Страница 133 от 221 ПърваПърва ... 83123131132133134135143183 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,981 до 1,995 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    124
    #1981

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Ти си сигурен, но аз съм по-сигурен в ушите си, че в цената на климатика е и трафа. Ей, хора... не падам от небето. Най-малко ако си помисля, че съм се заблудил... един колега си купи малко преди мен 22-ка Митсубиши за 820лв заедно с монтажа.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,273
    #1982

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    кажи коя е фирмата да вземем и ние.
    без монтажа трябва да е на 680 лефа?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    124
    #1983

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Точно толкова ... момент да намеря визитката. Две са: Едната е МС Клима на "Гурко"4 - там всички модели са на 800лв с монтажа. В момента разполагат мисля, че с 5 или 6 броя 22-ки Дайкин, Митсубиши, Тошиба, Саньо и Шарп. Другата, не и помня името... но се намира на "Васил Левски" и "Руски" - там вече цените варират според моделите от 680 до 890лв само за климатизаторите, монтажа за 7-ци там е 140лв, за 10-ки 150лв, за 14-ки 160лв. Към цената на климатизаторите се прибавя цената на монтажа и това е крайната цена.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,749
    #1984

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Всеки е свободен да формира сам цените си.На който не му харесва - не купува.
    Това по никакъв начин не прави Сашо шарлатанин или алчен търгаш.
    И се коментира оферта направена най-вероятно на лични.Личните съобщения във форума не се публикуват и коментират публично.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    30
    #1985

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Да попитам тук,че нещо не ми стана ясно за кредит енергийна ефективност,макар че изчетах темите из форума: прост въпрос:Ако ползвам тьй наречения кредит за един климатик,ще мога ли да го ползвам после пак ,ако си закупя втори климатик за другата стая?Или е само еднократно..Това неразбрах...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    124
    #1986

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Всеки е свободен да формира сам цените си.На който не му харесва - не купува.
    Това по никакъв начин не прави Сашо шарлатанин или алчен търгаш.
    И се коментира оферта направена най-вероятно на лични.Личните съобщения във форума не се публикуват и коментират публично.
    Напълно съм съгласен с теб, но някои хора от тук пишещите, ме подразниха с подигравателните си отговори.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1344083580[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от BEDO
    Да попитам тук,че нещо не ми стана ясно за кредит енергийна ефективност,макар че изчетах темите из форума: прост въпрос:Ако ползвам тьй наречения кредит за един климатик,ще мога ли да го ползвам после пак ,ако си закупя втори климатик за другата стая?Или е само еднократно..Това неразбрах...
    Ще можеш да ползваш, след като изплатиш кредита... Но за по-сигурно питай в някоя от 4-те банки, които предлагат такива кредити.
    Всъщност май те заблудих. Ето какво пише в сайта за енергийна ефективност по програма:

    Въпрос: Може ли да се кандидатства за повече от един кредит по Програма REECL?

    Отговор: Да, може да се кандидатства и ползват повече от един кредит по Програма REECL за финансиране на енергоспестяващи подобрение в жилища на различни адреси и за различни подходящи технологии във всяко от тях, но само при условие, че не се дублират едни и същи технологии в едно и също жилище или сграда и че не се надвишават таваните за безвъзмездна помощ за отделните технологии.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #1987

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    От мои впечатления, има и друг момент, два съвсем еднакви климатика втора употреба могат да са на различна цена в зависимост колко са запазени, както е при мобилните телефони. И, две 22-ки могат да са с двойна разлика в цената ако са с различни екстри.
    Отиваш, харесваш, решаваш, купуваш, без да си губиш времето в търсене на същият с 50 лева надолу защото това търсене може да ти излезе и повече.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    30
    #1988

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    ...демек за втори климатик взет след време в същото жилище тая програма НЕ ВАЖИ или...?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    124
    #1989

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от BEDO
    ...демек за втори климатик взет след време в същото жилище тая програма НЕ ВАЖИ или...?
    Не важи, за съжаление. Или двата наведнъж или някоя врътка с човека, който ще купи втория модел след време.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1344083880[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от liubo_
    От мои впечатления, има и друг момент, два съвсем еднакви климатика втора употреба могат да са на различна цена в зависимост колко са запазени, както е при мобилните телефони. И, две 22-ки могат да са с двойна разлика в цената ако са с различни екстри.
    Отиваш, харесваш, решаваш, купуваш, без да си губиш времето в търсене на същият с 50 лева надолу защото това търсене може да ти излезе и повече.
    Съмнявам се, че някой търговец ще си признае кусурите на техниката, която продава... така че той ще се стреми да я изкара най-подходящата за теб, само и само за да я продаде. Що се отнася до 50-те лева, ако за теб са нищо, аз един ден се скъсвам от работа за тях...

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1990

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Динко, цените на Сашо не са ниски, но се замисли, че си има причини за това. Или по-добре недей. Грабвай първия ритан чайник за 600лв. с монтажа и ще има да си хортуваме тука из форума... И като не могат да ти го поправят по местоживеене... след 5-6 монтажа/демонтажа, познай на кого ще кацнеш.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1991

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Хубавата и качествена работа струва пари. Всеки си знае цената. В крайна сметка сме и пазарна икономика.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    29
    #1992

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Привет!Ще съм благодарен ако дадете мнение и съвет по моят казус
    Искам да взема климатици за хол 18 кв.м и преходна спалня към хола 12кв.м. Хола е вътрешен като стая с ПВЦ дограма и външна изолация, спалнята също е с ПВЦ дограма и с изолирана една /от общо две/ външна стена.Принципно спалнята зимата си е по-студената стая.........
    Кое би било по-удачно ...............да взема по един Mitsubishi MSZ-GE25VA за всяка стая или един MSZ-GE35VA с който да топля/охлаждам двете стаи..................в смисъл варианта с един климатик за двете стаи има ли го изобщо или само ще хвърля пари на вятъра???
    Благодаря предварително

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #1993

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    С една клима успешно охлаждам хол с кухня 45 м2, коридор 8 м2 и стая през коридора 14 м2. За отоплението ще ти пиша на зима Имай в предвид че там където работи климатик на охлаждане аз не го приемам да се спи.

    Ако приложиш някаква скица предполагам много ще ти помогнат със съвет.
    Допускам ако е сериозна машина и обдухва към коридора ще се справи и с отоплението. Аз лично слагам клими в хола и спалнята но последната с тенденция да я ползвам само зимата.

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1994

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Динко, цените на Сашо не са ниски, но се замисли, че си има причини за това. Или по-добре недей. Грабвай първия ритан чайник за 600лв. с монтажа и ще има да си хортуваме тука из форума... И като не могат да ти го поправят по местоживеене... след 5-6 монтажа/демонтажа, познай на кого ще кацнеш.
    Цените няма да коментирам,но хубавото при Сашо.е,че лично си тества предлаганите машини и знае на какво дередже са и не би пуснал климатик за продажба,при болестни симптоми,а и може да ти каже параметрите при теста.Затова всеки си претегля минусите и плюсовете и си решава сам-пазар е...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    29
    #1995

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Ами горе долу това е ситуацията......хола е 18кв.м спалнята 12кв.м......дебелата черта е външната изолация.........коридора изобщо не го броим, става дума само за хола и спалнята и как ще е по-добре - с един по-голям или два по-малки......моделите на които съм се спрял вече ги написах по-горе........................
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе