Страница 108 от 188 ПърваПърва ... 5898106107108109110118158 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,606 до 1,620 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1606

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Колега явно не съм го написал ясно искам да имам ценово ефективен метод на отопление за това избирам климатик. Ако исках да ми е комфортно щях да съм с калорифер или парно.

    Идеята е в рамките на живота на уреда който надявам се е поне 7-8г. кой климатик ще ми даде икономия на пари което е цена на закупуване + месечни сметки за ток.
    Тук мисля, че е важно да отбележа, че отоплявам само себе си. Обичам да спа на <20°С и рядко се застоявам в нас (работа, кръчми, кафенета и др) в нас основно спя и малко висене на компютъра. От това уточнение надявам се разбираш защо не ми се дават много пари - цената на дайкасай 6 чувствително превишава месечният ми доход. В този режим и една духалка ще ми свърши работа, но се очертава скоро да не съм сам гледам напред в бъдещето. За хола се навих за тоя звяр, но за спалнята няма ли и друго разумно ефективно решение на по-ниска цена?
    Благодаря!

    ps. този Климатик TOSHIBA 2212AD на 120V ли е?
    Този пост е редактиран от justify; 20-09-13 в 03:16.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1607

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    За хола се навих за тоя звяр, но за спалнята няма ли и друго разумно ефективно решение на по-ниска цена?
    Благодаря!

    ps. този Климатик TOSHIBA 2212AD на 120V ли е?
    При тези условия, нямаш нужда от клима в спалнята. Вземи си нещо такова ROHNSON R 012

    Това, което си посочил е на 100V, не е за нашия пазар и не може да се вземе с REECL.
    Този пост е редактиран от justify; 20-09-13 в 03:18.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1608

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Този конвектор е толкова Ронсън колкото и аз съм космонавт...
    Имах един такъв китаец купуван преди 10-на години с марка "синхро".При всяко пускане докато работи поради разширяването и свиването ламарините му пукат...Подарих го...

    Каквото платите това получавате.

    А има ли бюджет?

    Когато дойде "онази с метлата", тогава ще разберете "откъде извира бензина" ...
    strupi и mirandi харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1609

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ZIGOT,приеми го като градивна критика.пишеш,че цял ден си по кафета и кръчми,ма пари за хубав климатик не ти се дават.скоро(дай боже) няма да си сам ,пък ПО-МАЛКО ОТ 20 ГР..................жените обичат 24-25

  6. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #1610

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Maлко Offtopic, ма не се издържа тука
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Когато дойде "онази с метлата", тогава ще разберете "откъде извира бензина" ...


    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ZIGOT,приеми го като градивна критика.пишеш,че цял ден си по кафета и кръчми,ма пари за хубав климатик не ти се дават.скоро(дай боже) няма да си сам ,пък ПО-МАЛКО ОТ 20 ГР..................жените обичат 24-25
    Що па требва да е с жена


    ПП
    ...да не се засегне някой

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1611

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ZIGOT,приеми го като градивна критика.пишеш,че цял ден си по кафета и кръчми,ма пари за хубав климатик не ти се дават.скоро(дай боже) няма да си сам ,пък ПО-МАЛКО ОТ 20 ГР..................жените обичат 24-25
    Ника ми е друг колега.

    Малко повече уважение към труда на другите моля, ако за вас два бона са една кръчма аз работя два месеца за тях.

    Дайкасай6 на 12кв.м спалня с троен стъклопакет Ка/бяло/4сезона и 8съм неопор. След колко годините ще се избие разликата с някой клима с коп 4+ 10г- 15г? а разликата в цената е 700-800лв. След 10г я камилита я камиларя не знам дали ще съм в това жилище тази държава или континент.
    Всички ли са >2 бона климатици тук? Гледам, че по-евтини не се препоръчват?
    Ако някой иска да помогне практически на моето запитване ще съм му благодарен да напише 2-3 климатика от най-евтините които са удобрени за ЕЕ до цената на дайкасая.
    10х
    SPSt одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #1612

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Ако някой иска да помогне практически на моето запитване ще съм му благодарен да напише 2-3 климатика от най-евтините които са удобрени за ЕЕ до цената на дайкасая.
    10х
    освен някое хитачи

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #1613

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Приятел има с това ( Панасоник KIT-E7NKE ) в спалнята и миналата зима беше много доволен пак подобни квадрати и доста добре изолиран .
    Този пост е редактиран от Madj0; 21-09-13 в 21:32.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1614

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Всички ли са >2 бона климатици тук? Гледам, че по-евтини не се препоръчват?
    Ами такива са ти изискванията колега. Ако беше поставил цената като приоритет, вместо комфорт, икономичност, надежност и тишина - сигурен съм, че щеше да получиш други препоръки.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1615

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Ника ми е друг колега.

    Малко повече уважение към труда на другите моля, ако за вас два бона са една кръчма аз работя два месеца за тях.

    Дайкасай6 на 12кв.м спалня с троен стъклопакет Ка/бяло/4сезона и 8съм неопор. След колко годините ще се избие разликата с някой клима с коп 4+ 10г- 15г? а разликата в цената е 700-800лв. След 10г я камилита я камиларя не знам дали ще съм в това жилище тази държава или континент.
    Всички ли са >2 бона климатици тук? Гледам, че по-евтини не се препоръчват?
    Ако някой иска да помогне практически на моето запитване ще съм му благодарен да напише 2-3 климатика от най-евтините които са удобрени за ЕЕ до цената на дайкасая.
    10х
    За 800лв може да вземете YORK новия модел е с ЕТРВ а като знам че стария работи перфектно този ще е още по добре.http://www.bulclima.com/products-brand/york

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1616

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ами такива са ти изискванията колега. Ако беше поставил цената като приоритет, вместо комфорт, икономичност, надежност и тишина - сигурен съм, че щеше да получиш други препоръки.
    С поста си не съм поставил чак такива изисквания мисля:

    Не искам да правя компромис с климатиците тъй като ще разчитам на тях да ме отопляват безаварийно и с малка сметка за ток. Ще тегля кредит енергийна ефективност така, че трябва да са нови. ..............

    Готов съм да дам сериозна сума за климатика стига да е обосновано.
    Няма ли други климатици които да "стават" в ценовите класове под 2к? Нещо изпитано за ~1200, 1400, 1600 лв. ?

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Приятел имам с това ( Панасоник KIT-E7NKE ) в спалнята и миналата зима беше много доволен пак подобни квадрати и доста добре изолиран .
    Благодаря!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #1617

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Малайзийските панасоници NKE-3 са добри, малайзийските PKE още не са презимували, но очакванията са сходни с тези на NKE-3. Мога да споделя преки впечатления от РКЕ, засега, само да охлаждане.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #1618

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Няма ли други климатици които да "стават" в ценовите класове под 2к? Нещо изпитано за ~1200, 1400, 1600 лв. ? Благодаря!
    Sharp AY-XPC9JR

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1619

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    С поста си не съм поставил чак такива изисквания мисля:


    Няма ли други климатици които да "стават" в ценовите класове под 2к? Нещо изпитано за ~1200, 1400, 1600 лв. ?



    Благодаря!
    Има ето това http://www.bulclima.com/product/klim...ral/ashg09luca

  18. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #1620

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Няма ли други климатици които да "стават" в ценовите класове под 2к? Нещо изпитано за ~1200, 1400, 1600 лв. ?
    Климатик Fujitsu ASYG09LMCA/AOYG09LMCA 2013
    Климатик Панасоник KIT-E9NKE-3

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе