Страница 120 от 233 ПърваПърва ... 70110118119120121122130170 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,786 до 1,800 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1786
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Разград Виж публикацията
    Никога човек не е късно са се учи. За това и чета този форум. Благодаря на колегата за цифрите за охлаждане и отопление.
    Днес научи нещо ново:"Никога,ама никога, не пиши за отопление на газ в климатичния подфорум"
    justify и milanov харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #1787

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Външното тяло на един дайсейкай 5-та серия, преди 3 години, едва не падна от стената, заедно със стойките. Вакуумирането му, преди това, беше само за парлама. Малко преди него се наложи да чета как се захранва етерията на Панасоник и да превеждам на електротехника, щото не знаеше. Но пък беше перфектен с хладилната част. Много фирми наемат временно персонал за през лятото, за да посрещнат голямото търсене. А това са хора, виждали климатици на рекламни снимки по модните списания. Да се сетиш за климатизатор тогава, когато ти припари на з@дника@, е тъпо. Много тъпо! Същото е да се сетиш, че има нужда от ремонт или профилактика през споменатите четири месеца.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1788

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Dodo, климатици се монтират 12 месеца в годината, също толкова и се ремонтират. Зависи кой ,кога и къде му скимнало да купи, премести, демонтира, ремонтира. В активните сезони( лято/ зима) просто времето никога не стига! Август се води отпускарски месец, ама само за парламентаристите, останалите почиваме ако има възможност.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
    justify и kokovox харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    28
    #1789

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Колеги
    Никой ли няма впечатления от изброените от мен модели?

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1790

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stayga Виж публикацията
    Колеги
    Никой ли няма впечатления от изброените от мен модели?
    Щайга, gree 12 change ще се справи в посочените 18м2 и Шуменския климат. Чисто нов с опция за 5-годишна гаранция и цена с монтаж 1000 лв!

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
    P.Hristov одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    17
    #1791

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Идеята е да отоплявам с един климатик цялото жилище, спрял съм се на тези климатици:
    http://www.daikin-sofclima.com/bg/p3...fessional.html или http://www.daikin-sofclima.com/bg/p5...fessional.html

    Какво бихте ме посъветвали вие и мога ли да се побера в рамките на този бюджет?

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно нова тухла
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора - за целогодишно ползване (отопление и охлаждане)
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението - ~90м3, 40м2;
    б) вида на дограмата - PVC;
    в) квадратура на прозорците;
    г) изложението на помещението - юг, югоизток;
    д) етаж на помещението в сградата - среден етаж;
    е) какво е предназначението на помещението- всекидневна, малък коридор и спалня;ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение - в апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата - гр. Варна
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима - желана температура през зимата 21-22 градуса в спалнята и 23-24 в дневната
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията - 5 см. изолация на тавана , 10 см външна изолация и само една външна стена?
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви - хладилник, печка, аспиратор, микровълнова?
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор - 2000 лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане - Това е основният уред, с който жилището ще се топли и охлажда, затова трябва да работи при всякакви температури възможни за гр. Варна
    10. http://store.picbg.net/pubpic/36/1D/...ab1ca1361d.png

    ЗАБЕЛЕЖКА: Червените стени са външни, зелените са прозорци, квадратурите на 2-те стаи са малко по-големи от описаното - дневна 25.5м2 , спалня 10,5 м2.Написал съм как са разположени електроуредите и къде смятам да е климатика, притеснява ме единствено, че разстоянието от печката до климатика ще е около 40 см., но ако го сложа в дъното на всекидневната ще циркулира ли добре въздуха и в двете стаи?
    Искам да подчертая, че жилището е тухла, с много добра външна изолация, изолация на тавана и отопляеми апартаменти отдолу и отгоре.
    Този пост е редактиран от miss; 02-08-16 в 11:00.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    28
    #1792

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Благодаря.
    Надявах се колеги да споделят впечатления за изброените модели-как се държат в студа,разход и др.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1793

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Към miss. Няма как да стане с един климатик. Ако спалнята беше преходна да пробваш, но така през коридора трудна работа.
    И климатика до печката... ще се напълни с мазнотия за нула време.
    justify одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    17
    #1794

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Към miss. Няма как да стане с един климатик. Ако спалнята беше преходна да пробваш, но така през коридора трудна работа.
    И климатика до печката... ще се напълни с мазнотия за нула време.
    Затова се допитвам до вас. Ти какво предлагаш да направя? Да сложа климатика от другата страна на прозореца, но така според мен е абсурд нещо да стигне до спалнята? Другия вариант е с 2 климатика както казваш ти, но ще мога ли да сложа хубави климатици за тези пари?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1795

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Сложи климатик във всекидневната над пералнята да духа към коридора и спалнята. Ако ти стане много студено може да пускаш конвектор да помага в най-студените дни с поне 2°С разлика в помещенията.
    FTXM35M

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1796

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Така, аз в 9..10кв.м. може би няма да мога да изтрая климатик, освен ако не е с много малък дебит турбината. Извикай си фирма до огледа на място. Има правила за мястото на вътрешното и това място зависи и от обзавеждането. Не е удачно да е срещу легло/диван, да духа към масата на която се храните, да духа в гърба на седнал на бюро някой нещо да свърши. Сега вземете за едната стая, другата година за другата.
    sirgeorge одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    8
    #1797

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Dexter89 Виж публикацията
    Здравейте, след доста четене имам няколко въпроса по-долу 1. жилищно помещение 2. цяло сезонно ползване - охлаждане и отопление 3. размери: 14,2 кв. м. 35 куб. м -дограма: ПВЦ 6 камери, троен стъклопакет, 4 сезона -квадратура на 2-та прозореца: общо 3,5 кв.м. -изложението на помещението: Юг - Изток -къща, първи етаж -спалня и всекидневна 4. град Враца 5. температура за поддържане лято:25, зима:22 но да може и 26 6. стаята е правоъгълник, 2 вътрешни стени и 2 външни, отоплява се само една стая до нея и няма изолация на стени или таван 7. има компютър и монитор 8. сума: 1500-2000 9. да може да работи на -20 / +40 10. стаята още не е обзаведена 11. Други важни (за мен) бележки: а) марките, които предпочитам подред са: Fujitsu Daikin Toshiba / Mitsubishi Panasonic б) бих искал да взема 12-ка, прекалено преоразмерен ли ще бъде? Горе-долу колко повече ще харчи ако работи на он/офф? Какъв ще е ефекта ако отварям вратата към коридор 2,8 м2, който води до кухня 9 м2? в) екстри, от които е добре да има колкото се може повече: -йонизатор / сребърно-йонен филтър -плазмен филтър -индикация за замърсени филтри -друга система за дезинфекция -"COIL DRY" вътрешно изсушаване -ябълков катехинов филтър (Някои от експерти може да каже, дали някоя от екстрите не е ефективна и служи само за реклама.) г) от какъв материал да искам стойките, за да не ръждясат повече време? д) някой би ли казал мнение, къде би било най-добре да се сложи климатика според скицата, позиция 1,2, 3 или 4? Screenshot by Lightshot е) знам, че най-препоръчван от Fujitsu е LUCA, но не ми харесва особено с целия панел на вътрешното, кои модели на Fujitsu са еднакво добри или по-добри от LUCA? ж) предпочитам вътрешното да не е бяло но захранващия кабел винаги ли е бял или може да се сложи и друг цвят?
    Както препоръчахте, най-вероятно ще взема Fujitsu 09ЛТ, все още обикалям за да избера фирма за това ми е интересно дали са ме излъгали на 2 места, където изглеждаха компетентни: 1)на едното казаха, че ще е достатъчен 09LMCA, най-продавания модел за 1280 с включен монтаж 2)на второто (след оглед на място), казаха, че за тази стая си трябват поне 3KW, обаче като температурата е под -10 градуса мощността спада с до 50% следователно максимума, който ще ми трябва е 5-6KW и деветка няма да се справи, предложиха 12LMCA за 1300, 12LUCA или 12LMCBN за 1650 и вече ако е ЛТ тогава може и деветка за 1900, все с включен монтаж

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    17
    #1798

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    А кой от двата модела на Дайкин е по-хубав и с какво, защото във всеки сайт дават различна информация.
    FTXM35M PROFESSIONAL BLUEVOLUTiON 2016
    Daikin FTXS35K Professional
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 02-08-16 в 20:12.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #1799

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    @Dexter89, с колко киловатчаса точно отопляваш тази стая през зимата?

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    11
    #1800

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,колебая се между тези три климатика които ще използвам главно за отопление.Помещението е спалня(13м2)като мисля да отоплявам и коридора заедно с нея(11м2) Общо 24м2 или 60м3Изложението на стаят е североизток в къща(София) ет.2.Къщата е с ПВЦ дограма и външна изолация.Тааа,кой от трите да избера като съотношение цена-качество-ниски сметки?За хола+кухня(37м2)ползвам Daikin FTXR42 Ururu Sarara и целта ми е с покупката на един от тези три климатика да отоплявам хола спалнята и коридора.
    Инверторен климатик Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB PERFORMANCE, 12000 BTU, Клас A++

    Инверторен климатик Fuji Electric RSG12LMC/ROG12LMC, 12000 BTU, Клас A++

    Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK35ZM-S/SRC35ZM-S PREMIUM, 12000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе