Страница 167 от 221 ПърваПърва ... 117157165166167168169177217 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,491 до 2,505 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #2491

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    за 40м2 и 18-ка Nocria му е достатъчна.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #2492

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте, молба за помощ за избор на евтин климатик (трябва ми за даване под наем).
    - помещение 26 м2, 63 м3. Едностаен с кухня.
    - Южно изложение
    - София
    - Итонг+изолация, 1 външна стена
    - дограмата е скапана алуминиева, но има външни щори и те доста помагат за температурата.
    - като цяло доста топла сграда

    Търся възможно най-евтин климатик, като за даване под наем, т.е. и да харчи повече ток не ме вълнува. Все пак да не е проблемен.
    Искам:
    - да топли зимата. Сградата няма ТЕЦ. Да поддържа някъде към 22 градуса.
    - лятото да охлажда. Южното изложение си е жегичка.

    Ако може да ми препоръчате някоя Мидеа или нещо подобно. Както казах ми трябва най-евтиното, но и да работи все пак.
    Благодаря!

  4. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #2493

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Горките наематели, гадна дограма, гаден климатик но наема предполагам е хубав. Както и да е не ми е работа.
    Няма да е лошо да конкретизираш цена, че и 1000лв е евтино, и 600лв е скъпо.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #2494

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Не, идеята е да е съвсем нормален наема. Затова не мога да избия скъпа клима на едностаен. Всичко друго е след ремонт. Ако си търсил апартамент скоро знаеш колко ужасно стари жилища, дори още с дървена дограма, ги дават за големи пари. Сори за оффтопика.
    Надявах се на нещо ок 700 лв. Незнам дали има читави в този диапазон, които да вършат работа.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #2495

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    jassen -е климатик BEKO BKAF-181 BEKO-BKAF-181 има шанс да отговори донякъде на поставените изисквания.

    Подобно е положението и с ELECTROLUX-EXS18HS1W и BEKO-BK-191XA

    Ако сградата и апартамента са топли както казвате първото БЕКО ще свърши работа.

    Все пак за тези пари за 27 квадрата ще се прави компросмис, няма каки компросмиса ще е относно шума за вашите квартиранти и/или съседите зимата.Надявам се някой да предложи и друго "решение" за вас, но имайки предвид финансовите ограничения се съмнявам.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2496

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от jassen
    Надявах се на нещо ок 700 лв.
    Ако тази Midea MSR-18HRDN1 те устройва, като цена ще е добре и за наемателите ти. Най-малкото трябва да смогва за отоплението на стаята. Друг инвертор с тези мощности на тази цена няма да намериш.
    Успех!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #2497

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Благодаря на justify и gnf за отговорите.

    Имам само едни питане за последния линк - в сайта на Мидеа го намирам на цена над 1200 лв. Откъде идва разликата?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    29
    #2498

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Привет!Пускам и тук въпроса си и се надявам на малко помощ.
    Отскоро съм собственик на ME GE25VA и към каря на месеца мисля да го включвам и да не го изключвам до пролетта /в спалня е с малко бебе и така се очертават нещата/.В какъв режим е най-добре да бъде /отношение КПД и икономичност/?Предполагам че ще се гони темп 23 градуса...............стаята е 13кв. ПВЦ дограма, само една външна стена, досега без отопление зимата тази стая държи 15гр................
    Режим AUTO или HEAT на климатика е подходящ след като му задам тези градуси?
    Режим AUTO или HEAT на вентилатора ?Изобщо ако може някой да сподели от опит какъв е най-добрият вариант с тези режими в зимният период.
    Мерси предварително!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2499

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Министре, режим Heat и автоматичен вентилатор, после само регулираш температурата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    29
    #2500

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Министре, режим Heat и автоматичен вентилатор, после само регулираш температурата.
    Мерси pilot.............И евентуално за 10-15 мин вентилаторът на по-висока степен за достигане по-бързо на желаната темп? Или съм грешка и това не е правилно?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2501

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ministur
    Мерси pilot.............И евентуално за 10-15 мин вентилаторът на по-висока степен за достигане по-бързо на желаната темп? Или съм грешка и това не е правилно?
    Да, може и за повече, макар че "аутото" като не го изключваш и включваш климатика, за да гони голяма разлика е достатъчно чувствително на МЕ.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #2502

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Ако тази Midea MSR-18HRDN1 те устройва, като цена ще е добре и за наемателите ти. Най-малкото трябва да смогва за отоплението на стаята. Друг инвертор с тези мощности на тази цена няма да намериш.
    Успех!
    А какво ще кажеш за този модел - http://www.climashop.bg/climatic/cat...l#.UFHLwWJxDNt Излиза ок 1000 лв с монтажа? Благодаря!

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    6
    #2503

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте, след като преди време бях попитал за климатик Осака и не получих никакъв конкретен отговор, освен такива от рода на "бегай далече", реших да сменя марката. В момента съм се спрял на Pansonic RE-09NKX на цена 950лв. с монтажа. Става въпрос за град Бургас. Стаята е 12кв2 PVC дограма 5кв2, 2 външни стени с изолация + изолация на тавана. Желана средна t 22° C. Изложението е югозапад. Външното тяло ще бъде поставено от южната стена, в близост до тераса и общо взето ще бъде на завет. Най-много до метър над тялото има друго такова, на друг климатик. Има ли вероястност да си пречат по някакъв начин и ще се справи ли климатика с отоплението на тази стая, при положение, че го дават -5°. Все пак в Бургас въздухът е влажен и -5° се усещат като доста повече. Благодаря предварително.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2504

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от jassen
    А какво ще кажеш за този модел - http://www.climashop.bg/climatic/cat...l#.UFHLwWJxDNt Излиза ок 1000 лв с монтажа? Благодаря!
    На това Хитачи максималната му мощност е, колкото номиналната на Мидея-та и сам можеш да прецениш за какво става въпрос. Стаята не е малка и не рискувай с маломощни модели, за да не мръзнат след това наемателите и да станат редовни посетители на форума.
    Характеристиките на Мидея-та са коректни (такива са и в официалния каталог на марката)

    и няма от какво да се притесняваш. В по-предния ти пост фигурираше модел на Мидея, който е с по-високи мощности и затова цената е висока.

    edit: Сега забелязах, че има разлика в модела на линка (разменени са буквите N и D, и незначителна разлика в мощностите), който ти бях посочил предния път и този от каталога. За по-сигурно може да им се обадиш да питаш точно кой модел предлагат на тази цена и какви са му отдавани мощности.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,273
    #2505

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ivanovvuy
    Най-много до метър над тялото има друго такова, на друг климатик. Има ли вероястност да си пречат по някакъв начин и ще се справи ли климатика с отоплението на тази стая, при положение, че го дават -5°. Все пак в Бургас въздухът е влажен и -5° се усещат като доста повече. Благодаря предварително.
    от горното ще тече когато размразява и ще замръзва долното. помисли за козирка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе