Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 101 от 178 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1501

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Несравними имам предвид, като хардуер.Питаш за причини, ами ето няколко.Тегло вътрешни тела - 13,5 срещу 9,5.Тегло външни 35 срещу 23.Мощност компресор 750 вата срещу 500.Топлообменници вън - едноредов срещу двуредов.Количество фреон - 1200 грама срещу 700 грама.Шума на вътрешното - и двете машини на най-ниска са 21дб, но ХЕВИ на ЛОУ е 24 дб, а другия също на ЛОУ е 31 дб.ХЕВИ-то е високия клас, а ЛУК-а е нещо като между среден и висок.ХЕВИ-то ще работи "по-меко" според мен, ФУД....тата имат навик при тръгване да се набират и после да утихват.Макар за твоите помещения това да не са чак толкова решаващи неща, все пак веднъж вземаш машина, бих си избрал ХЕВИ-то, ако бюджета не е проблем.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1502

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    а бре фокус-мокус,препаратус,говори за нещо,което си имал....един съфорумец показа машина слизаща на 50 вата,айде другите такива да са 200 вата .до 900 вата разликата е 4 пъти............за къв 1-2 лева говориш.тюююююююю

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1503

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Бъркаш консулмация с отдавана мощност. Имаш 10% загуби на трафа и отделно на тази сметка на тока си идва и 20% ДДС. Така, че тез моменти картинки са като - на теория теорията и практиката са едно и също, на практика - не са...

    Цитат Първоначално публикувано от Veselin Zhivkov Виж публикацията
    просто бих искал да чуя професионално мнение защо да избера него.
    Благодаря за повишаването, вече и аз съм от професионалистите.... ... Ами това е моето лично мниение и не ангажирам никого с него. Аз съм от доволните ползватели, нищо повече

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #1504

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Бъркаш консулмация с отдавана мощност. Имаш 10% загуби на трафа и отделно на тази сметка на тока си идва и 20% ДДС. Така, че тез моменти картинки са като - на теория теорията и практиката са едно и също, на практика - не са...


    Благодаря за повишаването, вече и аз съм от професионалистите.... ... Ами това е моето лично мниение и не ангажирам никого с него. Аз съм от доволните ползватели, нищо повече
    Мнение от собственик на дадена машина е дори по-важно от това на професионалистите Благодаря. Ти кой точно модел имаш и какво можеш да кажеш за него?

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1505

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Veselin Zhivkov Виж публикацията
    Мнение от собственик на дадена машина е дори по-важно от това на професионалистите
    Да, и аз така мисля, стига то да е обективно
    Този пост е редактиран от preparatos; 12-07-14 в 22:02.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #1506

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте. Наскоро си закупих апартамент(58 кв.м.) в гр. Царево , първи жилищен етаж в панелен блок, който ще се използва за основно жилище и искам да го отоплявам с климатици. Тук температурите рядко падат под -5 градуса. Направена е външна изолация с 5 см. ЕПС, вътрешна 2 мм ХПС от север и североизток, тавана вата и гипскартон, пода замазка с 5 мм. подложка и 10 мм. ламиниран паркет. Дограмата е сменена с ПВЦ Рехау 72 мм. с троен стъклопакет и 4 сезона стъкла. Апартамента се състои от всекидневна(21 кв.м.) , спалня(14 кв.м.) , детска(10,5 кв.м.) която засега няма да се използва , коридор(5,8 кв.м.) и баня с тоалетна(3.3 кв.м.), тераса 3,5 кв.м , височината на помещенията е 2,50 м. Имам и две мазета - 6 кв.м. под всекидневната и 3 кв.м. под детската. Предложения на пазара има много, но досега никога не съм се отоплявал с климатици и нямам опит и впечатления , защото другите ни два апартаметна са с локално парно. Определил съм си бюджет от около 4000 лв. с възможност за компромис в рамките на разумното. От коментари на приятели и от малкото изчетено по въпроса съм се спрял на Дайкин(серия Professional и подовите варианти), Мицубиши(ФХ серия), Панасоник, Фуджицу(Нокриа Хиперинверторен климатик Fujitsu AWYZ14LB/AOYZ14LB NOCRIA ). Ще ви помоля за съвет относно марки и конкретни модели, както и техните предимства и недостатъци. Предварително благодаря на отзовалите се.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    10
    #1507

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте. Необходими са ми 2 климатика за две помещения. Едното е около 15 кв, другото 22 кв. Юг-запад изложение, хубава дограма, добра излоация. Спряла съм се на няколко модела: PANASONIC CS/CU-YE12QKE
    TOSHIBA RAS-137SKV-E3


    TOSHIBA RAS-137SKV-E2

    Моля, за съвет, кой от изброените би се държал най-добре зимата и бихме имали гарантирано отопление. Благодаря предварително!

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    3
    #1508

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,
    Искам да сложа климатици за охлаждане и отопление в две стаи по 12 кв.м., които са на втори етаж на къща (над плоча). Стаите се ползват рядко и то за гости – къщата е на морето. Къщата е тухла, без изолация е, но до една година ще направя и това. Двата етажа не се отопляват, макар, че на долния етаж имам парно за при нужда. Дограмата е PVC. Във всяка стая има 1 вратопрозорец с размери 120/125см. на прозореца и 210/70см. на вратата. Стаите са съответно с източно и северно изложение, но южната стена, която е обща за двете стаи през целия ден се напича. Отгоре също има плоча (тераса) и вътре става пещ през лятото. Зимата пък северните стени се обледяват, после при топенето се задържа вода и мазилките се пукат и отвътре и отвън. Моля за съвет за подходящ климатик, като се има предвид че идеята е зимата просто да се поддържа някаква топлина за да не се пукат мазилките, а през лятото да убивам ужасяващата жега и да мога да сложа човек да спи вътре нормално. Бюджета е до 1000-1200 в.
    Този пост е редактиран от joder; 14-07-14 в 11:20.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1509

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Хора вземете и посетете магазиниите за климатици не ги търсете по форумите.
    dodo_pv и ss77m харесват това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #1510

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Лошо няма, но като се има предвид, че в повечето от тях обслужващия персонал си няма представа какво продава...
    DUNDURMA одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    10
    #1511

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Е нали темата е "помогнете ми в избора на климатик" Тези трите модела м/у които се колебая са избрани след 100 обиколки по различни магазини, но както добре знаете, всеки се опитва да си продаде стоката и всеки е с различно мнение. Мен ме интерсува мнение от хора, които няма да са финансово обвързани с моята покупка, а ще споделят мнение от опит. Благодаря отново!
    karambam и spas.slavchev харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1
    #1512

    Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте!

    Помещението, за което търся климатик е 25 кв.м. Изложение юг-югозапад, тухла, на втори етаж, PVC дограма(двоен стъклопакет), без изолация. Колебая се между 3 климатика и бих бил благодарен, ако някой отдели време, за да ми обясни, като на новобранец, преимуществата и слабостите им! И да споделите професионално мнение, на мое място, на кой бихте заложили?


    Климатик TOSHIBA Инвертор Япония RAS-2812D DAISEIKAI PROMO

    или

    Климатик DAIKIN Хиперинвертор Япония F28PTES NEW

    или

    Panasonic CS/CU-E12QKE ECONAVI


    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от steams77; 14-07-14 в 12:39.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1513

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bubuto Виж публикацията
    Здравейте. Необходими са ми 2 климатика за две помещения. Едното е около 15 кв, другото 22 кв. Юг-запад изложение, хубава дограма, добра излоация. Спряла съм се на няколко модела: PANASONIC CS/CU-YE12QKE
    TOSHIBA RAS-137SKV-E3


    TOSHIBA RAS-137SKV-E2

    Моля, за съвет, кой от изброените би се държал най-добре зимата и бихме имали гарантирано отопление. Благодаря предварително!
    Panasonic дават своя модел до -10С при отопление. Мисля, че в този случай Toshiba e по добрия избор. Нищо не сте посочили като бюджет, затова и не се коментират други възможности.
    Aleksandars одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1514

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    bubuto,
    от конкретните предложения Тошибите са добър избор. Ако искаш Панасоник, който е еквивалентен на тях се ориентирай към модел RE12QKE. Междудругото от изброените модели на Тошиба, мисля, че модел 137SKV-E2 не съществува, може би имате в предвид 13SKV-E2?

    Glock,
    за теб има два добри варианта с Панасоник, като първия е с високия клас, а втория е със средния клас, всички машини са с висока ефективност и производство в Малайзия:

    1) E12QKE (хол), E9QKE (спалня), E7QKE (детска)

    2) RE12QKE (хол), RE9QKE (спалня), RE9QKE (детска)

    joder,
    за теб най-доброто е климатик нордик версия, който има опция да поддържа 8-10 градуса в стаята когато тя не се обитава, функцията е създадена точно за проблеми като твоя, добри модели са Panasonic QE9NKE. Ако искаш по-евтин вариант винаги може да се намери, но няма да имат тази екстра, за която споменах.
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 14-07-14 в 13:52.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #1515

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте колеги, монтираха ми климатика преди няколко дена. Панасоник E9QKE. Първи впечатления мога да изкажа само от пръв поглед. Сравнително по-голямо вътрешно тяло от FTXS25G. Странно, но забелязах, че в режим охлаждане и вентилатор на Ауто - от време на време вентилатора спира изцяло, предполагам когато е достигната зададена температура. Ако вентилатора е на различна степен от Ауто - ефектът не се наблюдава. Жалузите са електрически и в двете посоки, като се регулират леви и десни поотделно в хоризонтална посока. Вертикалната е обща и за двете зони. Вентилатора има доста мощ на високите степени, иначе на ниските е достатъчно тих, да не кажа изненадващо тих. Предният капак е гланциран (лъскав), което от начало не ми допадаше, но в крайна сметка вече ми харесва Истината за този климатик ще е като падне студа. Остава да разгадая този Nanoe-G какво прави и как действа, защото в инструкцията за експлоатация е описано като за техник на климатична техника т.е. не като за ползвател. Дали това е йонизатор в същността си също не се разбира. Говори се и за някакви режими на този генератор за задържане на частиците във филтъра, но...не е ясно. Ако някой помогне ще се радвам. Засега това от мен, ако някой го интересува нещо да пита, с радост ще отговоря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе