Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 77 от 178 ПърваПърва ... 2767757677787987127 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,141 до 1,155 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1141

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    АДСКИЯ ТИ СЕРИОЗНО ЛИ.................ний простите даваме ОН-октомври и ОФ-края на април.то ДЪРТОТО ДОБИЧЕ си знае
    frescor одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #1142

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Благодаря на всички за препоръките!

    AC_From_Hell, направо +10

    Aleksandars, знаех си че трябва да питам… Половината от моделите, които си препоръчал нямаше дори да ми хрумне да погледна. А имаше защо – Панасоника ме хвърли едновременно в еуфория и дълбок размисъл. От сайта на Панасоник: „New! This units can be installed on R22 pipings“. Други марки дали имат такива модели?

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #1143

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dzukero Виж публикацията
    „New! This units can be installed on R22 pipings“.
    Недей да "лежиш на тази кълка"....Сама като си помисля, че в тръбите може да има остатъци от работата на старата машина, веднага си избивам мисълта да ползвам тръбен път използван поне 10 години от конвенционална машина на 22...Не даваш 100 лв. за нови машини, а сума над 3000 лв. Ако сумата която трябва да вложите в нови трасета Ви притеснява, въпроса е друг. Но, всичко останало за мен ще си е чиста цигания.
    А и на малкото, новите машини са с 9,52 и 6,35, а старите Ви са с 12,7 и 6,35.
    Mega и tony34al харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #1144

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аха... Значи все пак ще се разбива за нови тръби...

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1145

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Принципно в този конкретен случай и аз бих заложил на нови тръби. Не пречи да се използват старите, не е чак болка за умиране, но трябват по-кадърни монтажници. Използването на старите тръби има смисъл основно когато става въпрос системи за централна климатизация, в които често тръбния път е недостъпен и самия той струва около 10000 лева без тук да е включен демонтаж на старите и СМР по сградата след демонтажи и монтажи на недостъпни места. Мултисплит системи също попадат в това число, въпреки че там цената на тръбите и СМР е много малка.

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1146

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ще споделя все още беглите ми впечатления от сузуми плюс.Външно и вътрешно тяло относително тихи.Вътрешния вентилатор на ауто е сравнително тих-все пак е 16ка.Точно подържа зададената температура-датчика е отстрани на тялото.Неприятно впечатление ми направи не добрата пласмаса-много тънка.Отварянето на панела е отвратително 1 към 1 с Мидея ,въпрос на време да се счупи.Филтрите ми се видяха малко фалшиви ,като за климатик от 500лв.Това ми са впечатленията от 3 часовото наблюдение на машината

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #1147

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,
    Моля за препоръка за избор на климатик за хол/трапезария/кухня около 32 кв.м. Апартамента е в Бургас, западно изложение, ново строителство - 2012 (уж прилично - Porotherm), двоен обикновен стъклопакет (който е вероятно да сменя) с 60мм ПВЦ профил. Външна ми е само една част около 3,40 м., която е с френски прозорци - т.е. около 6 кв.м. Среден етаж. Съседите твърдят, че апартаментите са много топли.
    Не робувам на марки, така че с оглед на ценовата политика напоследък, май Мерцедеса отпада : ) Няма да ме притеснява и ако се наложи в някой от доста редките много студени дни, да се ползва и допълнително отоплително тяло.
    Интересувам се и на коя стена би било удачно да се монтира вътрешното тяло (вар1 и вар2 с червените стрелки на прикачената схема). Препоръчителен тръбен път (min и max), тъй като за мястото на външното тяло нямам избор. При него въпроса е дали да използвам таванна стойка или да бъде на стенна - не искам да преча с вибрации и шум на съседите. А ако е стенна ще се падне на външна стена на спалнята на съседите, която стена е част от моята тераса. По- долу качвам работна схема, за да стане по-ясно.

    7309959y.png

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1148

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравей Blade,

    На мен по-добре ми изглежда вариант 2, с оглед на разпределението ти. При оглед на място специалистите ще те посъветват по-надеждно.
    Тръбният път си зависи от модела на климатика - при някои е позволено да е до 15 метра, при други до 30 метра.
    При покупка на висок клас машина проблеми с шума няма да има. По отношение на вибрации и резонанс, според мен е Божа работа...
    С какъв бюджет разполагаш?
    Ето три предложения:
    Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.
    Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.

    Mitsubishi Heavy, SRK/SRC 60 ZJX-S
    Този пост е редактиран от justify; 08-05-14 в 18:49. Причина: Баба, ще се "глобяваме" за реклама! ;-)

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1149

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Купете си Toshiba RAS13SKVP2-E/RAS13SAVP2-E SUPER DAISEIKAI6, монтирайте по вариант 2, когато дойде октомври пуснете климатика и забравете че имате климатик...

    Е ще чистите филтрите на 10 дни веднъж...

    Другите климатици може да са с по-шумни вътрешни или външни тела.


    П.П. По вариант 2, тъй като там е външната част на помещението и предимно там ще са най-големите топлозагуби.Монтирано там вътрешното тяло "ще пресича навлизащият студ" отвън.
    Този пост е редактиран от justify; 08-05-14 в 18:53.
    Aleksandars одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1150

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Колеги монтираха ми климатика,Samsunga 12fsskaben .Казах им да не слагат оригиналното тънко коляно на дъното на климатика за да нямам проблеми зимата.Понеже времето е топло около 10 гр навън, съм отворил врати към коридор и баня ,стават към 35 кв общо.Първо го сложих на 23 гр ама климатика си духа едно такова леко хладничко и отвънка никакъв конденз няма.После го сложих на 30 гр и вентилатор на макс и след 5-6 мин ,вътре почна да духа приятно топла струя и вънка се усети как компресора развъртя на макс ,като излитащ самолет ,но и почна яко да тече вода от външното тяло.Та въпроса ми е нормално ли е така да тече при тези външни температури.Другото е че датчика за вътрешна температура май не мери много коректно .Зададох 30 гр и след 10 мин. показваше че е 28 което няма как да е вярно.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1151

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ми добре.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #1152

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Това което си наблюдавал, като конденз е е нормално при подобни външни температури съпроводени с влага във въздуха. Колкото до датчика - имай предвид, че той е горе, и температурата при него е друга, спрямо останалите части на помещението.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    19
    #1153

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, предстои ми закупуване на климатици, и съм се спрял на Тошиба, става въпрос за хиперинверторите RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12, и RAS-281NDR1 NEW SUPER DAISEIKAI. Интересуваме как се държат въпросните машини при -15, -20 градуса, шумни ли са, колко често дефростват, да не би да духат хладно при големите студове, изобщо читави ли са машините. Спрял съм се на по скъпи климатици тъй като ще разчитам на по дълга, и безпроблемна експлоатация, по голям комфорт, и не на последно място, защото става въпрос за град Шумен-доста студено и ВЕТРОВИТО през зимата. Идеята е 221 да топли и охлажда спалня 14кв.м. + по малка стая 9кв.м., свързани с коридорче от 2кв.м., 281 да топли и охлажда свързани всекидневна и кухня общо 25кв.м, а също така и коридор 8кв.м. Тухлена кооперация с 5см външна изолация, и PVC дограма. Интересува ме при така зададените условия, ще мога ли да извлека максимума от машините, става въпрос за качествено отопление, и минимален разход на ел. енергия.
    Този пост е редактиран от авитохол; 10-05-14 в 14:22.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1154

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Чакай да се включи Аруба (ама скоро не се е мяркал, сигурно е на гурбет у немско ) и да ти сподели той, какво топли с един 221JDR.
    Ще се справят с помещенията.
    авитохол одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #1155

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от авитохол Виж публикацията
    да не би да духат хладно при големите студове, изобщо читави ли са машините.
    Явно не сте имали досег до подобен клас климатизатори...Можете спокойно да си ги закупите и да се наслаждавате на комфорта който ще Ви създават и при -20°С външна температура.
    tony34al и авитохол харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе