Страница 280 от 334 ПърваПърва ... 230270278279280281282290330 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,186 до 4,200 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    15
    #4186

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря за отговорите. До сега съм с 12 Мидея от първите, умря на 15 година. Мисля, за 35 или 50 това са 12-16 нали? 6 квадрата прозорец е пресилено това е врата на тераса и прозорец, колкото вратата. Фирмата която установи, климатика е умрял каза 12ка. Хола е 25кв, слагам 5 за застраховка. Благодаря за предложението за Хевито, но ми се иска да се справя до 2000 лв.
    Daikin FTX50GV ме блазни максимална мощност на отопление-7.7

    стрували си да взимам толкова голяма машина за да ми е топло?
    Този пост е редактиран от bobipak; 13-11-17 в 22:57.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4187

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от bobipak Виж публикацията
    Благодаря за отговорите. До сега съм с 12 Мидея от първите, умря на 15 година. Мисля, за 35 или 50 това са 12-16 нали? 6 квадрата прозорец е пресилено това е врата на тераса и прозорец, колкото вратата. Фирмата която установи, климатика е умрял каза 12ка. Хола е 25кв, слагам 5 за застраховка.
    50 е 18.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4188

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Айде на яката промоция https://www.technomarket.bg/invertor...12qke-09135432
    За тези пари си е направо подарък - 35 кила външно тяло, вътрешно като на 18-ка, 200 вата минимум, тих компресор, коп над 5, керамични лагери на мотора, йонизация на въздуха, сензори за присъствие, еконавита и какво ли още не...
    Някои хвърлят толкова пари за изхвърлени трошки на по десет години.
    Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4189

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Пак тез керамични лагери......
    justify одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4190

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Пак тез керамични лагери......
    Че кво им е на лагерите? На другите и толкоз не слагат... отпадат ти ремонтите на мотора за следващите 10 години.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4191

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако са по-студени зимите, ще работят и повече от 10г. Той климатикът така или иначе няма да работи много при ниски температури.
    justify, ivan74 и ruuni9 харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4192

    Отговор: Избор на климатик 2017

    bobipak, в ценови диапазон до 2000 лв, може да погледнете:
    Toshiba RAS-16PKVSG-E Shorai
    General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver
    Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK45ZMP-S~SRC45ZMP-S Standart
    General Fujitsu ASHG14LMCA Energy Plus 2
    bobipak одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    15
    #4193

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    За тези пари си е направо подарък - 35 кила външно тяло, вътрешно като на 18-ка, 200 вата минимум, тих компресор, коп над 5, керамични лагери на мотора, йонизация на въздуха, сензори за присъствие, еконавита и какво ли още не...
    Някои хвърлят толкова пари за изхвърлени трошки на по десет години.
    За сега все около него се въртя. Бях в един хотел и беше ужасно топло с едно Фуджицу от тогава ми се е забило в главата тук все за тях се говори. Имате ли наблюдения Фуджижу спрямо Дайкин, кое топли повече?

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4194

    Отговор: Избор на климатик 2017

    bobipak, Jack Krauser не говори за Fujitsu, а за Panasonic с COP 4.32...5.00 може само да ги сънува... Иначе, Panasonic CS-TZ42TKEW~CU-TZ42TKE също е избор за Вашето помещение.
    bobipak одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    1
    #4195

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    Предстой ни закупуване на два климатици за панелен апартамент- за спалня и хол. Желаем да използваме климатиците за охлаждане и отопление.
    Квадратурата на спалнята е 12 кв.м./като кубатура 32 /, помещението е с петкамерна алуминиева дограма четири сезона, засега е само с вътрешена изолация-два слоя стъклена вата и гипсокартон, стаята е със североизточно изложение, квадратурата на прозореца е 2,7 кв. м.
    Квадратурата на хола 21 кв.м. / като кубатура 56/, помещението е със сменена петкамерна алуминиева дограма четири сезона, засега е само вътрешена изолация-два слоя стъклена вата и гипсокартон, стаята е със югозападно изложение, квадратурата на прозореца е 5,5 кв. м.
    Жилището е в град Добрич, Североизточна България.
    Бихме желали да поддържаме температура от 23-24 градуса през зимата.
    Бюджетът, с който разполагаме е 4000.00 + 500.00.

    Прилагам схема на помещенията:


    За сега сме се спрели на следните модели, един от двете девятки за спланята (12кв.м.) и едни от двете дванайстки за хола (21кв.м.)


    Моля за съвет, как бихте постъпили вие.

    Поздрави.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #4196

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Alkan, според мен следната комбинация е доста по добра - Mitsubishi Heavy SRK20ZMX-S + Fujitsu General ASHG12LTCA. Другата опция е Mitsubishi Heavy 20ZSX-S за малката стая + 25/35 ZSX-S за голямата.
    corsairman01, chany и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #4197

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Alkan аз мисля, че тези които гледате ще ви свършат работа. Дали са най-доброто съотношение цена качество не знам.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    2
    #4198

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Привет,
    Моля за съвет за климатик:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - и за двете
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; около 30 квадрата при 2,60 височина или към 78
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    в) квадратура на прозорците; 4,5 м2
    г) изложението на помещението; югоизток
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? ет 6 от 9
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - хол с кухненски бокс
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - лято 21-23 градуса зима 23 до 24 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - изолация на стени
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - да: г.печка, хладилник, съдомиялна, котлон, телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - 1400-1750 лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? ято 21-23 градуса зима 23 до 24 градуса
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4199

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Един вариант:

    SRK / SRC 45 ZMP-S | Condex
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    1
    #4200

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    Предстои ми закупуване на два климатика. Апартаментът се намира във Варна, изцяло южен, изцяло вътрешен, ново строителство с изолация. Прилагам и схема на стаите

    Със син цвят са прозорците, френски тип, 5 камерна ПВЦ дограма. В оранжево е къде ще се поставят климатиците.
    По обикалянето ми по магазини досега все са ми предлагали 9ка и 12ка. Като марки всеки предлага различно, но най-вече Gree и Daikin.Какви модели бихте ми препоръчали, разбира се, да вършат работа и зимата и лятото, като бюджета е 1900-2200лв с монтажа и за двата.
    Също удачно ли е да се постави мултисплит система с едно външно и две вътрешни тела, като външното тяло ще е на терасата (на схемата долу вдясно)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе