Страница 177 от 221 ПърваПърва ... 127167175176177178179187 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,641 до 2,655 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2641

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    ... Тази машина си заслужава отвсякъде, не се чуди много. Освен това Fujitsu-General, General-Fujitsu и Fuji са едно и също.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2642

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от toshkofil Виж публикацията
    ...да е някой от марките, които се водят "водещи" в климатиците (Дайкин, Митсубиши, Тошиба, Fuji).
    Удачно е климатик да се избира по модели спрямо отдавани мощности според нуждите, а не по марка. За помещението е нужна мощност и то в запас за екстремни ситуации през зимата, тъй като е къща. Щом не ти се надвишават 2000лв., аз бих избрал ЛГ-то, a като искаш да е марков "скачай" на Дайкин FTX50GV.

    Цитат Първоначално публикувано от toshkofil Виж публикацията
    А тоя последния Fuji, който съм написал става ли за нещо?
    Най-вероятно става въпрос за Fuji RSA-14LGC, който също е вариант, но ми се струва, че няма да е ефективен, колкото другите два при по-ниски външни температури.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #2643

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    toshkofil и аз съм за Fujitsu Nocria AWHZ-14LBC. Ще останеш очарован от тази машина.И FUJITSU 14LGC ще ти върши работа за това помещение, но ако си склонен да дадеш 2000 лв. за климатик по-добре дай още някой лев и взимай Nocria-та.
    Успех!!!

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    3
    #2644

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Благодаря за мненията. Ще помисля още малко и ще действам.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #2645

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Според мен това фуджи Климатик FUJI RSG-14LEC просто го забрави.Не стига че е по- слабо и като мощност в режим отопление и като килограми, ами е и по-скъпо от моето фуджи 12LDC.Насочи се към модеите посочени по-горе от gnf или ако не ти се дават толкова пари ми се струва, че TOSHIBA Ras 16 SKV2-E Климатик TOSHIBA Ras 16 SKV2-E или HITACHI RAS/ RAC 50 FH7 Климатик HITACHI RAS/ RAC 50 FH7 ще свършат работа.

    От климатиците с цена под 2000 лева съм за LG , а от по -евтините съм за горната тошиба.В краен случай може и хитачито.За фуджито изобщо забрави ако искаш да си на топло и да не "летиш" всяка нощ с хвърчикоптер :D

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    11
    #2646

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Помогнете ми за избор на климатик, основно за отопление, за хол 25 кв.м....разполагам с 1300 лв с вкл монтаж на каква марка да се спра, всичките са китайско - Благодаря ви

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #2647

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    вИЛИАНА вАСИЛЕВА От кой град си?Стаята има ли някаква изолация , каква е дограмата и каква е желаната темп. зимата която искаш да поддържа климатика?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    11
    #2648

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    От Монтана , стаята е южна, има пвс, около 23 градуса? Гледах Дайкин, Фуджитсу, Хитачи или Панасоник?

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #2649

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Моето предложение е да събереш още 200 лв. и вземеш това :
    Климатик Panasonic CS/CU-E12MKE-3 - Econavi 2011

    ако това ти е крайния бюджет взимай това:
    http://www.**********************/klim...lec-1081.html#

    или ако се намира някъде по магазините това:
    http://www.**********************/klim...8kg-1116.html#

    Успех!!!
    Този пост е редактиран от bobovo; 01-10-12 в 13:41.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2650

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от вИЛИАНА вАСИЛЕВА Виж публикацията
    Помогнете ми за избор на климатик, основно за отопление, за хол 25 кв.м....разполагам с 1300 лв с вкл монтаж на каква марка да се спра, всичките са китайско - Благодаря ви
    кой ти каза,че всички са китайски............ако не знаеш има китайско и КИТАЙСКО.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #2651

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    То вече остана ли нещо което да не се прави в Китай? Както е написал и колегата DUNDURMA "има китайско и КИТАЙСКО".

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    11
    #2652

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Благодаря за съвета на bobovo

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2653

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    вИЛИАНА вАСИЛЕВА,както ти предложиха този модел на General-Fujitsu ASHG12LEC и тъкмо влизаш в бюджета(за тези пари изборът е стеснен, и няма кой знае какъв избор).

    PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.

  17. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #2654

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте, моля за съвет при избор на климатик предимно за отопление на офис. Офиса е двустаен апартамент в стар, тухлен блок, с нова ПВЦ дограма и 5 см външна изолация, външни стени няма. Двете стаи са една до друга и гледат на Изток, като едната е 10 м2, а другата - 19.5 м2. Двете стаи не са свързани помежду си с врата и има коридор пред тях от който се влиза/илиза от апартамента и стаите. Общата квадратура на коридора 21.5 м2 или всичко общо е 50 м2 на височина 2.90м. Идеята ми е да се монтира климатик, който да поддържа температура от порядъка на 25 градуса. Филтри за прах, йонизатори и самопочистване също са за предпочитане. Мислих за вариант 2 климатика, но по-малката стая е 2.70 х 3.9 м, едната стена почти цялата е прозорец, вътре седи един човек почти в средата на стаята и според мен където и да се монтира климатика все ще духа почти директно в него. Така че според мен, ако климатика работи непрекъснато в другата стая и там е малко по-топло от 25 градуса, а в малката е 21-22 градуса, не е проблем.
    Цената не е чак толкова определяща, в случая ме интересува нещо което да изпълнява зададената задача, да има добра възвращаемост на инвестицията, другите работи като издръжливост, гаранция, и ниски нива на шум всеки ги желае. :-) Информативно, през миналия сезон плащах по 300-400 лева на месец за отопление, но тогава дограма беше стара и разкривена, а изолация. нямаше.
    От изчетено ми хареса Дайсекай 5-6, но взимайки в предвид задачата, реших все пак да се попитам до вас, хората с опит и наблюдения.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #2655

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    XAH това разчупеното помещение с тези 50 м2 и желана темп. от 25 гр. зимата е малко сложно с един климатик и еднаква темп. в цялото помещение.Мисли за вариант с 2 климатика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе