Страница 169 от 190 ПърваПърва ... 119159167168169170171179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,521 до 2,535 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2521

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mkosama Виж публикацията
    явно не отговаряте на въпросите на хората а се занимавате с заяждане като гледам 2-3 страници назад ,пално губене на време е тва !
    тъка си ие! напално виарно!
    mirandi и mkukas харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #2522

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mkosama Виж публикацията
    явно не отговаряте на въпросите на хората а се занимавате с заяждане като гледам 2-3 страници назад ,пълно губене на време е т'ва !
    по скоро ти ни губиш времето .. първо питаш за климатик ,после вземаш някаква консервена кутия с вентилатор и почваш да питаш за него във форум за климатична техника ..
    dodo_pv, DUNDURMA, AC_From_Hell и 1 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2523

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията

    1. MS12FU-18HRFN1 (F8) - 1380лв - виждал съм го в 28м2*2,8м в на мой приятел помещение и беше доволен
    2. MS11MU-18HRFN1 - 1480лв. дали има разлика с горния?
    3. GREE GWH18KG/K3DNA6G - 1590лв. ако тук някой може да ми го монтира
    4. Toshiba RAS-167SKV-E7 / RAS-167SAV-E5 AvAnt - 1650лв. - този евентуално ако е достатъчен за помещението, но в краен случай, че доста скача цената .....

    Ако някой може да коментира горните модели или да предложи по добри за цената си ще съм благодарен!
    За сега положението е следното..... Мидея номер 1 я нямало в наличност. Gree наистина никой не го предлага в Силистра, днес проверих и в последната фирма ......

    Тошибата я разгледах и се чудя дали има значение, че компресора е 0,75кВ/така видях в сервизно което открих, но не е ли слаб за такъв климатик?/ в сравнение с MS11MU-18HRFN1 който е с 1,15кв, а Daikin FTXB50 евентуално може би е с 1,1кВ. За последния другата седмица ще кажат дали имало в наличност в едната фирма или ще търся в друга вече.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    11
    #2524

    Отговор: Избор на Климатик

    Добър ден на всички!Не съм се включвала от години,когато търсих съвет за климатици за хола и спалнята.Тогава се спряхме на Супер Дайсекаи 5ци и си ги ползваме вече 2ра година.Сега,питането ми е за детската стая,която вече е обзаведена и в която детето започна да спи в нея.Трябва ми климатик най-вече за отопление за стая 12кв,на последния етаж,ново строителство,с външна стена и южно изложение.Искам да е хиперинвертор (като предните ми два),да има тази плазма или йонизатор за пречистване на въздуха,да е нисък минимума,за да не изключва/вклюва постоянно,да е тих,понеже ще е на нивото на едно от леглата (двуетажни са).Цената до 1800лв.Общо взето искам да ми предложите най-подходящото за детска стая,където в един момент и двете деца ще се преместят там.Времето се застуди вече и трябва да действам.Ще очаквам предложенията ви и ви благодаря предварително!

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2525

    Отговор: Избор на Климатик

    Kris_Valentinova


    За този бюджет машина с горните изисквания трудно ще се намери. Може да погледнте една от следните машини:


    1. Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi +
    2. General-Fujitsu ASHG07LUC
    3. Mitsubishi Heavy SRK20ZM-S
    4. Panasonic KIT-E7QKE

    За подобна стая Toshiba Daiseikai 6 10-ка заспива, но там парите са други.
    Този пост е редактиран от Mega; 27-11-15 в 12:53.
    AC_From_Hell одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2526

    Отговор: Избор на Климатик

    Panasonic E7/9QKE
    AC_From_Hell одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,624
    #2527

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    по скоро ти ни губиш времето .. първо питаш за климатик ,после вземаш някаква консервена кутия с вентилатор и почваш да питаш за него във форум за климатична техника ..
    Не че нещо, но вземете да четете малко по-внимателно.
    Цитат Първоначално публикувано от mkosama Виж публикацията
    Интересно ми е дали има климатици на старо да речем от средния клас за около 400-450лв? който биха могли да се ползват като спомагателно средство за отопление на стая 5-60 кубика примерно ?
    Човекът пита за пак нещо не особено реално, но все пак не е колегата с Финлукса с позлатените работи.
    Цитат Първоначално публикувано от wantedslavi Виж публикацията
    И след много чудене реших че така и така ще е китаец поне да не е много скъп китаец и купих ето тоя Finlux с включен безплатен монтаж.
    Тук малко като футболна тема. За някакви си електроуреди се вихрят страсти и фенство сякаш футболни отбори. И много "фенове" реално не ритали (или само 1-2 пъти) топка в живота си, а всичко разбират, а отделно и не четат постовете на другите.
    badr одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    11
    #2528

    Отговор: Избор на Климатик

    искам да попитам има ли по-малки машини от 10ката при Тошиба? (спомням си преди години имаше 7ца, за малки помещения)

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2529

    Отговор: Избор на Климатик

    Има япончици с нежни външни телца и без екстри. Единтвената машина с ефективен йонизатор която покрива изискванията и е на перфектна цена е Етереата на Панасоник. Разбира се че има и по хубави, но там цената е друга и не вярвам да ви се хареса.
    dodo_pv и spas.slavchev харесват това.

  12. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #2530

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Kris_Valentinova Виж публикацията
    Добър ден на всички!Не съм се включвала от години,когато търсих съвет за климатици за хола и спалнята.Тогава се спряхме на Супер Дайсекаи 5ци и си ги ползваме вече 2ра година.Сега,питането ми е за детската стая,която вече е обзаведена и в която детето започна да спи в нея.Трябва ми климатик най-вече за отопление за стая 12кв,на последния етаж,ново строителство,с външна стена и южно изложение.Искам да е хиперинвертор (като предните ми два),да има тази плазма или йонизатор за пречистване на въздуха,да е нисък минимума,за да не изключва/вклюва постоянно,да е тих,понеже ще е на нивото на едно от леглата (двуетажни са).Цената до 1800лв.Общо взето искам да ми предложите най-подходящото за детска стая,където в един момент и двете деца ще се преместят там.Времето се застуди вече и трябва да действам.Ще очаквам предложенията ви и ви благодаря предварително!
    Mitsubishi Electric FH25 1900лв с монтаж се намира, има плазма капацитет 17кв до 20кв.
    Mitsubishi Heavy 20ZMX 1900лв с монтаж. До 17кв , но без плазма, но с други ефективни филтри.
    И двата климатика са хиперинверторни.
    Бих предложил и Toshiba Daiseikai 8 10G2, но цената и е висока.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2531

    Отговор: Избор на Климатик

    FH25 в 12м2 спалня с изошация и южно изложение = по-добре духалка.
    Mega и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    11
    #2532

    Отговор: Избор на Климатик

    Благодаря ви за предложенията,но след като един път заложих на Тошиба,сега ми се ще да заложа на марката отново.Мега предложи Дайсейка 6ца,а Powerful Дайсейкай 8ца.Като се абстрахираме от бюджета,който дадох по-горе, за 12кв детска,на последния етаж коя ще е по-подходяща?Пак казвам да е тиха,с плазма и нисък минимум...

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2533

    Отговор: Избор на Климатик

    6-цата няма проблема с по-шумните клапи на 8-ма серия. В 12 квадрата не се чува в режим отопление, стига да не се спира разбира се. Минимумите са им почти еднакви и двете машини имат плазма, и йонизатор. Ако не сте в София няма да намерите 6-та серия, направо гледайте за 8-ма.
    Kasap одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2534

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ако не сте в София няма да намерите 6-та серия, направо гледайте за 8-ма.
    Не се прай - знам че криеш една в гаража.
    Mega одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2535

    Отговор: Избор на Климатик

    Аз бих потърсил 10-ка III серия, май скоро бях гледал някъде.Иначе 20-ица ХЕВИ ми се струва добре, макар да няма плазмени филтър.25FH прекалено мощен иде, според мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе