Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 72 от 178 ПърваПърва ... 2262707172737482122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1066

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Дайкин са си скъпички
    МА СА ФАЛИШ С МЕРСЕДЕС ВА БАТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ(А-класа ,ма МЕРСЕДЕС)
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1067

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,

    Ще се радвам да ми помогнете в избора. Велико Търново, апартамент, хол 34 м2, височина 2.60, 88 м3, изолация 5 см. Външни стени - 4м южна към тераса с прозорци+врата 4.5м2 и около 9 м запад с прозорец 2.1м2. Дограмата е ПВЦ 3-камерна, стъклопъкет с нормални стъкла. Последен етаж. Имам парно на природен газ, така че основната цел е охлаждане, но все пак искам да взема нещо хубаво и с опция да топли, ако примерно най-високото джудже в света реши да врътне кранчето. 34 ребра H600 на парното ме отопляват добре, в най-големите студове вдигам градусите на котела до 60-70 (по спомен, скоро не се е налагало). Зимата гоним към 23 градуса на парното, което при клима вероятно ще е по-скоро 24-25, заради липсата на лъчиста топлина и студените външни стени. Лятото (което напомням е основната цел) - 24-26. Насочил съм се към Нокрия 14-ка, но имам лко притеснение за охлаждането. Знам, че обикновено отоплението изисква повече мощност, но в случая лятото като напече слънцето дългата западна стена и покрива и вътре става чудня баня. Притеснявам се дали 14-ката би се справила примерно при 42-та градуса по-миналото лято? Бях сложил временно някаква 8-ма злоупотреба 12-ка 200 волта mistubishi инвертор набор 96-та (беше без пари) и той хич не се справяше при тези условия. На амперклещи качваше максимум 4.5 ампера, което по груби сметки при да речем COP 3 е към 3 киловата, но губеше фреон много бавно и неоткриваемо, поради което към края на сезона падаше на 3.5 ампера. Знам, че избушена стара 12-ка, изпускаща фреон не трябва да е база за сравнение, но все пак ако приемем, че е давал 3kw студ и в най-голямата жега със зор се е седяло само по гащи, дали 4.2kw (номинал) Нокрия ще направят такава голяма разлика? Ясно, че горната граница е 5.3kw, но ако опрем до нея за поддържане на температура, значи сме сбъркали климата, а и вентилатора ще е на максимум, което значи шум. Гледам, че 18-ката Нокрия е със същите тегло и размери като 14-ката, но пък с осезаемо по-нисък EER. Та дилемата е да се презастраховам ли с 18-ката, плащайки хем повече пари, хем за по-нискък EER? Други подходящи модели за моя случай? Пропуснах да отбележа, че много държа на безшумната работа.

    - - - - - - - - - -

    Хм, замислих се и за аспирация като екстра, че много ни мързи да проветряваме... Има ли смисъл, кои модели, подходящи за моя случай я имат? Рекуперират ли? Може ли да се ползва като независима функция, например зимата докато се топля на газ? Шумна ли е?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1068

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Кой каквото ще да си говори Дайкина си е ДАЙКИН особено този произведен в Япония,така че си заслужава парите,в другата си къща сложих 3 броя Фуджитцу за 4000 лева и сега само при един работещ климатик ,тока е 150 лева,така че скъпото си е скъпо.
    necata2 одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1069

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не знам, но все ми се струва, че след като си дал 11 000 лв за климатик, сметките за ток би трябвало да са ти последната грижа.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1070

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Не знам, но все ми се струва, че след като си дал 11 000 лв за климатик, сметките за ток би трябвало да са ти последната грижа.
    Пост без реални данни, освен една цена си е един жалък опит за реклама на една умираща в България марка. Ако някой толкова има нужда да се похвали, е редно да напише и какво е получил срещу тези пари. Дали е сплит/мултисплит сиситема, или термопомпа въздух-вода. Както и модела, и други данни за да може всеки да прецени за себе си дали инвестицията е изгодна.
    VeleV.Klima, Aleksandars, DUNDURMA и 5 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,800
    #1071

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Мега, зарязвай климатиците и почвай ремонт на перални.Човека две къщи има вече и е спастрил 11000 бимберици за духалки.На чети:
    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения
    След 13 години опит в ремонта на тази техника,няма как да не знам кое е най доброто.
    Колкото до това какво прави Самсунг в списъка,мога да кажа ,че след толкова години имам само една или две изгорели и непоправими платки ,всичко останало е с минимални проблеми отсраняеми срещу 2-3 лева.
    Електрониката на Индезит,Аристон,Хотпйнт,Електролукс,Зануси и АЕГ е под всякаква критика,имам пълни кашони с такива платки.
    затова съветвам който иска да си купува ,да избира или нещо от 800 лева нагоре или да взима Беко за 400-500 .
    Естествено това е само съвет :
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 26-04-14 в 23:13.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1072

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Искам първо да ви обясня ,че с това което написах не съм искал да показвам о обяснявам нищо друго,освен това че за да си сигурен ,че ще получиш това което искаш,трябва да повикаш хора които се занимават с това да огледат и да ти дадат съвет.
    Ако чак толкова ви интересува какво точно съм получил за 11 000 лева ,това е друг въпрос и мога да ви опиша всичко точно по спецификация.Но не смятам за нужно.Става въпрос за две мулти сплит системи ДАЙКИН.
    А колкото до двете ми къщи,пожелавам ги на всеки,нито съм крал,нито съм убивал за тях.
    И за сведение на VLADO66 бизнеса ми е в Англия и сега от година се опитвам да започна и тук в България.
    Като искате повече,вместо да говорите за другите/ което си е много типично за българина,не ви обвинявам /,идете и вие там,граници вече отдавна няма.
    Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му.
    dodo_pv, necata2 и ttanev харесват това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,795
    #1073

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Romford1 Виж публикацията
    Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му.
    Много правилно!
    Romford1 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1074

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    не се сърди на никой.........идеята ни беше,че споменаваш едни пари,но не казваш за какво.............просто ни беше интересно дали си се НАШИЛ или наистина някой те е обзавел с нещо наистина добро.никой не ти прави сметка на парите,просто ни е интересно какво аджеба си купил,щот 11 майки са сериозна сума...............
    Mega и mirandi харесват това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1075

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Хайде бе Дундьо, ти колко мантри изпя за мерцедесЪт, преди да приемеш правата вяра!
    Този пост е редактиран от Kasap; 27-04-14 в 16:56.
    DUNDURMA одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1076

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    2 бр мулти сплит 3MXS68G3V1B външни тела,1бр FVXS50FV1B,2бр.FVXS25FV1B и 1бр FTX25K2v1B.
    Това сега достатъчно ли е?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #1077

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    И моите уважения към Велев но аз имам лични наблюдения върху модела CS12AQ и не мога да кажа и една лоша дума за него . Имаме го вече 2 години и работи безупречно като и на - 18 се справяше в помещение ( офис ) 28кв.м. на 2,90м. височина . От гледна точка на шум е направо незабележим а относно разхода на енергия средно около 150 kW месечно през отоплителния сезон който тук в Чехия е малко по дълъг от България . От към дизайн също са го докарали корейците -
    Прикачен файл 13543

    Колега можеш ли дадеш по-подробни данни за лг-то консумация ако помниш за февруари и как се държи при температури над -15.че гледам се е заформила голяма дискусия.
    Питам те, защото тръгнах да го купувам, но докато проучвам за него във фирмата имаха 3 и са ги продали и вече за съжаление не се внасят, предложиха ми Д12АК, който бил същият, но без плазма, а с йони /не знам какво е това/ проблема, че дойде с 350 лв. по-висока цена и се двоумя между него и едно Хитачи RAK35PPA на много голяма промоция. Хитачито не му знам данните на мен ми е необходимо при -10- 3 kw. Намерих един сайт, но май е пунта мара, защото там дават, че при -7 мощността му пада от 4.2kw до 2.7, a при -15 му идва вътъка и влиза в релси вдига си мощността на 3.15kw За ЛГ дават, че не се вляе от външни температури при +7- 4kw, -7- 3.5kw, -10 -3.5 kw.Наистина ли е така, мога да изчакам да му падне цената в края на лятото /при нас се използват основно за охлаждане и фирмата са сигурни, че цената му ще падне, понеже не се продава на тази цена/. Ако пък някой има реални впечатления от това Хитачи как се държи при минусови температури /мощност и размразяване/И двата били с два реда серпентини и еднакво тегло на външните тела, просто Хитачит е приблизително два пъти по-евтино. Ако може мнения от реални ползватели и за ЛГ -то и Хитачито. Благодаря!

    Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification

    Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification

  16. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1078

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Някой знае ли защо тези Дайкини ги вдигнаха със 200-250лв.Много странна политика взеха да имат,и то на модели които не са кой знае какво

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1079

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Някой знае ли защо тези Дайкини ги вдигнаха със 200-250лв.Много странна политика взеха да имат,и то на модели които не са кой знае какво
    Защото от Daikin чули, че били "Мерцедеса" и сега се възползват от това. Всяка година цените нагоре, моделите все тези. Чудно като минат азбуката какво ще правят с "новите" модели?

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1080

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Грешна стратегия .Ще берат ядове

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе