Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 20 от 178 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    28
    #286

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте! Бих желал да се допитам до вашето мнение за избор на климатик за стая (хол): 19 м2, 50 м3. Панел, последен етаж.Двете външни стени (южна и източна) и тавана са с вътрешна изолация. PVC дограма с energy стъкла. Основно ще се ползва за отоплене. Желана тмпература 21 - 23 градуса. Бюджет до около 1500 лв. с монтажа. Спрял съм се на няколко модела. Кой според вас ще е най-подходящ? Ако имате и други по-добри предложения за модели в този бюджет, ще съм благодарен.
    1.
    Климатик MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZMP-S
    2. Климатик FUJITSU ASYG12LMCA/AOYG12LMCA
    3. Климатик TOSHIBA Ras13SKV-E2/Ras13SAV-E2
    4. Климатик TOSHIBA Ras137SKV-E3/Ras137SAV-E3
    5. Климатик HITACHI RAK 35 PPA/ RAC 35 WPA

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #287

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Трети номер.
    P.S.Имай предвид, че фирмите продавачи много често бъркат индексите на моделите.Търси модела да е СУЗУМИ +, чиито мощности са дадени на линка в поста ти, макар и да има объркани данни.Старото СУЗУМИ има мощности на отопление 0,9-4,2-5, като индекса на машината е SKV-E, а СУЗУМИ + 0,9-4,2-5,6 индекса е SKV2-E., че май напоследък стават грешки.13SKV-E2 е междинен хибрид и е с мощността на старото СУЗУМИ, 10-ката е с малко по-ниска мощност от съответното СУЗУМИ, а 16-ицата е с доста завишено топлоотдаване с сравнение със СУЗУМИ и СУЗУМИ +.
    Този пост е редактиран от edi1; 09-01-14 в 13:23.
    Itso_mb одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    28
    #288

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Трети номер.
    P.S.Имай предвид, че фирмите продавачи много често бъркат индексите на моделите.Търси модела да е СУЗУМИ +, чиито мощности са дадени на линка в поста ти, макар и да има объркани данни.Старото СУЗУМИ има мощности на отопление 0,9-4,2-5, като индекса на машината е SKV-E, а СУЗУМИ + 0,9-4,2-5,6 индекса е SKV2-E., че май напоследък стават грешки.13SKV-E2 е междинен хибрид и е с мощността на старото СУЗУМИ, 10-ката е с малко по-ниска мощност от съответното СУЗУМИ, а 16-ицата е с доста завишено топлоотдаване с сравнение със СУЗУМИ и СУЗУМИ +.
    Благодаря за изчерпателния отговор, много полезна информация. Такмо прочетох темата в която "без да знаят" са монтирали единия вместо другия модел. Така че, ще съм вниматален за подобни обърквания.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #289

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Djonny Виж публикацията
    Здравейте! Нуждая се от помощ при избора на три климатика, защото въпреки солидното четене из форумите не мога да реша!!! Ще се постаря да съм максимално подробен при описанието на помещенията, в които ще се ползват. Ще се използват за отопление като желаната температура е 22-24 градуса макс. Значи сградата е 4 етажна тухлена кооперация с 5-и етаж с тавански помещения, аз съм на третия етаж като нямам съседи отдолу и отгоре, които да помагат при отоплението Все пак в стаите, без отопление, при минусови температурата навън, не пада под 10 градуса (малко наизуст го казвам това). Първото помещение се използва за спалня, северно изложение, 13кв. м., 34 куб. м., две външни стени с външна изолация 5 см. стиропор, едната с прозорец, другата с врата към малка, неостъклена тераса, ПВЦ дограма пет камерна като една врата го дели с кухня 8 кв. м., 20 куб. м, която ми се иска да се позагрява с отваряне на вратата, отвреме на време. Второто помещение е детска стая(малкия е на 4 год, а живот и здраве бебе догодина), 14 кв. м., 36 куб. м., вътрешна с южно изложение, реално с една външна стена на която е прозореца, с външна изолация 5 см. стиропор и ПВЦ дограма, пет камерна и третото помещение е хол, с южно изложение, 20 кв. м., 52 куб. м. , също с една външна стена, на която е прозорец с врата към терасата(пистолет), външна изолация 5 см. стиропор и ПВЦ дограма, пет камерна, като тук имам желание, ако е възможно, да се отваря вратата към коридор около 7 кв. м., 18 куб. м. и да се позагрява! Района е северозападна България, близо до Враца! Попринцип бях се насочил към две 9-ки и една 12-ка, но като че ли по-удачно е две 12-ки и една деветка! Решил съм да ползвам кредит за енергийна ефективност като средствата, които мога да си позволя са 4000-4300лв. с монтажа!!! В момента се отоплявам на природен газ и съм тотално разочарован - сметки от около 300 лв за отопление към 19-20 градуса на две, от трите стаи, като още не е паднал студа! Предварително благодаря за всеки съвет и насока!!! Поздрави!!!
    Въпреки липсата на препоръки, сведох нещата до следното: детската стая ще чака и ще слагам клими в другите две стаи. Реших да са две 12-ки и спрях избора си на две машини:
    Климатик General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA - цена с монтаж 2650 лв.
    Климатик Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE 2013 - цена с монтаж 3000 лв.
    Нагледно и двата са един клас, но като, че ли Дженерала дори е с малко по-добри показатели ... Моля Ви за мнение, а ще се радвам и на всяка насока или съвет!!!

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #290

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    защо новия модел Toshiba RAS-B10N3KVP-E Daiseikai 6,5 е с по-лоши показтели от 5-та при еднаква цена? Има нещо гнило в тази марка май.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #291

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Защо да е с по-лоши, аз не виждам такова нещо.Какво имаш предвид.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #292

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    И като вземеш в предвид, че SF е най-голямата измекярщина, която МЕ са правили някога...

    Ей това е 12ка:
    Климатик Панасоник KIT-E12PKE

    Иначе 9ката на Панасоник от същата серия е с параметри, почти същите като на SF35.

    Междудругото къде го намери за 1500 с монтажа? Обикновено върви по-скъпо...
    Aleksandars одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #293

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Цитат Първоначално публикувано от kaki Виж публикацията
    защо новия модел Toshiba RAS-B10N3KVP-E Daiseikai 6,5 е с по-лоши показтели от 5-та при еднаква цена? Има нещо гнило в тази марка май.
    Щото разработчиците на Тошовците четат Сетком и са си рекли да ни извъртят една мизерия като са икономисали туй онуй
    Frigo одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #294

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Защо да е с по-лоши, аз не виждам такова нещо.Какво имаш предвид.
    КОП, минимум

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #295

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    И като вземеш в предвид, че SF е най-голямата измекярщина, която МЕ са правили някога...

    Ей това е 12ка:
    Климатик Панасоник KIT-E12PKE

    Иначе 9ката на Панасоник от същата серия е с параметри, почти същите като на SF35.

    Междудругото къде го намери за 1500 с монтажа? Обикновено върви по-скъпо...
    Враца Дъ ГЕ С приятелска,уж, отстъпка за две бройки! Панасоника съм резервиран, а не мога да го взема на парите на Мицубишито! С две думи ти си против МЕ и си повече за Дженерала ли?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #296

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Специално този модел МЕ е доста окастрен.За някои помещения може да свърши работа, ама парите му са много за това, което предлага.
    Mega и frescor харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #297

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Специално този модел МЕ е доста окастрен.За някои помещения може да свърши работа, ама парите му са много за това, което предлага.
    Ахм! А за Дженерала, какво ще кажеш?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #298

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    КОП-а е един и същ, като се има предвид, че машините са по спецификация с различен номинал.А минимума при V е по-нисък заради вида компресор.6,5 е с по-добро топлоотдаване при - температури и нещата се компенсират.Пък и фирмена политика е цената.Между другото 6,5 е изпълнен в две модификации - с индекс Е и с индекс А.А-то е по-голям дзвер от Е.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #299

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ами не знам, нямам наблюдения над този модел, тука съфорумци казват, че добре топлят, но не са от най-тихите по принцип.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    80
    #300

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ами не знам, нямам наблюдения над този модел, тука съфорумци казват, че добре топлят, но не са от най-тихите по принцип.
    Благодаря за мнението! Чакам още помощ колеги!!! Всеки съвет е ценен сега, че като иде коня у барата
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 178 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе