Страница 62 от 334 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #916

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ние имаме влагоуловител, и зиме и лете е 50%. Ти приближи ли го?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #917

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не. Прави се лятото, когато е по-висока относителната влажност и машината не е в гаранция Купил съм си високоволтова сонда за целта и ще го направя, след профилактиката и почистването. Разстоянието между топлообменника и ламарината се настройва така, че напрежението да не пада под 5 kV. ри 4,5 kV се генерира грешка и йонизацията спира.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #918

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Наздраве дружина,
    От понеделник съм обзаведен с Toshiba RAS-13G2KVP-E / RAS-13G2AVP-E Daiseikai 8.Благодаря ви много за съветите,
    като специални благодарности към Сашо за съветите и помощта. Отворих малко портфейла и въпреки , че съм убеден, че и Сузуми+13 щеше
    върши чудесна работа, дадох някой лев отгоре за Дайсекай 8.
    Монтажа нормален, вакуумиране, тръбен път - 4-4,5м. Препрограмиране. Вече има инструкции от Тошиба да препрограмират
    всички нови.
    До вчера не го бях пипал, като от пускането си е с настройки 20 градуса, вентилатор ауто, клапи надолу(проба за шумните моторчета на клапите).
    За мен 20 градуса са си много за сън- понякога се потя сутрин, за жената все са малко .
    Дори и първата вечер нямаше никакъв шум. Само леко ромолене на вентилатора , но толкова леко и монотонно, че
    даже приспивно .
    В четвъртък сутрин го усетих, че мина в Off, като ми направи впечатление , че много тихо и плавно си прибра клапите горе.
    До тук - много доволен. Работи много тихо.
    Продължавам с експериментите.
    Наздраве.
    Aleksandars одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #919

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Честито, поне 15г да си го ползвате!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #920

    Отговор: Избор на климатик 2017

    След препрограмирането нали не мърдаше клапите при off?

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #921

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не си ги мърда ако се изключи Cold Draft Prevention. Препоръчителната настройка е -4C.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #922

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте. Имам два въпроса и се надявам да ми помогнете.
    В момента се отоплявам ( макар и малко трудно при много студени дни ) с климатик с мощност мин.-ном.-макс ( 0,6 - 4,8 - 6,5 ), който е вече на 14г. Вероятно е за отопление до -5 или - 10, не знам, но едва ли отоплителната му мощност при - 10 е отново 4,8 KW. И искам да попитам тогава. Означава ли, че климатик с мощност мин. 1,6 - ном. 5,8 - макс 6,6 KW, който при -10 отдава 4,7KW...... или климатик с мощност 0,9 - 5,4 - 6,0 KW, който при -10 отдава 4,8KW .... ще са по удачен избор за отопление на същото помещение? А, то е - хол около 40кв.м или 96куб.м с външна топлоизолация, вътрешна изолация на тавана с гипсокартон и 5см вата, и с PVC дограма.
    Искам да попитам и подходящ климатик за спалня. Сегашният, също на 14г., е с параметри на отопление 0,6 - 3,6 - 5,0 KW и се справя добре с помещение около 13кв.м. и около 32куб.м, където има доста големи мебели. Проблема е, че въпреки ниския минимум той често работи он-офф. След като е изключил след достигане на зададената температура, при включване отново на компресора, същия се форсира до много високи обороти ( ненужно независимо какви градуси съм му задал ), започва да духа топъл въздух, оборотите на компресора започват да падат, но понеже вече е станало топло в стаята, след кратко време той отново изключва.
    Искам да попитам тогава следното. Ако се спра на климатик с ном. 0,9 на Hitachi, или 1,2 на Mitsubishi Heavy то тогава те, като по нови модели, ще включват плавно компресора и с подходящите обороти, или отново ще се форсира ненужно и ще работи постоянно в он-офф режим?
    Благодаря ви предварително.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #923

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Боби, знаеш какви машини като мощности са ти необходими. Няколко пъти сме идвали у Вас и съм ти обяснил как се подбира машина. При избор, факторите​ те не са един и два.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #924

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Този в спалнята 14 години си го изтърпял? За MHI 25ZM-S работи по същият начин - като конвенционален. При 10 минутен цикъл "on" 6-7мин. работи на номинал 600-700W и само 3мин. на минимума си от 300W консумация. Ако си се загледал нещо в него де.

  12. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #925

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Питам и се интересувам понеже има и скъпи климатици 18 или 50, които обаче при -10 отдават 3,9 KW или 4,1 KW. В същото време има 14, които отдават при -10 цели 4,8KW.
    milanov
    Благодаря, но нямам друг избор - с по-нисък минимум от 0,6 са 0,4 при Gree Change, но пък е китайски климатик.
    Идеята ми беше, че дори и с малко по-висок минимум има ли климатик, който да включва компресора да работи от ниски или поне средни обороти и да ги поддържа така щом няма нужда от много наваксване на температурата, защото е излишно винаги това избухване и вдигане винаги на високи обороти.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #926

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За твоето помещение, избора не е голям, предвид параметрите на помещението. Под теб има неотоплями помещения или не постоянно. Ако искаш комфорт и топлина, търси машина отдаваща 6.0 kW по номинал. Помещението няма правилна форма и това също е от значение.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    georat одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #927

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Щом се познавате с началника нямаш грижи. Май е по-добре той да ти го избере.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #928

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз дума в избора нямам. Единствено мога да дам рационален съвет предвид условията и бюджета.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    toto4ev одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #929

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Колко е бюджета?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #930

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравей b.shterev,
    Голямото помещение е много подобно на моето и ще си позволя да ти споделя какво съм намислил аз.
    При мен са 42м2 - 108м3, север-североизток, 10см изолация, 5 камерна PVC дограма, изцяло вътрешен с помощници отдолу и отгоре
    и с 15 годишна конвенционалка.
    Разликата ни е, че моята е с номинал 7,4kW, а ти си само с 4,8kW.
    Не ме предаде тази зима, топли и в най-лютите дни, но имам чувството, че гореше много.
    Така или иначе със сметнал, че за 8 часа на ден ме натоварва някъде 25-30лв повече месечно от нов инверторен,
    така че ще работи докато не сдаде.
    Ако обаче съм на твоето място и трябва да сменям:
    1. Че ще се обърна към Сашо ( а ти точно това разбирам си направил ) е без коментар, то си е ясно.
    2. Ако имам възможност за прекарване на още кабели ще взема нещо на 200V, за предпочитане с DR в името.
    3. Ако не ми се кърти или предпочитам нова европейка, единственото, което в момента ми върши работа и е
    на сравнително поносима цена , е MHI SRK63ZR-S.
    ( То има и други варианти, но аз съм си направил проучването и според мен това е оптимален вариант цена - качество ).
    4. Ако мога да чакам до Април, ще изчакам да видя новата Нокрия. Това обаче за Април изобщо не е сигурно ако ме питаш.

    Поздрави
    Този пост е редактиран от georat; 12-03-17 в 20:57.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе