Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 22 от 178 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #316

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    аз това го знам най добре

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #317

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Алекси, доста си назад с материала. Аз коментирам нещо, което ми е в ръцете (CS-CU-E9PKE), а капилярката му е на същото място, където е и на Тошиба дайсейкай V. И размерите им са еднакви. Гореспоменатият Панасоник духа хладен въздух в края на месец септември, по мое желание. Сега си духа точно толкова горещо, колкото сходните му по мощност събратя от по 2к и повече лева. Има си и ТРВ, ако за теб това представлява някаква особена ценност. Досега не е имал проблеми с отоплението на 60 кубиково таванско помещение, въпреки мъглите. Бях втория човек, който спа в помещението, за тест на шумност и комфорт. Е, става точно за спалня. Ако те интересува, мога да ти разкажа и за недостатъците му, нямащи нищо общо с това, което пропагандираш за него. Съвсем други са.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #318

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    dodo_pv , без да коментирам машините, само да попитам - колко студени зими изкара PKE модела? В температури като сегашните всичко работи, дори Neo. Машината може да е супер, може и да не е? Но нека да я видим и после да пишем. За сега е факт само, че за парите си е супер.
    Този пост е редактиран от Mega; 09-01-14 в 21:53.
    Aleksandars, Kasap и mirandi харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #319

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Нещо по моя въпрос, че часовника тиктака?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #320

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    dodo нищо не пропагандирам ( за разлика от теб ,във всяка тема хвалиш панасоник ,и ти не знаеш защо .. ) просто изказвам лични впечатления от модел 2 пъти по скъп от твоя ( беше 1800 лв през 2005г ,минималната заплата в Бг беше 150 лв а средната - 300 лв ) и с 38 кила външно тяло за 9ка ..

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #321

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Djonny Виж публикацията
    Нещо по моя въпрос, че часовника тиктака?
    Някакъв шанс за повдигане на бюджета?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #322

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ми такива бяха тогава цените на хубавите неща. И аз взех тогава два, само че от по-големите (CU-G125KE). Сега, като чета, само Мицубиши и Тошиба се доближават до тях? Другото си е шкарто. Нито съм търговец, нито имам вина за това, че Панасоник влязоха в час и почват да работят както трябва. Докато при Фуджицу, а сега и при Тошиба, нещата тръгват в обратна посока.
    @Mega, не вярвам да не си наясно, че девятките на NKE-3 и PKE на Панасоник са едни и същити, само където при РКЕ са сложили ТРВ, за да повдигнат мъничко (незначително) COP-а. Не прочетох кой знае какви оплаквания от NKE-3. Ще топли толкова, колкото топлина успее да вкара един 32-килограмов топлообменник. Знам как да тествам, дори да не е било по-студено от -6 градуса. Никакъв проблем за спалня, освен, може би, височкия минимум. Ама за толкова пари, толкова.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #323

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Някакъв шанс за повдигане на бюджета?
    Това е макса - 3000 лв. без монтажа Въпреки, че пред жената ще е 3000 лв всичко

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #324

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    че девятките на NKE-3 и PKE на Панасоник са едни и същити, само където при РКЕ са сложили ТРВ, за да повдигнат мъничко (незначително) COP-а. Не прочетох кой знае какви оплаквания от NKE-3. Ще топли толкова, колкото топлина успее да вкара един 32-килограмов топлообменник. Никакъв проблем за спалня, освен, може би, височкия минимум. Ама за толкова пари, толкова.
    Там ти е проблема, пишеш, а не знаеш. За разлика от теб имам стотици пъти повече инфо като feedback от клиентите и знам коя машина колко може, и за какво става. Но хората повече пишат и по-малко, или изобщо не четат. Знам какво може MKE, LKE, NKE ... Не случайно казвам, че за парите си са супер. Ако PKE не поднесе голяма изненада в положителна посока (предвид покупката на Sanyo), няма да има разлика с предните модели, за това си прав. Ако няма разлика с предните модели, няма да предложи нищо впечатляващо. Уважавам тези модели, защото предлагат добра работа за цената си, но само това, нищо повече.
    Този пост е редактиран от Mega; 09-01-14 в 22:51.
    vlado1976 и mirandi харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #325

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Съгласен съм Mega.Само че другите марки в този ценови клас не предлагат аналог.Ако не сам прав дайте пример.Аз имам в детската Е-7РКЕ и мога да твърдя,че се справя много добре с 11 квадрата.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #326

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976 Виж публикацията
    Съгласен съм Mega.Само че другите марки в този ценови клас не предлагат аналог.Ако не сам прав дайте пример.Аз имам в детската Е-7РКЕ и мога да твърдя,че се справя много добре с 11 квадрата.
    я направи едно бързо ревю : потдържа ли температурите , как са пластмасите , как е шума, как са дефростите , как е на духа ли студено или топло и каквото се сетиш.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #327

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976 Виж публикацията
    Съгласен съм Mega.Само че другите марки в този ценови клас не предлагат аналог.Ако не сам прав дайте пример.Аз имам в детската Е-7РКЕ и мога да твърдя,че се справя много добре с 11 квадрата.
    Аз не съм казал нищо противно на това. За мен също това е машината за тези пари. Просто колегата се отнася малко.
    Този пост е редактиран от Mega; 09-01-14 в 23:43.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #328

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Дефростите са по-редки от митсутата в другите стаи,но малко по-дълги като време въпреки,че машината е с 1 ред изпарител навън.Климатика се ползва само на режим quiet с изключение вечер при къпане на малките.Климатикът е незабележим като шум.Хладък полъх се усеща при намаляване на градусите и след дефрост.Митсубишитата духат по-гореща струя на 1-ва степен и реагират по-бързо при промяна на температурата.Пукания при мен засега няма,външното тяло е много тихо.Настроен на 22 градуса си ги поддържа без проблем.
    estqwerty одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #329

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ...само където при РКЕ са сложили ТРВ...
    Някой може ли да потвърди, че има ТРВ? Някой отварял ли е такъв модел? Мерси.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976 Виж публикацията
    Само че другите марки в този ценови клас не предлагат аналог.
    Тая машина с монтаж си отива към 1.5
    Има доста алтернативи. МХИ, Шарп и други.
    mirandi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #330

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Е, от япончетата от това време, всички европейци са далече.Като гледам моя "дъртак" на вилата, скоро няма да има нова машина за Европа с такива показатели на отопление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 178 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе