямото външно тяло( с около 3 кг.), което зимата ще ти бъде от голяма полза. Иначе 7-цата на MH, за която питаш е за малко по-малко помещение.
    Мерси! Да и аз ги забелязах тези разлики, но незнаех до колко са съществени тъй като единият е 5.08 а другият 5.10 , иначе за килограмите определено си е +

    Цитат Първоначално публикувано от Vimaxclima
    Иначе 7-цата на MH, за която питаш е за малко по-малко помещение.
    Ясно, жалко Има много хубав КОП този Но това е сигурно защото е за по малки помещения. [и КОПа му е по висок какto забелязвам в повечето случаи]


    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    zebra9 ,не си дал достатъчно инфо за помещението.Изолация,изложение,съседи,сезони за ползване.Да не се окаже че хвърляш две бали пари за хубави машини,които не ти подхождат.
    изложение: източно, т.е. слънцето го огрява до 11:00 някъде. Изолация: незнам панел е, има дограма но е от старите[1вите] смисал слагана е отдавна. Не е като от новите, но не е и като и да е без нея.
    сезони: всички сезони. съседи: отгоре и отдолу, от страните в ляво и дясно не.

    Намерих нови 2 предлежения, нови модели са:
    DAIKIN F28MTEV:
    http://japanclima.com/products/DAIKIN-F28MTEV.html
    и
    MITSUBISHI MSZ-GV281:
    http://japanclima.com/products/MITSU...252dGV281.html
    с КОП на 5, 2рия е с 5.8 , явно новите модели ги правят с доста по висок КОП.
    Искам да взема нещо такова с възможно най-висок КОП, че тока пак поскъпна

    Незнам кой да избера


  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1641

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Zebra, става въпрос за по-големия максимум-6.5 срещу 6.1, а не за КОП-а. Новият модел има тих режим на вътрешното+ по-тежко външно и вътрешно. Във форумът имаше оплакване от потребители, че някой партиди на 3-ката имали проблем с моторчето на турбината. Това с Япония и Тайланд няма да го коментирам, важно е какъв е контрола и какви части има вложени в машината, а не къде уж е сглобен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #1642

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    "дограма Не е като от новите, но не е и като и да е без нея."-бисер.
    "Изолация: незнам" -бисер.Използвай по-топлите сезони за дограма(ако е лоша) и изолация(задължително,ако няма).Само от там ще спестиш в сметките за отопление 3пъти.Тогава горната 10-ка изглежда подходяща.В противен случай не ти препоръчвам.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #1643

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Zebra, става въпрос за по-големия максимум-6.5 срещу 6.1, а не за КОП-а. Новият модел има тих режим на вътрешното+ по-тежко външно и вътрешно. Във форумът имаше оплакване от потребители, че някой партиди на 3-ката имали проблем с моторчето на турбината. Това с Япония и Тайланд няма да го коментирам, важно е какъв е контрола и какви части има вложени в машината, а не къде уж е сглобен.
    Ясно мерси

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    "дограма Не е като от новите, но не е и като и да е без нея."-бисер.
    "Изолация: незнам" -бисер.Използвай по-топлите сезони за дограма(ако е лоша) и изолация(задължително,ако няма).Само от там ще спестиш в сметките за отопление 3пъти.Тогава горната 10-ка изглежда подходяща.В противен случай не ти препоръчвам.
    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    "дограма Не е като от новите, но не е и като и да е без нея."-бисер.
    Ами така си е както го казах.
    Дограмата е от 1вите модели, не е като съвременните които слагат.
    Т.е разликата която виждам м/у тях е, че старата дограма зимата замръзва и неможе да се отвори, и не изолира толкова добре както по новите модели.
    Но при всички случай е по-добре от обикновенни прозорци.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #1644

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    zebra9,като срещне някъде "Квадратура:10 - 15 кв.м".Това значи малката цифра за отопление и то при изолация.Другата цифра не е важна.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341224081[/time]_________________________________________________

    Нямам идея какво наричаш "по-добре от обикновенни прозорци",тъй като не съм срещал необикновенни.Но определено си ценен участник във форума.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #1645

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    zebra9,като срещне някъде "Квадратура:10 - 15 кв.м".Това значи малката цифра за отопление и то при изолация.Другата цифра не е важна.
    Ясно мерси, ще търся модел до 20квадрата както са другите модели които написах.
    Мисля че трябва да има някакъв запас отгоре за да работи климатика без да се товари, да е ефективен и икономичен

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #1646

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Много правилно!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1647

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от galinr

    Vimaxclima,ще обясниш ли как по-тежкото външно тяло(приемаме,че е топлообменника),ще върши по-добра работа зимата?!
    Според мен има значение само за икономията.Дори при разскрежаване,по-големия външен топлообменник ще се държи една идея по-лошо,при еднакви мощности.
    А аз се чудех, що намаляват от година на година килограмите...Значи колкото е по малък,толкова по добре?А мислехме,че повечето килограми на агрегата предполагат и по голямо/тежко вътрешно тяло,от там по голяма площ,за по добър топлообмен,в повечето случаи и повече фреон,пренос с по малко работа на компресора/по малко енергия,а и може да вметнем и по мощен/по тежък компресор,и не спестен и качествен хардуер.Може да прибавим от тук, и работа зимата с по слаб вентилатор-по малко заскрежаване-по рядък дефрост,за който ще имаме по голямо количество топъл фреон за целта,запас от пикова мощност,и такава при доста ниски температури-все желани неща.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    18
    #1648

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    След размисли и страсти и леки допитвания тук поръчах Hitachi RAS/RAC 25FH6, след дълго чакане се оказа, че няма никакви наличности и не се знае кога ще има. Предложиха ми 12ката 35FH6 (1099лв. с монтажа) като ми казаха, че е дори по-икономичен за тази стая, която е около 12кв.
    Другото, което ми предлагат е Fujitsu ASYA 12LKC (1179лв. с монатжа).
    Кой е по-добрия вариант и дали наистина ще е по-удобно и икономично за малката стая, предвид, че по-характеристики харчат повече от първоначално избрания?

    Кой ще пребори по-добре студа и времето?

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1649

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    На твое място, бих си взел Fujitsu General - ASHG09LE.
    П.С. Нека плюенето започне. СЕГА!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #1650

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    diksanal,обобщено, ако е повече и повече и повече,ще е повече и повече и повече и всичко ще е 6,ако има кой да го плати.Но цените на металите растат и започват всякакви въртели с тънки тръби,евтини части и очаквани проблеми.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341245340[/time]_________________________________________________

    Diplomat+"харчат повече от първоначално избрания?"-това не е калорифер,без термореле,който си забравил включен.Харчат според загубите на помещението.Правилно са ти казали за икономичността,но не очаквай огромни разлики.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341242131[/time]_________________________________________________

    Нека плюенето започне. СЕГА!
    Не вярвам Хитачито да събере повече поддържници.Даже някъде се водят различен клас на надеждност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе