Страница 164 от 190 ПърваПърва ... 114154162163164165166174 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,446 до 2,460 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2446

    Отговор: Избор на Климатик

    Не си спомням да съм те канил горе, но нито компресорът работи в повторно кратковременен режим, нито детето може да учи нормално в накъв студ. Поддържа се +21°С, като се задава 22 или 23 на дистанционното. Между другото, реалният му електрически минимум при отопление е по-нисък от декларирания в сервизното Предполагам, заради дългите тръби. А, ако реша да вдигам до +26°С през зимата, при -8°С отвън, ще го сменя с 12-ка или ще си взема още езин дайсейкай 13-ка

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2447

    Отговор: Избор на Климатик

    dodo нали нещо не ти допадаше цената на дайсейкая.
    Alexi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2448

    Отговор: Избор на Климатик

    Оправиха я малко цената, а отзивите за сервиза на Тошиба са по-добри от на Хитачи. Колегата Мега успял да намери преди време нови клапи за дайсейкай 5, само за два - три дена. За мен, на първо място стои поддръжката и резервните части. После следва комфорта. Цената е по-назад. Макар че би трябвало да я свалят с поне още 300 лева, заради бъгавия йонизатор. Или да им сменят поголовно платките със софтуера на вътрешните тела, както преди години процедираха Хитачи. А не да се държат, като ощипани моми, егати!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #2449

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    steftzo, как за секунда разбирате точно на каква степен тръгва машината? Имам чувството, че някой потребители търсят по вола теле....Нищо лично.
    Ами по шумът. Не мога да кажа дали тръгва на 80 или на 100%, но не тръгва на първа степен, както съм го оставил. След секунда си се кротва на първа и всичко е ок. На мен лично не ми пречи и не търся проблем в климатика. Просто добавям коментар към предните постове за панасоника. Явно си има причина производителите да правят такова управление на вентилаторите.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2450

    Отговор: Избор на Климатик

    А защо машината е на първа степен? Дай на авто, достатъчно е умна да си свали сама, ако няма какво да топли.
    Alexi и mirandi харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #2451

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте, тъй като съм лаик в тази област ще помоля за помощта Ви. Предстои ми покупка на климатик, но не искам да правя компромиси с качеството. Блока е панелен, изложението е Ю/И, 5 етаж от 8 етажа. Размерите на стаята са 5.00x3.40x2.60. Бюджета е до 2000-2500лв макс. Предпочитам да я японски, произведен в япония, задължително да има йонизация на въздуха. Моля да не ми препоръчвате 9ки. Благодаря Ви предварително

    За този какво мислите? Хиперинверторен климатик Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E DAISEIKAI 8
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 23-11-15 в 19:36.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2452

    Отговор: Избор на Климатик

    Мислим, че е идеален за помещението ти.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2453

    Отговор: Избор на Климатик

    И 10-ката ще се справи. Дайсейкай вече не е японски.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2454

    Отговор: Избор на Климатик

    За дайсейкай с йероглифи е малък бюджета.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    2
    #2455

    Отговор: Избор на Климатик

    Здpaвeйтe,пpeдcтoи ми пoĸyпĸa нa ĸлимaтиĸ, нo нe иcĸaм дa пpaвя ĸoмпpoмиcи c ĸaчecтвoтo. Блока е ново строителство, южно излoжeниeтo, 1 eтaж, като на етажа под и над мен се живее. Paзмepитe нa cтaятa ca 35м2 около 90м3.Една външна стена с изолация 10 см стиропор, PVC дограма със стъкло 4 сезона. Бюджeтa e около 2500лв. Блaгoдapя Bи пpeдвapитeлнo.

    Препоръчаха ми:
    Mitsubishi MSZ-FH35VE/
    MUZ-FH35VE
    Тоѕhіbа RАЅ-13G2КVР-Е/RАЅ-13G2АVР-Е DАІЅЕІКАІ 8
    Този пост е редактиран от avenger; 24-11-15 в 13:32.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2456

    Отговор: Избор на Климатик

    В кой град живееш?
    Тошибата за 35 кв ще е малка.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    2
    #2457

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    В кой град живееш?
    Тошибата за 35 кв ще е малка.
    София, Бъкстон

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2458

    Отговор: Избор на Климатик

    Виж следните машини:
    1. Фиджитсу Нокрия 14
    2. Тошиба Сузуми + 16ка
    3. Хеви 50 ZM-S

    Дайсейкай 13ка да, но 6та серия.
    Електрика е с недоизпипан дефрост.

    п.п Ако търсиш нещо по дизайнерско, може да хвърлиш един поглед на Gree U Crown 12ка, топли до -30.
    tanatos одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2459

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията

    п.п Ако търсиш нещо по дизайнерско, може да хвърлиш един поглед на Gree U Crown 12ка, топли до -30.
    Това Gree U Crown 12ка даже и в техния сайт пише,че е за помещения от 16 кв.м. до 24 кв.м.Пък дали топли до -30гр. е друга работа.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2460

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте, трябва ми помощ в избора на бюджетен климатик за следното помещение:

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - фризьорски салон
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - и за двете.
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 28м2*3м =84м3.
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - алуминиева дограма с двоен стъклопакет, но с най малка въздушна възглавница + врата. Заема цялата стена.
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - около 15м2.
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; - юго/запад.
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - Сградата е ново строителство - тухла, 1ви етаж от 3 етажна сграда, 3те стени са външни.
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? гр. Силистра
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято около 24 / зима около 22.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - по външните стени 8см изолация от стиропор.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - Ще се използват сешоари,преса за коса, ТВ.
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. - Около 1400лв.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - тук зимата е студена в повечето случаи и пада до минус 15 за малко/ако се наложи може да се включва допълнителен отоплител да помага при ниски температури/, а лятото скача до 37.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Ще прикача бегла схема.

    Целта е да не се стои на студено зимата, като се очаква да има работа, така че сешоара ще работи често /главно дамски прически/. Помещението беше що годе топло като влязохме сега, но и вчера си беше 20 градуса тук. Складчето за сега няма врата, но ще се сложи и ще се отваря рядко. Спрели сме се на няколко модела които се включват в сумата:

    1. MS12FU-18HRFN1 (F8) - 1380лв - виждал съм го в 28м2*2,8м в на мой приятел помещение и беше доволен
    2. MS11MU-18HRFN1 - 1480лв. дали има разлика с горния?
    3. GREE GWH18KG/K3DNA6G - 1590лв. ако тук някой може да ми го монтира
    4. Toshiba RAS-167SKV-E7 / RAS-167SAV-E5 AvAnt - 1650лв. - този евентуално ако е достатъчен за помещението, но в краен случай, че доста скача цената .....

    Ако някой може да коментира горните модели или да предложи по добри за цената си ще съм благодарен!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе