Страница 165 от 190 ПърваПърва ... 115155163164165166167175 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,461 до 2,475 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2461

    Отговор: Избор на Климатик

    pulsedriverbg
    От избраните аз съм за номер 4 -Toshiba-та.
    Иначе от един К2У ще останете по-доволни.Нещо такова:

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2462

    Отговор: Избор на Климатик

    То и аз съм за 4ти вариант, но бюджета се стегна сякаш. А на първата Мидейка могат да пуснат малко отстъпка и т.е. да се вземе за 1300лв. Но все още има време за размисъл. За К2У тук в нашия град вече има доста които се опариха така, че отпада.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2463

    Отговор: Избор на Климатик

    Заради 250лв после ще платиш още 1650 за да вземеш читава машина ама ще се чудиш какво да я правиш тази мъдея.
    bobovo и DUNDURMA харесват това.

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2464

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте, нуждая се от спешен съвет!
    Днес установих, че 10 годишното ми Хитачи се е предало и се налага слагането на нов климатик на негово място. Помещението е спалня 17 м2 с височина 2,65 м. Стаята е вътрешна, като едната дълга страна граничи с апартамент, който е необитаем за момента. Дограмата е ПВЦ с двоен стъклопакет с обикновени стъкла, въпросната дограма лятото ще бъде подменена с нова 7-камерна със троен стъклопакет с дебелина 42 или 50 мм. Комбинацията на стъклата ще бъде може би к/обикновено/4-ри сезонно. Изложението на стаята е югоизточно и през лятото е адски горещо. Климатикът при мен се експлоатира здраво както през лятото така и през зимата. Основният въпрос който ме мъчи е на 9-ка или 12-ка да се спра? За сега съм си харесал следният климатик:
    Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE
    И вторият ми основен въпрос е заслужава ли си да дам повече пари за т.н. „Зубадан“ :
    Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan
    За мен разликата между тези два климатика е наличието на подгряваща тава на външното тяло при Зубадана и ако е така заслужава ли си разликата в цената между двата климатика?
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 24-11-15 в 22:48.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2465

    Отговор: Избор на Климатик

    Разликата не си заслужава, а като цяло употребата на този модел в това помещение ще създава толкова сериозен дискомфорт, че ще е по-добре да мръзнете без климатик, отколкото да използвате този.

    препоръчвам Е9QKE, RAS-B10N3KV2-E1, RAS-10G2KVP или други подобни модели.
    Alexi, bobovo, VeleV.Klima и 2 други харесват това.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2466

    Отговор: Избор на Климатик

    Или това - Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    AC_From_Hell одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2467

    Отговор: Избор на Климатик

    Заслужава си ако живееш в Сибир или в Русе
    Има мн∞го изпизано по темата с Елетрика, с една дума не е за препоръчване моделчето. Ориентирай се между Тошиба (10ка Сузуми+ или Дайсейкай) и Митсyбиши Хеви (25 ZMX-S / ZM-S)


    п.п На някои места има и Панасоник Етереа на промоционална цена, определено си заслужава!
    п.п 12ка не ти трябва. Мидеи няма да слагаме. TEST
    Този пост е редактиран от avenger; 25-11-15 в 17:01.

  10. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2468

    Отговор: Избор на Климатик

    Ами аз живея в гр. Лом където зимите са много сурови, комбинация от ниски температури и мъгла е нещо съвсем нормално, слънце през зимата не виждаме. От написаното разбрах, че дори и 9-ката ще е предостатъчно за описаното от мен помещение или се бъркам? Какво имате в предвид комфорта на този климатик? Да разбирам ли, че работи шумно, прави ненужни дефрости или пък не е качествен (надежден) като цяло? В нашият град е много трудно да се поръча нещо различно от МЕ, ако живеех в София е лесна работата.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2469

    Отговор: Избор на Климатик

    Лом не е на края на света поръчваш си клима и ти я доставят и монтират. Ние например сме монтирали в Чипровци.
    Alexi одобрява това.

  12. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #2470

    Отговор: Избор на Климатик

    Решил си да е хипер, избора на FH25 е добър и в момента се намира на добри цени. Daiseikai 8 10G2 също много добра инвестиция с няколко стотачки над FH. Разликата не е фрапантна при двата модела.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2471

    Отговор: Избор на Климатик

    Pulsedriverbg Грии-то ще свърши работа.Във фризьорския салон в който се стрижа го отопляват със същия модел, но 12-ка.Мога да каже, че досега 4 години не съм почувствал да е студено, дори в онази кучешки студена зима преди 4 години...

    Има и една друга възможност: sharp-ay-xp09ghr-ae-x09ghr за точно 1399лв с монтажа.Вярно е девятка, но мисля че само тошибата може да му се опре и най=много 18-ката грии

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2472

    Отговор: Избор на Климатик

    То като се има в предвид цената на Gree-то и липсата на фирма, която да го предлага тук сякаш везните ще успеят да се наклонят към Тошибата. Но главната причина е че 1~2 разхода отпаднаха. Но забелязах че пише Toshiba RAS-167SKV-E7 / RAS-167SAV-E5 и не намирам информация за така потърсена комбинация като модели. Дали наистина ще се справя за такова голямо помещение?

    EDIT: Сега ми споменаха, че и Daikin FTXB50C ми го дават за същата сума от 1535лв. с монтаж. Гледам е с по тежко вътрешно и външно тяло. Дали би бил по добрия избор?
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 25-11-15 в 14:45.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #2473

    Отговор: Избор на Климатик

    Колега ivanov_km в Лом можеш да си поръчаш всеки един климатик,който се предлага от съответните вносители за територията на България,не мога да разбера какъв е проблема да избереш марка различна от МЕ.

  17. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2474

    Отговор: Избор на Климатик

    Ами да прави сте но предпочитам фирмата която ще монтира да има седалище в града или на 60 км. от града. Знаете, че за да се поддържа гаранцията на климатика се нуждае от профилактика 1 път годишно и ако фирмата е от София аз ще трябва да им плащам всички транспортни разходи и в двете посоки + цената на профилактика. С една дума за две профилактики трябва да платя около 500 лв. Днес прозвънях няколко телефона и се оказа, че коментираното FH25 го няма никъде в страната и се очаква внос към средата на др. месец така, че греда с въпросният климатик. Предложиха ми SF модела на ME но този модел не искам и да го коментирам. Оказа се, че в нашият град си имаме представител и на МЕ и на МХ но и при МХ нещата с наличните бройки на по-хубавите модели не стоят добре и за тях също трябва да се чака.

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2475

    Отговор: Избор на Климатик

    Слагай FH в такъв случай, но поискай и допълнителен нискотемпературен кит. Или директно поръчвай Зубадана и си свиркай.
    Този пост е редактиран от KI_YOOU; 25-11-15 в 13:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе