Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 122 от 178 ПърваПърва ... 72112120121122123124132172 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,816 до 1,830 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1816

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Къде се изгуби бе човече?! Толкова ми липсваше!
    Mega и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1817

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Шестицата на дайсейкай ще дойде голяма и неикономична, ако се налага да работи предимно около минимума.
    ... А един мармот завива шоколада в станиол. - Колко вата е разликата в минимум между 5-та серия и 6-та серия? А колко е паричното изражение за месец? А колко е разликата в максимумите?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #1818

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не мисля, че има значение максимумите когато става въпрос за 10м2 стая, освен ако не спи на отворен прозорец зимата. И двата ще влизат в он-офф, но щом ще се спи в стаята по-добре 6-та серия, че 5-та не е от най-тихите... а и лагерите (или втулки или каквото там е ) сгъват след около 3 години, а цяла вечер да спиш на едно р-р-р-р-р не е работа.
    Mega одобрява това.

  5. bnd
    bnd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    19
    #1819

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Само петицата на дайсейкай ще ти свърши работа. Той е висок клас, направен е както трябва и работи на минимум, както трябва. Алтернативата му е едно хитачи, но то ляга много дебело, само компресорът му е 10 кила. Шестицата на дайсейкай ще дойде голяма и неикономична, ако се налага да работи предимно около минимума.
    Разликата между двата модела е 200w в минимума, дали ще окаже голяма разлика?

    Някой спомена, че Daiseikai 6 не може да мине през REЕCL, a Daiseika 5 дали върви още през програмата?

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #1820

    Talking Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... А един мармот завива шоколада в станиол. - Колко вата е разликата в минимум между 5-та серия и 6-та серия? А колко е паричното изражение за месец? А колко е разликата в максимумите?
    Хубаво е, когато не можеш да схванеш нещо сам, да попиташ културно. Поне така ни учеха нас, едно време. Друг е въпроса, дали въобще ще успееш.
    Жив и здрав!

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1821

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bnd Виж публикацията
    Разликата между двата модела е 200w в минимума, дали ще окаже голяма разлика?

    Някой спомена, че Daiseikai 6 не може да мине през REЕCL, a Daiseika 5 дали върви още през програмата?

    Разликата в разхода на ток е 20 вата, не 200! Разговора беше, колко по-икономично щяло да е с 5-та серия. Нито 5-та, нито 6-та серия минават през REECL. А за спалня 6-та серия е за предпочитане, по-тиха е, има осветено дистанционно и отделно тих режим.

    За справка 6-та серия в 13 квадрата прави 15 лв. в студен зимен месец (условно, според помещението). Колко ще направи 5-та серия - 5 лв. ли? Разликите в консумацията са нищожни. Ако няма големи топлозагуби и двете машини ще минават в off, в това няма нищо ненормално. Аз лично повече харесвам 5-та серия за дневна, по-луксозно изпълнение е.
    Този пост е редактиран от Mega; 12-09-14 в 14:44.
    Kasap одобрява това.

  8.  
     
  9. bnd
    bnd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    19
    #1822

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Разликата в разхода на ток е 20 вата, не 200! Разговора беше, колко по-икономично щяло да е с 5-та серия. Нито 5-та, нито 6-та серия минават през REECL. А за спалня 6-та серия е за предпочитане, по-тиха е, има осветено дистанционно и отделно тих режим.

    За справка 6-та серия в 13 квадрата прави 15 лв. в студен зимен месец (условно, според помещението). Колко ще направи 5-та серия - 5 лв. ли? Разликите в консумацията са нищожни. Ако няма големи топлозагуби и двете машини ще минават в off, в това няма нищо ненормално. Аз лично повече харесвам 5-та серия за дневна, по-луксозно изпълнение е.
    Имах предвид минимална отдавана мощност, не консумирана. За това задавам въпроса, коя от двете машини ще и се налага да влиза в on-off по рядко. Разлика от 2-3лв. за месец не е фактор. Имам вече 5-та серия, но 13-ка в дневната и знам как работи, не мисля че като подържа температурата на AUTO е шумна, даже напротив. Миналата есен я взех през REECL, със сигурност ли не може да мине вече през програмата?

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #1823

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bnd Виж публикацията
    Имах предвид минимална отдавана мощност, не консумирана. За това задавам въпроса, коя от двете машини ще и се налага да влиза в on-off по рядко...
    Отговорих ти на въпроса. Петицата. Ако и изключиш движението на жалузите за насочване на струята,
    изобщо няма да чуеш шум. Приказките, че шеста серия била по-тиха и само тя ставала за спалня, са рекламен трик. Разбира се, ако нямаш пред вид дистанционното и. Него, поне, са го улучили.
    Успех в покупката!

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1824

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bnd Виж публикацията
    ... За това задавам въпроса, коя от двете машини ще и се налага да влиза в on-off по рядко?
    Разбира се, че машината с по-ниския минимум, тоест 5-та серия. Но реално не можеш да намериш разлика, в разхода. В малко помещение, всичко влиза в on-off, което не знам защо те притеснява?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1825

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    За мен ниският минимум е полезен най-вече на охлаждане. С висок минимум духа ледена струя, с нисък е приятно хладна. За малка стая е определящо.
    Обаче на топло, аз предпочитам по-висок минимум, понеже винаги духа горещо, а не доловимо топло. А, петицата отговаря да условието, понеже на топло вдига отдаваната минимална мощност от +2 градуса надолу на 1100 вата, щеш не щеш
    А, иначе съм съгласен с Мега, че в малка стая всичко влиза в он/оф с изключение на някое Саньо

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1826

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    А, иначе съм съгласен с Мега, че в малка стая всичко влиза в он/оф с изключение на някое Саньо
    Мани ги тия таралясници! За какво ти е клим с СОР=2...
    Mega одобрява това.

  14.  
     
  15. bnd
    bnd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    19
    #1827

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Саньо-та, нали няма нови!? Значи ще ходя да проверя за КЕЕ. Ако и двата са спрени от програмата сигурно ще взема 5-цата.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1828

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bnd Виж публикацията
    Саньо-та, нали няма нови!?
    Хм, че те и старите не са за изхвърляне
    Значи ще ходя да проверя за КЕЕ. Ако и двата са спрени от програмата сигурно ще взема 5-цата.
    По КЕЕ - само от 6 и 1/2 - нагоре.
    Aleksandars одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    130
    #1829

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте.Предстои ми избор на климатик за:
    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    - жилищно
    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?
    - за отопление /основно/ и охлаждане
    3. Каква е:
    -) квадратурата и кубатурата на помещението;
    ~18 кв.м - 2.60 таван - 45 куб.м
    б) вида на дограмата и стъклопакета
    -ПВЦ,
    двоен
    в) квадратура на прозорците;
    ~4 кв.м
    г) изложението на помещението;
    -южно
    д) етаж на помещението в сградата,
    11 етаж тухла-отгоре и отдолу се отоплава
    е) какво е предназначението на помещението
    - хол

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    -апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо
    -Стара Загора
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    -лято 22-25, зима 18-20
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    -Три От стените са вътрешни, четвъртата е само прозорец
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?
    - телевизор и доста мебели
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1000-1100 с монтаж
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Лятото над 30 градуса, зимата до -15
    Благодаря.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1830

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22 Виж публикацията
    ~18 кв.м - 2.60 таван - 45 куб.м, 1000-1100 с монтаж
    К2У
    Благодаря.
    Моля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе