Страница 108 от 110 ПърваПърва ... 5898106107108109110 ПоследноПоследно
Резултати от 1,606 до 1,620 от общо 1649

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    13
    #1606

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Здравейте съфорумници!
    От доста време си избирам машинка и от доста изчетено от форума мисля да заложа на нова японска(предвидена за техния пазар).
    Та загледал съм се по това моделче- RAS-H406DRH

    https://plovdiv-clima.com/product/%d...-c75e69cb-b63b

    Въпреки че е на 200 волта мисля че тук му е мястото.
    Искам да ви попитам какво ви е мнението за машината и ако някой може да ми даде малко повече инфо за нея от това на обявата като екстри, които не са упоменати или ги няма при европейските клими, нива на шумове на външно/вътрешно и всякаква друга полезна информация ще съм му много благодарен. Ще отоплявам всекидневна с кухня 38кв и възможност за отваряне на преходна спалня 13кв точно срещу климатика,непоследен етаж, изолирана сграда, среден апарат, юг-запад, Варна.
    Искам да ви питам също така, понеже не съм техническо лице, къде си монтирате трафовете. От част 2 и част 1 до средата видях 1 или 2 монтажа и траф вътре не видях. (мисълта ми е проблем ли е за трафа да стои отвън?)
    Ако сметнете че поста ми не е за тук се извинявам, ще преместя питанките.
    Благодаря на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1607

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Макар че, едва ли е с произход Япония, както са написали, все пак това е Дайсекай за японския пазар. Може да сте сигурен, че няма и скоро няма да има аналог за европейския пазар. Ако правилно сте си сметнали мощностите и цената Ви удовлетворява, изобщо не се двоумете. Повечето от екстрите, които са налични, ги няма в европейските модели. Трансформаторите се монтират отвън и ако Ви го монтират зад външното тяло, няма и да се вижда. Желателно е да го захраните от самостоятелен токов кръг, понеже машината е мощна и само тя изисква предпазител поне 20А. И гледайте монтажниците да Ви захранят трансформатора с кабел/шнур с жила със сечение 2,5 кв.м., а не 1,5 кв.м., за да спестят 1 лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    13
    #1608

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Благодаря много за полезната информация!
    Относно мощностите предполагам, че трябва да е предостатъчен (затова оставих и детайли ня мястото където ще се ползва, ако сметнете че греша съм отворен за съвети). А за екстрите ми обедня фантазията... От част 1 на темата виждам, че неща които има в японци 2005,6,7, сега се предлагат като ИНОВАЦИИ при новите европейци и то в топ модели, а други екстри просто ги нямат. Искаше ми се повечко да науча за модела като нива на шум на телата, какъв му е алгоритъма на дефрост, с какъв компресор е и дали ще е икономичен.
    За цената интересното е, че варира с 1000 лева при различни търговци. Пуснал съм запитване към фирмата от миналия ми пост за оферта и да ми разяснят как стои въпроса с гаранцията, да видим. Ако някой има информация за фирмата и сподели ще съм му благодарен. Може и на лично, ако нарушаваме правилата на форума. Мисля че Alexi си беше купил Фуджи от тях.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1609

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Дефростът при Тошиба е само при нужда. Технически подробности се дават в сервизна инструкция, която едва ли ще намерите. Компресорът по всяка вероятнос е двуцилиндров /двойнороторен/, изхождайки от минимум 45 W-ел. https://www.toshiba-carrier.co.jp/sp...pe=1&srchRef=1 Оттук си изтеглете необходимите инструкции и с малко помощ от Гугъл, ще се ориентирате в модела.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1610

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    да ,имам климатик от тях закупен далечната 2014г ,още работи ... не знам дали Цецо още е в тази фирма ,с него съм комуникирал ,преди време пишеше и във форума .. получих коректно отношение тогава ,даже сега загледах един панасоник че са навнесли някви нови моделчета ,блазни ме топлия дефрост мене ..

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #1611

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Здравейте, имам климатик MSZ-ZXV229, вчера след изключване ми изписа FC, постоянно светещо. В кодовете за грешки намирам FL, но не и FC. Ако някой може да помогне с "дешифриране" ще съм благодарен.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #1612

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Да не подсушава питата?

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #1613

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Да не подсушава питата?
    Не, тогава свети само символа за йонизация или каквото там е устройството за дезинфекция.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1614

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Здравейте форума!
    Не съм влизал от години,но се наложи...Тошибите си бачкат,и гонят пълнолетие,без ядове,но.Трябва ми по малкият филтър,и плазмения ако може-скъсал се е проводника.А праховият аз по невнимание го прокъсах при миене-обърках четките..Та който монтира и може да взима от вносителите,резервни ще е ок.
    Помня Александър се занимаваше,и в къщи е идвал навремето...
    Та модела е RAS-255NDR
    Мисля и от 22 и 28ца пак ще стане.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1615

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Какви "вносители" ви се представят за машини правени за японския пазар и то преди 15-20г. Ако въобще има предлагане, ще трябва да си търсите сам и да поръчвате от Япония или може би Китай.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #1616

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Какви "вносители" ви се представят за машини правени за японския пазар и то преди 15-20г.
    Вносителите са фирмите, които внасят тия климатици макар и на старо. Или смяташ, че внос се казва само на чисто нови предмети? Това, че са правени преди 15г не значи, че не може да се намерят резервни части.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1617

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Т.н. вносители не контактуват с фирмите производителки, а внасят изхвърлени климатици придобити от тях по други канали. Резервни части или консумативи, ако става въпрос за нови би трябвало да са от производителите, с които въпросните "вносители" нямат отношения. Това е равносилно да очаквам от автоджамбазина, от който съм си купил колата "нов внос" н-та употреба, да ми доставя нови резервни части за нея. Ако търси стари филтри, взети от други стари машини може и да се получи нещо. Успех тогава. По спомен на подобни въпроси Александърс е отговарял, че трябва да се поръчват от Япония. Но най-добре да го пита директно, защото като гледам никой не отговаря в темата.
    Този пост е редактиран от VanDan; 29-08-23 в 10:46.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #1618

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Ясно е, че ще се поръчват от Япония - не е голямо чудо. Лошото, че повечето им сайтове май нямат английска версия.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1619

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Нали и аз това исках да кажа. Нямаше смисъл от "просвещаването" за това що е то "вносител".

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1620

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    части само от друг изхвърлен донор вече .. тоя внос умря покрай ковида че транспорта на контейнер се вдигна около 10 пъти .. даже преди това беше позападнал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 19:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 15:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 10:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 19:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 13-08-11, 00:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе