Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 36 от 178 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    30
    #526

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,нужен ми е съвет за избор на климатик.Сградата е 3 етажна тухлена къща с външна изолация с 5 см. вата и сайлинг, аз съм на третия етаж. Помещението се използва за хол, южно изложение, 25кв. м., 55 куб. м., две външни стени с вътрешна изолация на външните стени 3 см. стиропор, едната с прозорец, ПВЦ дограма пет камерна, с троен ( двукамерен ) стъклопакет като една врата го дели с предверие 8 кв. м., 20 куб. м, което ми се иска да се посгрява с отваряне на вратата, от време на време.От едната страна на хола е спалня, която се отоплява с климатик 12-ка, от другата е баня, която се отоплява с лира на ток. Желаната температура е 22-24 градуса максимум. Района е на 15 от София. По принцип бях се насочил 12-ка. Решил съм да ползвам кредит заенергийна ефективност като средствата, които мога да си позволя са 1500-1700лв.с монтажа!!! В момента се отоплявам с печка на дърва и въглища и съм тотално ужасен - станахме на пушено месо. Предварително благодаря за всеки съвет .
    Този пост е редактиран от pony; 23-01-14 в 09:57.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #527

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 22-01-14 в 20:49.

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #528

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pony Виж публикацията
    Здравейте,нужен ми е съвет за избор на климатик.Сградата е 3 етажна тухлена къща с външна изолация с 5 см. вата и сайлинг, аз съм на третия етаж. Помещението се използва за хол, южно изложение, 25кв. м., 55 куб. м., две външни стени с вътрешна изолация на външните стени 3 см. стиропор, едната с прозорец, ПВЦ дограма пет камерна, с троен ( двукамерен ) стъклопакет като една врата го дели с предверие 8 кв. м., 20 куб. м, което ми се иска да се посгрява с отваряне на вратата, от време на време.От едната страна на хола е спалня, която се отоплява с климатик 12-ка, от другата е баня, която се отоплява с лира на ток. Желаната температура е 22-24 градуса максимум. Района е на 15 от София. По принцип бях се насочил 12-ка. Решил съм да ползвам кредит заенергийна ефективност като средствата, които мога да си позволя са 1500-1700лв.с монтажа!!! В момента се отоплявам с печка на дърва и въглища и съм тотално ужасен - станахме на пушено месо. Предварително благодаря за всеки съвет .
    Ето ти и от мен fujitsu asyg12ltca , fujitsu asyg12luca или ако намериш този sharp

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    30
    #529

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, Благодаря за бързите отговори, искам само да добавя едно малко доуточнение всички наоколо се отоплява на дърва и въглища и е доста задимено плюс честите мъгли и студени течения около къщата, са все предпоставки за обледяване на външното тяло и проблема с дефрост

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #530

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Предпоставки са, но затова има хубави машини, които не дефростват през 15 минути.
    julian7981 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #531

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pony Виж публикацията
    Здравейте, Благодаря за бързите отговори, искам само да добавя едно малко доуточнение всички наоколо се отоплява на дърва и въглища и е доста задимено плюс честите мъгли и студени течения около къщата, са все предпоставки за обледяване на външното тяло и проблема с дефрост
    Е12PKE на Панасоник със сигурност няма да има проблеми с дефроста. Вътшният топлообменник е покрит със специален полимер (нанопокритие), помагащо за бързо отделяне на леда и мръсотиите при дефрост. Прецени си дали минимумът му ще те устрои. Да не ти дойде висок!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #532

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    опа ,още нещо за бисерите се появи нанопокритие
    preparatos одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #533

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Нанослой е вярната дума, но имайки предвид, че слоя е вид покритие може да се каже и нанопокритие.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #534

    Talking Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Мистър Роузуотър, дано бисерите не се окажат хвърлени на свинете
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #535

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    аз нищо "нано" не виждам в това да си боядисаш топлообменника против козория ...
    mirandi одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #536

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Лятото на миналата година го анонсираха като "нанопокритие", вероятно поради малката дебелина и доста по-различните свойства на това, което ти наричаш боя. Който се интересува от подробности, да потърси инфото от миналата година. Аз не го откривам, но добре си спомням какво четох. Тогава ми предстояха покупките на работещи и вършещи работа климатизатори. Сега се опитвам само да бъда полезен на тези, които им предстои да минат по този път.
    V_Simeonov одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    5
    #537

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,

    От доста време се каня да сменя най-накрая климатиците, с които сме в момента и които 1) не топлят като хората и 2) харчат като луди и сметките за ток отиват около 250лв. зимните месеци и около 150 лятото. Климатиците в момента са 2 Haier hsu 12h03 bp1. Та имам нужда от съвет към какво по-точно да се насоча Ето и малко информация:

    Стаите са :

    1) Кухня/всекидневна. 3.50 на 5 метра размери, с алуминиева дограма с двоен стъклопакет, води към тераса също с алуминиева дограма но с единични прозорци. Има топлоизолация на терасата. Изложение - север/изток.

    2) Спалня - 3.50 на 5 метра също, алумниева дограма с двоен стъклопакет, води към тераса с алуминиева дограма, пак с единични прозорци. Не съм 100% сигурен дали е с топлоизолация тук. Изложение - юг/запад

    Апартамента е във Варна.
    Желана температура - зимно време около 23-24 - много рядко се включват на повече, а и съм убеден че и в момента не се достигат такива температури. Лятно време - около 20.
    Бюджет - предполагам до около 1500-1600 всеки.
    Този пост е редактиран от Qrio; 25-01-14 в 18:44.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #538

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Предполагам рядко ще поддържаш висока температура в спалнята, ето какво предлагам аз:

    всекидневна:
    Климатик Панасоник KIT-E12PKE
    или
    Климатик Тошиба RAS -B13N3KV2-E/RAS-13N3AV2-E

    спалня:
    Климатик Панасоник KIT-E9PKE
    или
    Климатик Тошиба RAS -B10N3KV2-E/RAS-10N3AV2-E

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #539

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    значи лятото поддържаш 20 ,а зимата 24 ? поредния психопат .. и лятото ходиш с пуловер а зимата по тениска ?
    dodo_pv, Kasap, spas.slavchev и 1 други харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    5
    #540

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    При "около" 20 градуса избягвам да нося пуловер, но благодаря за въпроса

    Все пак във Варна температурите дори и август месец не са изключително високи и разлика от 10-12 градуса според мен е нормална. Не виждам особен смисъл да стоя на климатик, настроен на 26 при външна температура да кажем 29 доколкото схванах заяждането

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 178 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе