Страница 28 от 110 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1649
Like Tree696Одобрявам

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #406

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    ...честито и от мен...7 вата барабар с трафа- идеално...чакаме отзиви за машината...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #407

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    като гледам прогнозата за времето няма да е скоро ,днес беше 13° тука .. в момента е 7 .. побърка се това време .. ОФФ : ех тоя D28U колко го заглеждах навремето ама нямаше къде да го сложа а вече ги няма .. прекрасни машинки са Саньо много са се старали със софтуера за управление на на машината с цел комфорт ...
    Този пост е редактиран от Alexi; 06-01-14 в 18:04.
    mirandi одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #408

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    като гледам прогнозата за времето няма да е скоро ,днес беше 13° тука .. в момента е 7 .. побърка се това време .. ОФФ : ех тоя D28U колко го заглеждах навремето ама нямаше къде да го сложа а вече ги няма .. прекрасни машинки са Саньо много са се старали със софтуера за управление на на машината с цел комфорт ...
    При тая гъста мъгла, съчетана с минусови температури, условията са доста добри за тест. Бихте ли споделили какви са първите Ви впечатления. Също ако не Ви затруднява съпоставка с Мицубишито като шум на двете тела, комфорт при отопление и др.....

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #409

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    машинката която вземах е следната :
    FUJITSU AS-W22B




    Година на производство : 2013
    Категория : Инвертор
    Цвят : бял
    Напрежение : 100V 50/60 Hz
    Фреон : R410A

    Параметри на климатика при 35°C външна температура :
    Охладителна мощност : 2.2 kW / 0.6 ~ 3.1 /
    Консумация : 425 W / 95 ~ 800 /
    Параметри на климатика при 7°C външна температура :
    Отоплителна мощност : 2.5 kW / 0.6 ~ 5.1 /
    Консумация : 460 W / 95 ~ 1345 /
    Параметри на климатика при 2°C външна температура :
    Отоплителна мощност : 3.7 kW

    APF 6.80 /годишен коефициент на енергийна ефективност/

    вътрешно тяло размери : 293×798×289mm 12.5 kg
    външно тяло размери : 540×790×290mm 30 kg

    малко по-маломощна е от МЕ ,но смятам да се справя с помещението .. вътрешното тяло е красиво и голямо ,от лъскава пласмаса ,никога не пука .. при включване повдига нагоре предния панел .. дистанционното има отделни бутони за 4-те режима ( удобно ) турбината една идея е по шумна от на МЕ ( но напълно достатъчно като тишина ),като най тихата му степен не може да се пуска от дистанционното а той сам избира кога да я включи ( обикновено като поддържа кротко градусите с консумация 140-190 вата ) - единствената забележка която имам към момента е това .. външното е много тихо ( слава богу ) дори при консумация 1000-1100 вата вътре не се чува изобщо .. средната му консумация до момента е 150 вата/час с трафа (или поне 100 вата по малко от на МЕ със същия КОП но твърде висок минимум работещ он - офф он - офф дефростче без нужда на 1200 вата и пак така ...) ,W рядко изключва ,като изключи не пипа клапите .. дефростите ( само при нужда ,до сега съм наблюдавал един при гъста мъгла ) протичат с тихо шумолене от вътрешното тяло няма пуфкане пъшкане форсиране на компресора - размразява с 300-350 вата консумация като плавно я вдига ,клапите са повдигнати нагоре ,питата се изчиства идеално .. типично за марката реагира много бодро на промяна на градусите и тръгва бързо да наваксва ако са вдигнати ( тука има голяма разлика с мудния МЕ който ако му зададеш 2 градуса отгоре не очаквай в близките 2-3 часа да ги постигне ) при вдигане на градусите не изпада в безсмислен дефрост ( едно от най дразнещите неща на МЕ ), изключва чак когато прехвърли зададените градуси с 2 и навън е доста топло ( тия дни беше 10-11° ) .. компресора е много гъвкав и с реален нисък минимум който не се вдига под 2° .. за момента съм доволен от машинката ,ще видим как ще се държи в по големи студове
    edi1, genagold1, VeleV.Klima и 7 други харесват това.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #410

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Нормално е да е по - маломощен от Мицубишито, все пак е с означение 22, а Мици е с 25. Външното тяло на новия също ли е една идея по - шумно от на старата машина. Питам, защото се колебая между двете машини, а Фуджицуто е доста красиво, пък и параметрите му също са добре, като аз заглеждам 28 - ца, че 22 ще ми дойде малък. Предварително благодаря!

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #411

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    външното тяло на Фуджицуто е много по тихо .. на МЕ над 600 вата се чуваше бучене в стаята че и в съседната( неприятния момент е ,че тия над 600 че и над 1000 вата се наблюдават при всеки дефрост а дефростите пък са доста честички дори и над нулата ,а шума от вътрешното не знам дали си го представяш какво шуртене е при 1000 вата дефрост ..) - може да е особеност на мястото на монтажа но с Фуджицуто тоя проблем го няма ( между другото на МЕ пробвах да му добавя тампони - никакво подобрение ) .. ако ще слагаш МЕ в спалня дано да имаш здрав сън .. инак като турбина МЕ е тих доста тих ама тия дефрости развалят всичко .. отделно минимума му е височък при мен работеше он-офф докъм -1-2° което води до неикономичност и дискомфорт - минимума му е около 280 вата ,но доста често изключва на 350 и дори 400 вата - колкото повече вдигаш градусите от дистанционното се вдига и минимума - една от многото странности очевидно софтуерно зададена .. в режим охлаждане падаше на 130 вата явно компресора го може ама .. като цяло МЕ е хубава машина има много достоинства,би паснал идеално в някой хол 20-25 квадрата в който не се спи

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #412

    Re: Собственици на климатици 100V - част 2

    Доста неприятно за висок клас машина. Защо не сложи по големия модел w28b гледам има разлика хардуерна а цената нее много по-голяма.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #413

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    мислих по тоя въпрос ,няма смисъл... с климатик с подобна мощност на 28цата топля 2 пъти по голяма стая с огромно остъкление .. имам добри изолации и дограми среден апартамент съм не ми трябват големи мощности ..
    mirandi одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #414

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    и на мен ми се струва малка тази 22 ка японците го дават от 9 до 11 квадрата на отопление エアコン : AS-W22B(2012年度 Wシリーズ) - 富士通ゼネラル JP

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #415

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    ми малка малка ,колкото масова 12ка на 220 волта се развърта .. хората слагат климатици с по 6кв максимум в 30-35 квадрата гледам .. хардуерно е добра не е орязана .. ще го видим .. аз имам подобен климатик от 6г ,знам как топли машина на 100 волта ,това не е 12LLC
    Aleksandars, tony34al и mirandi харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #416

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo Виж публикацията
    и на мен ми се струва малка тази 22 ка японците го дават от 9 до 11 квадрата на отопление エアコン : AS-W22B(2012年度 Wシリーズ) - 富士通ゼネラル JP
    ...всичко зависи от конкретните условия...в Бургас с '22' съвсем рахат отоплявам 26квадрата...налага се е обаче всяка година при по-голям студ съчетан с вятър, да огранича за 5-7-8 дни ползването му в 12кв...Алекси, по снимката, дизайна на вътрешното е 1:1 Саньо

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    52
    #417

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo Виж публикацията
    и на мен ми се струва малка тази 22 ка японците го дават от 9 до 11 квадрата на отопление エアコン : AS-W22B(2012年度 Wシリーズ) - 富士通ゼネラル JP
    Извинявам се предварително, но не само, че няма да е малка, ами ще е он-оф до ниски температури.
    П.С. Хора, гледайте сервизните и топлоотдаването при ниските температури. Ама не само на 220 волтовите модели. Една варненска фирма /а и не само тя/ от години продава японки с обещание за топло за два пъти по-големи пространства от упоменати в японските сайтове, но нещо няма недоволни, че машините не ги топлят.
    mirandi одобрява това.

  16. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #418

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    .... имам добри изолации и дограми среден апартамент съм не ми трябват големи мощности ..
    Ето тук е ключът от палатката ма много хора не могат да го разберат и се чудят, що не им топлят машинките, що горят повече от колкото са очаквали и им търсят кусури
    DUNDURMA и AC_From_Hell харесват това.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #419

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от corsa16v Виж публикацията
    Извинявам се предварително, но не само, че няма да е малка, ами ще е он-оф до ниски температури.
    П.С. Хора, гледайте сервизните и топлоотдаването при ниските температури. Ама не само на 220 волтовите модели. Една варненска фирма /а и не само тя/ от години продава японки с обещание за топло за два пъти по-големи пространства от упоменати в японските сайтове, но нещо няма недоволни, че машините не ги топлят.
    нормално да ги топлят, в северна япония температурите са нечовешки понякога. А там отоплението е основно с климатици.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #420

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    W до момента е със среден разход 145 вата .. в момента навън е +8 (снощи беше -1 ) ,работи на 140-160 вата като съм му отворил към коридора ( още 10тина квадрата ) поддържайки 23° .. интересно ,че средния разход е доста по нисък (почти двойно при еднакви условия) от на FH със същия коп ,доста по могъщ хардуер ,но работещ он-офф на 300 вата + безсмислени дефрости .. явно не всичко е КОП ,иска се и акъл при писането на софтуера ..
    MadHead, VeleV.Klima и mirandi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 110 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 14:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе