Страница 270 от 334 ПърваПърва ... 220260268269270271272280320 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,036 до 4,050 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    11
    #4036

    Отговор: Избор на климатик 2017

    След като прочетох в интернет и събрах инфо, благодарение и на препоръки на хора от форума днес се реших и поръчах климатика Хитачи 35PRC. Благодаря на всички , които се включиха със съвети , чудих се дали да не е Фуджицо , но реших да е Хитачито. Очаквам монтаж към 15-16 този месец и се надявам да служи вярно.
    Genadi80 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4037

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от didaka13 Виж публикацията
    След като прочетох в интернет и събрах инфо, благодарение и на препоръки на хора от форума днес се реших и поръчах климатика Хитачи 35PRC. Благодаря на всички , които се включиха със съвети , чудих се дали да не е Фуджицо , но реших да е Хитачито. Очаквам монтаж към 15-16 този месец и се надявам да служи вярно.
    Честито. Сега е хубаво да погледнеш, условията за хубав монтаж. Има доста писано във форума.

    Sent from my Lenovo TB2-X30F using Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    11
    #4038

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=splendor;843835]Честито. Сега е хубаво да погледнеш, условията за хубав монтаж. Има доста писано във форума.

    Sent from my Lenovo TB2-X30F using Tapatalk[/QU

    Мерси! ами за монтажа какво конкретно? Иначе от фирмата която го купих си имат монтажници не знам какво да гледам като цяло, не съм от вещите по темата

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4039

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=didaka13;843838]
    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Честито. Сега е хубаво да погледнеш, условията за хубав монтаж. Има доста писано във форума.

    Sent from my Lenovo TB2-X30F using Tapatalk[/QU

    Мерси! ами за монтажа какво конкретно? Иначе от фирмата която го купих си имат монтажници не знам какво да гледам като цяло, не съм от вещите по темата
    Има теми във форума, ако имаш въпрос може и на ЛС, че тази тема е за друго.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4040

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Eми Мезинов,всичко е в края на крайщата строго индивидуално.Много хора категорично не биха избрали втора употреба климатик поради техни си съображения.
    И нима биха сгрешили пренебрегвайки или "отсявайки" всичките позитиви на секънд хенд техниката ?!
    Дали са се "прекарали" купувайки си нови климатици ?
    В твоя случай ти явно си бил повлиян от лице монтиращо , продаващо или просто притежаващо втора употреба климатици .Дали решението ти е правилно ? Това само Господ ще покаже...
    Единственното нещо,което понякога леко ми се набива в очи в тоя форум е "стръвното" прокламиране на K2У от страна на шепа юзъри според които покупката на такъв климатици е едва ли не теорема.
    Честно казано, от едно известно време, вие, хората които нямате и не уважавате машините втора употреба от Япония, пишете много повече за тях, от нас хората, които реално ги ползваме.
    Aleksandars, SPSt и ruuni9 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #4041

    Отговор: Избор на климатик 2017

    То пък обратното щото не е вярно.
    VanDan, necata2, Genadi80 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #4042

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от cocomaz Виж публикацията
    Привет!
    Моля са съдействие за правилен избор на климатик
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? и двете
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? кухня, 14м2, 34м3, пластмасова дограма нова петкамерна, стъклопакет,3м2, източно изложение, апартамент 4 ет. /8 етажен блок/
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Бургас
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? лято 25, зима 22-23
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? няма вътрешна изолация, в момента блока се санира с 10 см стиропор
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? готварска печка, хладилник телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 1100 -1200 без монтаж
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? всякаква
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. стаята е с приобщена тераса, терасата горен етаж също е приобщена и отопляема, терасата под моята в момента се затваря с 15 см итонг и 10 см изолация но няма да се вкарва в стаята.



    спрял съм се на Fuji electric RSG 09LMCA

    или подобен от групата fuji. Нямам предпочитания към марка. Характеристиките на модела са на границата. Ще се справи ли 09?
    Нямам информация за по-нови модели от този сезон и други марки.
    Моля дайте препоръки.
    Благодаря много на отзовалите се.
    Ще съм много благодарен за препоръка на фирма в Бургас. В момента посочения модел е на промоция 1120 с монтаж Клима Груп 2.
    Този дето го гледате би трябвало да свърши работа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    24
    #4043

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте. Реших да отпусна повече пари и да взема висок клас климатик а именно Фуджи ЛТЦБ за 22кв хол с изолация на тавана, север, 5см стереопор външна, 4кв. дограма пвц обикновена, 1външна стена, София 6 етаж от блок но никой съсед не се отоплява и на пода има мраморни плочки. Вечер ще се отваря към коридор и ще се целят около 23 градуса. Въпроса е 9ка или 12ка ще е по добре като разликата в цената не е голяма. Като гледам имат близък минимум и ако 12ката е преоразмерена и работи в он-офф лошо ли ще е или е по-добре да си имам запас от мощност. Моля за аргументи и благодаря

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4044

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Щом ще отваряш вратата по-добре вземи 12-ката. Може да погледнеш и Gree Hansol 12, за по-малко пари с аналогични параметри, който има по-нисък минимум и истински йонизиращ филтър за разлика от Фуджито.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #4045

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Честно казано, от едно известно време, вие, хората които нямате и не уважавате машините втора употреба от Япония, пишете много повече за тях, от нас хората, които реално ги ползваме.
    Постовете са в повечето случаи реплики ако забелязваш.Просто размишляваме върху някои натяквания на собственици на такива,пък и К2У тата не са мъртъвци,та да говорим за тях или добро или нищо ..Някъде да си видял да се изказвам злобно за К2У тата ?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4046

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Постовете са в повечето случаи реплики ако забелязваш.Просто размишляваме върху някои натяквания на собственици на такива,пък и К2У тата не са мъртъвци,та да говорим за тях или добро или нищо ..Някъде да си видял да се изказвам злобно за К2У тата ?
    Kъде в поста си Мезинов прокламира К2У, че твоят пост да се приема като реплика? С какво в моя пост съм казал, че се изказваш злобно за каквото и да било. Оставам с впечатлението, че просто си си намислил да кажеш нещо и се закачаш за някой пост, защото се споменава позната думичка...
    Не мисля да спамя повече, и това беше в повече, но не можах да се сдържа.
    SPSt и Genadi80 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4047

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Постовете са в повечето случаи реплики ако забелязваш.Просто размишляваме върху някои натяквания на собственици на такива,пък и К2У тата не са мъртъвци,та да говорим за тях или добро или нищо ..Някъде да си видял да се изказвам злобно за К2У тата ?
    Първо далеч не всички хули срещу К2У са реплики, а повечето са ей така профилактично. Второ - тия "размишления" ВИНАГИ са от хора, които нито са имали, нито са виждали, нито имат дори бегла представа от работата на климатик за японския пазар. Защо? На каква база ги оплюват и отричат? Имаш ли обяснение? Бих разбрал, ако някой има лоши спомени и затова ги отрича, но не се сещам за такъв случай.

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4048

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз бих разсъждавал просто теоретично защо това е така. Без да заемам страна, защото нямам опит с К2У.
    В България има може би 50-100 000 климатика. От тях какъв е процента на втората употреба ? От тези десетки хиляди потребители на тази техника колко пишат тук? А колко от потребителите на К2У пишат тук - няколко дузини. Нормално е да няма оплаквания в темите. Това чисто процентно.
    Има и друго - в София ако се разходите в магазин за К2У ще ви се обърнат червата на обратно. Никой нормален човек не би си купил такова нещо и не би се доверил. А точно човек, който би си купил такова "нещо" от такъв магазин никога не би влязъл тук. Не би имал интелектуалните възможности дори да се регистрира тук.
    musster, iveto, milanov и 2 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4049

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ето за това говоря-мнения дават изключително хора, които не познават нито параметрите нито работата на японските машини! От това което чета, ползвателите на тези машини са хора с технически /най-общо казано/ познания над средното ниво. Моля, ви, просто не се изказвайте за неща, които не разбирате и евентуално сте виждали през витрината на някой магазин в София.

    PS Колкото и да ви е трудно, приемете, че София не е България. Явно в Пловдив, Варна,Бургас са по-отворени към добрата техника, а не към дизайна на бялата техника.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4050

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Eми Мезинов,всичко е в края на крайщата строго индивидуално.Много хора категорично не биха избрали втора употреба климатик поради техни си съображения.
    И нима биха сгрешили пренебрегвайки или "отсявайки" всичките позитиви на секънд хенд техниката ?!
    Дали са се "прекарали" купувайки си нови климатици ?
    В твоя случай ти явно си бил повлиян от лице монтиращо , продаващо или просто притежаващо втора употреба климатици .Дали решението ти е правилно ? Това само Господ ще покаже...
    Единственното нещо,което понякога леко ми се набива в очи в тоя форум е "стръвното" прокламиране на K2У от страна на шепа юзъри според които покупката на такъв климатици е едва ли не теорема.
    Първо, не съм казал, че К2У е "истината" или някой да си купува. Споменах как е преминало моят избор на климатик за спалнята.
    Второ, никой не ми е предлагал климатик втора употреба, въпреки че точно с потребители, занимаващи се с това, се консултирах.
    Не робувам на ново или втора употреба. Ако ми се даваха, защото имам финансовата възможност за нова Японска машина, щях да си взема такава, но предпочетох да си взема употребявана и проверена такава с гаранция, вместо да набия 3000-4000лв за нещо, което ще ми върши същата работа.
    Нямам все още такъв климатизатор и ще споделя мнение пролетта или когато дойдат студовете. Реших да си взема и да видя, за да не гадая като теб или някой други потребители за какво става въпрос, а ако остана доволен не виждам причина да не си монтирам и други такива машини.
    Не целя да се заяждам или каквото и да е, просто този пост след моя не ми се стори никак на място.
    SPSt, tony34al и ruuni9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе