Страница 131 от 221 ПърваПърва ... 81121129130131132133141181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,951 до 1,965 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #1951

    Съвет за климатик?

    Помогнете ми за избор:
    1. Климатика ще се ползва за офис - салон за красота.

    2. За цялосезонно ползване - охлаждане и отопление ще се ползва климатика.

    3. Каква е:

    а) квадратурата - 18 m2 и кубатурата - 46 m3 на помещението;
    б) вида на дограмата - алуминиева; и стъклопакета - алуминиев, двоен;
    в) квадратура на прозорците - 2 м2;
    г) изложението на помещението - югоизток;
    д) етаж на помещението в сградата - приземен, особености - има постоянно отворен вход за по-долно подземно помещение;
    е) какво е предназначението на помещението - офис;

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение - в блок е;

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението - гр. Варна.

    5. Каква е желаната температура за поддържане лято/зима - 22 градуса (всъщност не знам колко се изисква за температурен комфорт).

    6. Има ли изолация - няма.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви - през зимата ще има електрически радиатор Адакс.

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик - 1500-1700 лева.

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане - максималните за Варна.
    ================
    Предпочитам климатика да е безшумен, икономичен и надежден, и да има добра техническа поддръжка.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1952

    Re:Съвет за климатик?

    Привет bgtips .
    Ето ти едно предложение от висок клас климатици,със специални филтри,за спецификата на твоето помещение-малко е по скъпо но си струва: RAS-13SKVR-E2.Стига да ти го доставят във Варна от Бургас-но не би трябвало да изпуснат клиент.Успех.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    11
    #1953

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от alex di
    Здравейте.Моля за инфо за два климатика,за които нищо не можах да намеря-Sanyo E28 N ,Sanyo CYO 28 Y(или CYD 28 Y,не можаха да ми кажат точно).И двата са втора употреба,100 V.Интересува ме година на модела,и тт данни-те им.
    Благодаря предварително.
    Здравейте.Благодаря за отговорите и инфото.Ситуацията обаче се промени коренно и в момента разполагам с пари дори за това:http://toshiba-sofclima.com/bg/product-view/5/7.html .Sanyo E28N ми го дават за 1100лв. Тошибата е повече от два пъти по-скъпа,но е нов,класен и т.н.Та чуденката ми е дали си заслужава парите отгоре,или пък като ще ги давам толкова пари,това ли е най-доброто за тези пари.Стаята където ще работи климатика е 22 квадрата(височина 2.6 м.),като държа вратата отворена към коридор(3 квадрата) и баня(3 квадрата),а в спалнята (12 квадрата) работи едно Sanyo 22-ка.Апартаментът е с вътрешна и външна изолация и ПВЦ дограма.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #1954

    Re:Съвет за климатик?

    22гр. е малко за мокрите глави.Търси към 25.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1955

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от alex di
    Ситуацията обаче се промени коренно и в момента разполагам с пари
    Значи ти си бил този с джакпота!?

    alex di ,този казус трябва ти да си ги решиш-ти ще даваш парите.Саньото е по мощно,с много нисък минимум/мерил съм го слиза до 69w. консумация с трафа/ и при мен само не ми хареса припукването при дефрост(отдавам го на механизма за филтрите-просто няма как да са плътно ).Но пък тошибата е нова-вярно ,че и над два пъти по скъпа,но нова,имаш друго саньо,та знаеш как работят-премисли,претегли добре-парите всеки ще ти ги вземе.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1956

    Re:Съвет за климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    22гр. е малко за мокрите глави.Търси към 25.
    Нали има и една приказка-трай бабо за хубост!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #1957

    Re:Съвет за климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Привет bgtips .
    Ето ти едно предложение от висок клас климатици,със специални филтри,за спецификата на твоето помещение-малко е по скъпо но си струва: RAS-13SKVR-E2.Стига да ти го доставят във Варна от Бургас-но не би трябвало да изпуснат клиент.Успех.
    Благодаря за съвета. Не ме устройва, защото искам бърза и надеждна техническа поддръжка - значи трябва да е във Варна.
    Какво ще кажете за този:
    http://technomarket.bg/products/0911...ke-cu-e12nke-3

    и каква е разликата с този:
    http://technomarket.bg/products/0911...cs-cu-e12nke-3

    Благодаря.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1958

    Re:Съвет за климатик?

    Разликата е в цвета на панела.Ще ти свърши работа машната.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1959

    Re:Съвет за климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ще ти свърши работа машната.
    +1.Да,и панасоника е добър избор.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    124
    #1960

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    HITACHI е. Но ми се вижда доста старо. Днес ми предложиха други два: MSZ-SV22R-W и Sharp ay-p22sc. Kакво мислите за тях?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1961

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dinko69
    HITACHI е. Но ми се вижда доста старо. Днес ми предложиха други два: MSZ-SV22R-W и Sharp ay-p22sc. Kакво мислите за тях?
    И за двата модела вече са писани мнения във форума. Понякога просто ползвай търсачката.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    124
    #1962

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Видях писаното във форума, но информацията е доста оскъдна, особено за Митсубиши-то. Нищо не се споменава за екстри. Ако някой може да ми покаже спецификацията на моделите на език различен от японски и китайски, ще бъда безкрайно благодарен! Мисля, че все пак това е предназначението на форумите.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1963

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Мицубишито е базов модел и няма екстри. Ето ти спецификациите на модела през гугъл преводача, надявам се, че ще се справиш http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=ja&u=http://wwwl1.mitsubishielectric.co.jp/wink/shohinDisplay.do%3FproductId%3D123992&prev=/search%3Fq%3DMSZ-SV22R%26hl%3Dbg%26safe%3Doff%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D6ky%26rls%3Dorg.mozilla:bgfficial%26channel%3Drcs%26prmd%3Dimvns&sa=X&ei=p58aUMTdKI3MtAb6vICIDw&ved=0CFoQ7gEwAA

    От долу има и линкове към ПДФ файлове с графики относно мощността при -10 градуса и още други подробности.


  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    14
    #1964

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    здравейте,
    търся си климатик, който ще се ползва основно (да не кажа само) за охлаждане на помещение 25-30 квадрата:

    бихте ли ме насочили, какво точно да търся като модели. нещо среден клас, на промоцийка... приемливо качество на добра цена... мерси предварително :D

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    1
    #1965

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте,
    Предстои ми покупка на климатик и ще имам нужда от помощ при избора. Става въпрос за следното помещение:

    1. жилищно - апартамент
    2. климатикът ще се използва предимно за отопление и по-малко за охлаждане
    3. помещението е общо 25 м2, ~65 м3 - дневна с кухненски ъгъл и антре (3.6 м2)
    - изложение - юг, една въшна стена 10.5 м2, от която 4.8 м2 прозорци
    - блок ново строителство, ПВЦ дограма, стандартен стъклопакет. Трети етаж, не е последен, под и над мен живеят хора.
    4. София
    5. Желана температура зима / лято: 22-23 / 23-24.
    6. Външна изолация - 5см стиропор.
    7. Стандартни уреди за кухня и дневна - аспиратор, фурна, котлон, хладилник, пералня, телевизор.
    8. Мога да отделя около 1800-2000лв за климатика.

    Докато преглеждах темата се насочих към MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 50ZJP-S. Подподящ ли той е за моята нужда и към какво още бих могъл да се насоча?
    Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе