Страница 116 от 233 ПърваПърва ... 66106114115116117118126166 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,726 до 1,740 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    9
    #1726

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А колко са външните стени? Около тази стая , другите стаи с какво се отопляват? Като, че ли си за 12-ка. С 9-ките да не стане на кантар работата.
    Към 27-28см с мазилката са външните стени. Вратата от всекидневната, която ще се отоплява води към коридор около 3м дълъг, чрез който има достъп до 3 други стаи, от които само най-далечната от всекидневната се отоплява зимата. Във въпросните други 2 стаи има по една Мидеа във всяка, но както споделих на -10, че дори и на -5 са практически безполезни - дефрост на 20 мин, студена струя и тн. Топлят, колкото да не умреш от студ. Тези стаи обаче не се и ползват много през зимата.
    Този пост е редактиран от Vladimir Nikolov; 29-07-16 в 21:46.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1727

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Джон, може и една Тошиба Сузуми+ 16-ка, също влиза в бюджета

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1728

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    JOHN6230- 12LT ще се справя, но винаги ще има разлика в температурите между двете стаи. Във вашия случай бих взел по-скъпия модел. Друг модел, който може да погледнете, който е по-евтин е Тошиба 16 Сузуми

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,788
    #1729

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Vladimir Nikolov, един съвет. Убедете родителите Ви да избегнат покупката от технотата и т.н. За 1400 лв, може да си намерите GF 12LMCA, Toshiba RAS-13BKV-E~RAS-13BAV-E Mirai, Hitachi RAK-35RPB/RAC-35WPB Performance, GF 12LLCC.
    avenger, bobovo и Vladimir Nikolov харесват това.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1730

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Аз имам един въпрос. Машините, които продават "технотата" са еднакви с тези, които предлагат специализираните фирми. Нали така? Тук има лошо мнение към монтажите им, но само това е проблема нали?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1731

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Продават и мострени бройки, където не се знае кой какво барал, въртел клапи на ръка... LG сириус бях загледал по промоции, но все закачени по стените бяха.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    8
    #1732

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте, след доста четене имам няколко въпроса по-долу

    1. жилищно помещение
    2. цяло сезонно ползване - охлаждане и отопление
    3. размери: 14,2 кв. м. 35 куб. м
    -дограма: ПВЦ 6 камери, троен стъклопакет, 4 сезона
    -квадратура на 2-та прозореца: общо 3,5 кв.м.
    -изложението на помещението: Юг - Изток
    -къща, първи етаж
    -спалня и всекидневна
    4. град Враца
    5. температура за поддържане лято:25, зима:22 но да може и 26
    6. стаята е правоъгълник, 2 вътрешни стени и 2 външни, отоплява се само една стая до нея и няма изолация на стени или таван
    7. има компютър и монитор
    8. сума: 1500-2000
    9. да може да работи на -20 / +40
    10. стаята още не е обзаведена
    11. Други важни (за мен) бележки:
    а) марките, които предпочитам подред са:
    Fujitsu
    Daikin
    Toshiba / Mitsubishi
    Panasonic
    б) бих искал да взема 12-ка, прекалено преоразмерен ли ще бъде? Горе-долу колко повече ще харчи ако работи на он/офф? Какъв ще е ефекта ако отварям вратата към коридор 2,8 м2, който води до кухня 9 м2?
    в) екстри, от които е добре да има колкото се може повече:
    -йонизатор / сребърно-йонен филтър
    -плазмен филтър
    -индикация за замърсени филтри
    -друга система за дезинфекция
    -"COIL DRY" вътрешно изсушаване
    -ябълков катехинов филтър
    (Някои от експерти може да каже, дали някоя от екстрите не е ефективна и служи само за реклама.)
    г) от какъв материал да искам стойките, за да не ръждясат повече време?
    д) някой би ли казал мнение, къде би било най-добре да се сложи климатика според скицата, позиция 1,2, 3 или 4? Screenshot by Lightshot
    е) знам, че най-препоръчван от Fujitsu е LUCA, но не ми харесва особено с целия панел на вътрешното, кои модели на Fujitsu са еднакво добри или по-добри от LUCA?
    ж) предпочитам вътрешното да не е бяло но захранващия кабел винаги ли е бял или може да се сложи и друг цвят?

  10. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #1733

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    9ка ЛТ(дизайнът на вътрешното тяло е като на лук,но цвета е променен , снимки в нета бол) на фуджитцо ти покрива всички изисквания без йонизацията и плазмата ,12ка класен климатик ще е преоразмерен за помещението .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1734

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Какъв цвят на захранващият кабел ти е необходим? Кабелите не са като латекса. За положението на вътрешното сложи на скицата легло/диван и маса примерно.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1735

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Продават и мострени бройки, където не се знае кой какво барал, въртел клапи на ръка... LG сириус бях загледал по промоции, но все закачени по стените бяха.
    А фирмите които продават климатици да не мислиш,че не си продават мострите?Там късмета е да попаднеш на свестни монтажници,иначе килимите са еднакви.Другия факт е, че Технотата продават страшно много клими лятото и това дразни малките фирми.Също можеш да си купиш от Технотата и да ти го монтира всяка фирма която искаш стига да е оторизирана за тази марка,няма да имат кяр от продажбата и за това не искат само монтаж,защото там е кяра в продажбата.
    п.п. Фирмите които монтират също си имат лиценз,свои офиси и магазини.
    Този пост е редактиран от necata2; 30-07-16 в 14:05.
    mkukas одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    26
    #1736

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Колеги, дайте съвет да затопля баба ми през зимата.
    За момента съм се спрял на 18-ка Daikin FTX50C, дали това е правилният избор?

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    Отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    28 кв.м. / 77 куб.м.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    дървена, двойнав
    в) квадратура на прозорците;
    8 кв.м.
    г) изложението на помещението;
    западно
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)?
    Къща, 2 метра над нивото на земята със стълби
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; всекидневнаж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    Къща
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    Град Николаево - около Казанлък
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 24-28 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    Има от трите страни незползвами стаи, 4-тата е наполовина граничи с остъкление, другата половина е последна стена
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    Не
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    1700 лв с монтажа
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? До -20
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Този пост е редактиран от Nikolllay; 30-07-16 в 15:34.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1737

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Така е, но едно е мострена сложена по-високо да не се ръчка за щяло и нещяло. Друго е ..../ тука няма да коментирам/
    А "пропуски" в монтажа винаги може да се случат ако не знаеш точно кой ще го монтира.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    28
    #1738

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте.
    Имам нужда от съвет за избор на климатик.
    Помещението е 18м2 стая в селска къща в регион Шумен.
    Стените са кирпич(около 40см),затворени с гипсокартон на конструкция,с височина около 2.40м.
    Стаята е с PVC прозорци и врати.
    Очакванията от климатика са да топли(ще се ползва основно за това),да е тих и икономичен.
    Бюджета е 1000лв.
    Колебанието е между:
    HITACHI 2210MX
    SANYO ZK28X
    или
    GREE 12 CHANGE.
    За GREE прочетох добри отзиви във форума,но в магазина ми казаха,че последните бройки били с намалена мощност(от 4.2 на 3.8 по спомени).
    Ще съм благодарен на мнения както на потребители с подобни машини,така и на хора,занимаващи се с климатична техника.
    Благодаря предварително.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    8
    #1739

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    има ли някоя 9-ка на fujitsu, която да има и йонизация и плазма?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Какъв цвят на захранващият кабел ти е необходим? Кабелите не са като латекса. За положението на вътрешното сложи на скицата легло/диван и маса примерно.
    Мисля, че ще е по-хубаво кабела да е с цвета на климатика, ако е инокс и кабела да е сив. Обзавеждането може да се разположи спрямо климатика, ще има спалня, гардероб, бюро и 2 скрина

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1740

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Dexter89 - За този бюджет аз препоръчвам хипрернверторна 9ка. Аз лично имам МХИ 20 ZMX-S в подобно помещение и съм много доволен. Супер тих и икономичен е с много добър дизайн (поне според мен). Цената му също не е лоша. Няма някои от екстрите, които търсите, но екстрите не са всичко. 9LT Фуджитсу също е вариант. Обаче разликата в темепературата между двете помещения ще е осезаема. Дори разликата в температурите между коридора и спалнята, където е монтирана машината ще е осезаема - казвам го от личен опит. Ако правите ремонт сега си прекарайте ток зад където смятате да слагате вътрешното тяло и така кабела може да се скрие изобщо. Може да си сложите и малък ключ, с който да включвате и изключвате тока само на климатика.

    Nikolllay - Дайкина със сигурност трябва да се справя с топленето. Може да е малко голям за тези 28 кв.м. Погледнете също Тошиба 13 Сузуми или Тошиба 16 Мираи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе