Страница 163 от 190 ПърваПърва ... 113153161162163164165173 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,431 до 2,445 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2431

    Отговор: Избор на Климатик

    Честит да ти е и да споделяш как се справя през зимата! Пък и добра оферта си оцелил на машината.
    mkukas одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #2432

    Отговор: Избор на Климатик

    JKanchev, мисля, че си направил добър избор. Лесно може да прочетеш всички мнения с търсачката за E9QKE. Аз доста съм спорил и не мисля вече да хабя толкова енергия. Твърдения, че Е9QKE е за охлаждане и обръщане на въздуха е ... са меко казано смешни. Даже се сещам и за по-силни думи, но не искам да обидя някой. Преди да направя избора си съм се консултирал и чел доста. Консултирал съм се с хора, които си изкарват хляба с това и тук във форума са доста уважавани, а не потребители, повярвали си с това, че са свалили сервизното. Доста тих климатик, запазващ голям процент от капацитета си при отрицателни температури, ефективен, работещ йонизатор. При отопление покрива показателите на масовите 12-ски. Малко са моделите, които му съперничат в този ценови клас. Евентуално сузуми на тошиба...Вярвам , че доста от хората тук ще се съгласят - не искам да влизам в спорове. Недостатъкът му е пластмасата на вътрешното тяло. Всичко друго е с приемливо качество, че и отгоре!

    П.П.
    Между другото някои си мислят, че с трици могат маймуни да ловят. Да сложиш 12-ска и да се мъчиш да отопляваш цял апартамент в район, в който зимата е истинска ... си е голям оптимизъм.
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 20-11-15 в 23:34.
    Aleksandars, AC_From_Hell, JOKVN и 2 други харесват това.

  4. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #2433

    Отговор: Избор на Климатик

    Колега, честит избор. Имам два климатизатора, но предния модел E9PKE - смея да твърдя, че две години работят само на отопление и драми нямам.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #2434

    Отговор: Избор на Климатик

    E09PKE не обичат бързото боравене с дистанционното, сиреч подаване на няколсо последователни команди за кратко време. Иначе са си безупречни.
    mkukas одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #2435

    Отговор: Избор на Климатик

    особено ,ако командите са за увеличаване на градусите

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #2436

    Отговор: Избор на Климатик

    Алекси, увеличаването на градусите представлява само една команда, без значение колко пъти и колко често натискаш стрелката. Ако се добереш до едно такова съкровище, ще се изненадаш какво може машината и как точно го прави.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2437

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от spas.slavchev Виж публикацията
    Лесно може да прочетеш всички мнения с търсачката за E9QKE. При отопление покрива показателите на масовите 12-ски. Малко са моделите, които му съперничат в този ценови клас. Евентуално сузуми на тошиба... Вярвам , че доста от хората тук ще се съгласят
    Аз пък не съм съгласен. Много ги превъзнасяте панасониците. Добре ги знаем що за стока са тези дървета. Нищо особено. Под -5 циклят дефрости на 40 минути като луди.
    В средния клас и LG, и Самсунгите като на Рокера ги бият по мощност, по топлене и по алгоритъм на дефрости. А мицубиши ги бият по топлене и по комфорт.
    На каква 12-ка покрива показателите този E9QKE, след като са му дали проектна мощност 2,5/2,7 киловата?
    На Панасониците предимството е откъм икономичност, COP, тишина и минимум/максимуми. Имат корав хардуер и добър йонизатор, който пречиства хубаво въздуха. Другите глезотии като еконави и аутокомфорт са малко безполезни и неизползваеми при ежедневно ползване.
    Обаче като топлене и като комфорт при сериозни минусови температури отстъпват на конкуренцията.

    Панасоник имат и корави, топлещи зимни модели, на които девятките са с по 900 вата компресори и COP-а е от 5 нагоре, но странно защо в България не се внасят. Продават само разни орязани Етереи.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 21-11-15 в 18:59.
    mirandi одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #2438

    Отговор: Избор на Климатик

    внасяха се ,и сега се намират но цената е прекалено висока

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2439

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ...На каква 12-ка покрива показателите този E9QKE, след като са му дали проектна мощност 2,5/2,7 киловата? ...
    Ами примерно 12-ката на Тошиба - RAS-13N3AV2-E/RAS-B13N3KV2-E Suzumi.
    spas.slavchev одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #2440

    Отговор: Избор на Климатик

    Jack Krauser, тези проектни мощности са изсмукани от пръстите, както и факта, да се избира машина по такъв критерии съчетан с COP. Пълни щуротии. Но, явно има хора като теб които вярват безусловно на такива данни. Ако трябваше да подбирам и предлагам машини по такива показатели, то тогава, щях да предлагам модели с номинали над 5 kW за помещения до 15 m². Хайде моля Ви се....
    AC_From_Hell, spas.slavchev и mkukas харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #2441

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    нищо не можеш да програмираш ,ти климатик ползвал ли си .. ако му зададеш ръчно примерно 2ра степен от дистанционното а той тръгва на максимална - това за мен е технически проблем няма как да има такъв малоумен софтуер
    От скоро имам toshiba ras-13n3av2-e1 и тя работи по този начин също. И на Авто и на зададена степен първо стартира на макс обороти и след тога ги намалява. Проблем ли е или просто такъв алгоритъм имат? Не че има база за сравнение, но предни климатик - Хайер, правеше същото. Стартира на макс за секунда и след това застава на степента, което е зададена.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #2442

    Отговор: Избор на Климатик

    steftzo, как за секунда разбирате точно на каква степен тръгва машината? Имам чувството, че някой потребители търсят по вола теле....Нищо лично.
    AC_From_Hell и mirandi харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #2443

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Аз пък не съм съгласен. Много ги превъзнасяте панасониците. Добре ги знаем що за стока са тези дървета. Нищо особено. Под -5 циклят дефрости на 40 минути като луди...
    Ако си имаше бегла представа, нямаше да пишеш глупости. При -8°С, Е09РКЕ дефроства само при нужда, отоплявайки 60 куб. метра подпокривно помещение. И идея си нямаш за предлагания комфорт от машината, тъй като не знаеш за какви помещения, с какви топлозагуби са предназначени.
    Aleksandars, AC_From_Hell и spas.slavchev харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2444

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ако си имаше бегла представа, нямаше да пишеш глупости. При -8°С, Е09РКЕ дефроства само при нужда, отоплявайки 60 куб. метра подпокривно помещение. И идея си нямаш за предлагания комфорт от машината, тъй като не знаеш за какви помещения, с какви топлозагуби са предназначени.
    Нещо си се объркал. При теб не дефроства в това подпокривно помещение, защото си задал 18-20 градуса и компресора ти работи непрекъснато в он-офф. Нали се сещаш, че отвън като е -10, в дневна или хол, където има непрекъснато хора не може да държиш климатика на 20 градуса, защото ще трябва да стоят вътре с шубите.
    Така че ти си частен случай.
    И на твоя ако му вдигнеш градусите на 24-25-26 , ще подкара дефростите на 40 минути.
    Между другото, така като му задаваш ниска температура да работи непрекъснато в он-офф, даже и при -15 няма да ти дефроства, но вътре обитателите ще скрежасат от студ.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 21-11-15 в 19:51.
    Alexi и mirandi харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #2445

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от steftzo Виж публикацията
    От скоро имам toshiba ras-13n3av2-e1 и тя работи по този начин също. И на Авто и на зададена степен първо стартира на макс обороти и след тога ги намалява. Проблем ли е или просто такъв алгоритъм имат? Не че има база за сравнение, но предни климатик - Хайер, правеше същото. Стартира на макс за секунда и след това застава на степента, което е зададена.
    интересно .. 16ката си тръгва на ниска степен ,не вярвам 13 да е с друг софтуер
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе