Страница 7 от 110 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1649

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #91

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    И с два отпушени отвора е добре.Явно третата гума се е калцирала, напъни я с една отверка.
    - - - Обновено - - -

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #92

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Колеги, дайте един читав превод на дистанционното за 285GDR. Аз намерих едно но непълно. С малко зор си го дооправих, но пак е непълно. Децата нещо набараха дистанцията и сега има два големи йероглифа на дисплея без да знам какво значат.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #93

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Заповядай...
    GDR.jpg

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #94

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Ако има и за Hitaschi S28T превод на дистанционото . Два превода имам но неточни .

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #95

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    вече мога да дам отзиви(по-студено време) за самураите.............благодаря ви сашо и миро,това бяха най-разумно изхарчените пари.
    1.ТОШИБА 406 ЕДР-поне от климите,които съм ползвал си мисля ,че ТОШКО е с класи над другите марки-мое мнение.
    2.ШАРП AY-T286 SV-малко шумен на ауто,но каква температура вадииииииииии,а от екстрите май няма само кенеф:D:D
    3.МИЦУТО-безшумен,вади дъха на ламята,а термодатчика следящ различни зони в стаята е супер екстра.
    единствения минус на ТОШО е,че не чисти (за мързеливите де) сам филтрите.
    нямам уреди за мерене на консумация,но при 3 работещи клими нонстоп на 22-23 гр. и всичко друго на ток -490 киловата,като вестибюла,който е между стаите е с постоянно отворен прозорец към двора,а вратите на стаите не се затварят-80кв.м. на 3 метра височина,под каратаван,3 външни стени,без изолация,90 годишна къща.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #96

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Благодаря на Щерев за дистанционното!
    А ти ,Дундурма, ме кефиш с твоия ентусиазъм. Дано да се похваля и аз така.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #97

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Dundurma е много щастлив, откак обърна резбата.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #98

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    В схемата на дистанционното GDR-а има едно каренце, в което се индикират режими "икономичен" и "турбо". От къде се включват/изключват?

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #99

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Dundurma е много щастлив, откак обърна резбата.
    миииииии у нас топло,тока малко пара,проблеми с дъртаците йокму,сутрин като излизам към 4 ,климите на съседите са като ярмомелки,пък моите НИ ДУМА,НИ ВОПЪЛ ,НИ СТОН.........само топлят.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #100

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    И с два отпушени отвора е добре.Явно третата гума се е калцирала, напъни я с една отверка.
    - - - Обновено - - -
    С отверка я извадих по скоро изчоплих ... Сега като се сети да дефростне ще погледна дали дупката се е изчистила от леда ( над тапата имаше малко ). Прави ми впечатление , че не дефроства с дни пък все пак си е 10-ка а и квадратурата не е малка ~ 40кв

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #101

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Маджо, ти уби кокошката, бе. S28T в 40 кв.м.? Добре ли съм разбрал?
    Този пост е редактиран от nako-bako; 09-12-12 в 17:21.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #102

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Кокошката е жива За хитачито останаха 28 кв . В спалнята си има друго отопление , но докато беше по топло се справяше без да се товари ... Вързано с електромерче и за денонощие не е минавало 14 киловата . А сега на вън е ужас -5 сняг и адския вятър

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #103

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Madj0,я дай по подробно инфо за хитака-как стартира и догонва зададена температура,шум от към компресора/скрола/,от вътрешното,степените на вентилация как са,въобще комфорта,дефроста как е /ако има вече такъв/работа с дистанционното и изписваните символи по него и т.н.

    Не съм забравил и обещаните отзиви и от chachoto за тяхното хитачи.Просто са малко отзивите за тази ,иначе много тачена от японците марка Хитачи-най много е писано за тошибите из форума/може би като процент са повече/ били те двуредови и едноредови напоследък.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #104

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Подробно инфо ще дам малко по нататък като имам повече наблюдения . Пуснат е октомври средата на 23-24 градуса денонощно и подържа 22 градуса От време на време намаля консумацията до към 70 W задържа ги там 2-3 мин и изключва за 5-10 мин не затваря клапите остават си както са си настроени надолу . Турбината се върти едвам едвам шум има като сложа ухо до него само . След 5-10 мин тръгва плавно и стига до 300-400 W консумация ( шум минимален едва доловим ) и после пак намаля и през повечето време работи някъде при 130 W . От външното тяло ( много масивно ) има един специфилчен шум равномерен много тих предполагам това е компрпесора ( чува се като си близо до външното тяло ) няма вибрации и отдолу има 3 огромни отвора . Това от по топлото време . От вчера си работи в 25кв хол и 3 кв коридор настроен на 23 градуса , вечерта отварям да проветря в стаята става 17 градуса на вън -7 ( според климатика ) и силен вятър консумацията скача до 2048W ( изходяща температура на клапите 49 граудса измерена ето с такова Часовници метеостанции | Hama TH-100, Метеорологична станция, 75297 | JMTechnologies Ltd - онлайн магазин )в стаята стига до 22 градуса намаля консумацията до към 400 W и гледам дефрост , не затваря клапите , няма пукане само премигва лампата която свети като е пуснат и тук изненада дефроста продължава 15 мин като консумацията по време на дефрост се вдигна до 800 W ( до сега съм го хващал 2 пъти за по 2 мин някъде ) След час имаше още 1 дефрост , но тогава го хванах на края и не знам колко време е продължил . Ще е хубаво някои ако има същия климатик да каже сега как се държи в по студеното време . А да дам инфо за помещението 7 м X 3,6 м при височина 2,6 м като 7-те метра е северна стена с 8 см изолация , но нямам съседи от никъде под мен студ , над мен студ отстрани студ и студ . Следващото лято мисля за изолация на тавана поне 5 см стиропор и за пода се чудя ...
    Този пост е редактиран от Madj0; 10-12-12 в 14:15.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #105

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    По-принцип това климатиче е малко за това помещение от 28м2.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 110 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 19:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 15:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 10:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 19:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 13-08-11, 00:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе