Страница 30 от 334 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #436

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    С това ME FH35 отопляваш целия апартамент ? Те го дават за малка стая тоя модел,как смогваш ? И колко градуса ти поддържа в стаите при тия 600 в консумация ?

    Искал е да каже - охлажда!
    mkukas одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #437

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    С това ME FH35 отопляваш целия апартамент ? Те го дават за малка стая тоя модел,как смогваш ? И колко градуса ти поддържа в стаите при тия 600 в консумация ?
    В хола, където е климатика поддържа 22.5-23.5, в спалнята е 21, в коридора и банята около 20. Това е на 3 чертички на вентилатора. На 4 се вдига с полвин, един градус температурата. Аз също го бях предвидил само за една стая, но се оказва, че с отворени врати отоплява и останалите помещения. Като беше под -15 не се справяше много добре с коридора и банята, но до - 10 е съвсем ок. Като се вдигнат малко температурите ще пробвам да оставя отворена вратата и към още една стая, която е към 10кв.м. и ще пиша дали ще се справи.

  4. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #438

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    С това ME FH35 отопляваш целия апартамент ? Те го дават за малка стая тоя модел,как смогваш ? И колко градуса ти поддържа в стаите при тия 600 в консумация ?
    Точно ME FH35 не го дават за малка стая, климатикът е с много добри параметри и на пазара в Европа, колко са климатиците които го превъзхождат? Сега, че няма как с него да се отопляват 2 стай, коридор и баня спор няма, освен ако всичко това не е обединено в едно помещение при реконструкция и общата площ е от порядъка на 30м2. Пиша го защото аз в по-голямото ми помещение с площ 32 м2 се справя сега в тези студове едно ME GE35, но съм вътрешен тухлен апартамент, с външни стени изолирани от вън и от вътре и с зверска дограма с външни ал. щори които за допълнителна изолация, и се спускат при температури под -10 градуса. В малката стая е същото положение с изолацията и там се грея с ME FH35-VENZ , помещението е 17 м2. Тук във форума виждам, че лъха доста негативизъм по отношение на марката ME, да като всяка една марка и тя си има своите кусури. МЕ правил ненужни дефрости, ама да прави ги но те са много кратки като време и по никакъв начин не се отразяват на комфорта в помещението.Интервала между дефростите е най-кратък при външни температури около 0-та, до към -1; -2 градуса. При ниски температури от порядъка на -5 градуса до -18 градуса дефростите са някъде на 2 часа и пак приключват до 5-та минута. МЕ били замръзвали, ами аз живея в гр. Лом, където мъглите придружени с ниски температури са нещо съвсем обичано и до ден днешен, и двете клими никога не са замръзвали, и не са натрупвали лед в тавата. Неблагоприятните дни с ниски температури и мъгли в нашият град по някога са продължавали по 7 дни и пак не съм имал проблеми с климите.
    ronnie72, ccankov73, dramli и 1 други харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #439

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Искал е да каже - охлажда!
    Мой познат швед, твърди че с FH35, само че зубадан отоплява близо 100кв.м. къща. Знам че звучи невроятно, но не виждам причина да си измисля. Аз и покрай него се спрях на този модел.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    3
    #440

    Отговор: Избор на климатик 2017

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н? -жилищно
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - отопление
    3. Kaĸвa e: a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 35м2 - 90м3 241см височина
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - ПВЦ,двоен стъклопакет,КА стъкло
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 8м2
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; - юг
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - втори жилищен етаж
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;- 3 в 1 -хол,кухня и трапезария
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент,ново строителство
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? гр.Бургас
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? външна изолация,изолация таван,изолация под и без външни стени
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? фурна,микровълнова печка,котлон,аспиратор,съдомиялна,хладилник и телевизор
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. 2000лв. с монтаж (макс 2200лв.)
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? изцяло на климатика ще се разчита независимо от температурата
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Климатика ще бъде поставен до прозореца както съм отбелязъл със синьо в схемата,проблем ли ще бъде тази стена, която е срещу него-ще пречи ли на работата му?Ако се измести по-навътре по-добре ли ще бъде.Тръбите са положени и вкопани още при строителството.Ще пречи ли на трапезната маса?От Вимакс идваха на оглед и ми препоръчаха само http://*********/invertorni-klimatici...s-a.htmlКъм помещението има коридор от 6м2 и вратата най-вероятно ще бъде постоянно отворена, понеже имаме дете на 3години и не спира да обикаля!Ще се радвам да споделите вашето мнение!Желая да бъде икономичен климатика!Благодаря предварително
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от avenger; 27-01-17 в 12:43.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #441

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Точно ME FH35 не го дават за малка стая, климатикът е с много добри параметри и на пазара в Европа, колко са климатиците които го превъзхождат? Сега, че няма как с него да се отопляват 2 стай, коридор и баня спор няма, освен ако всичко това не е обединено в едно помещение при реконструкция и общата площ е от порядъка на 30м2. Пиша го защото аз в по-голямото ми помещение с площ 32 м2 се справя сега в тези студове едно ME GE35, но съм вътрешен тухлен апартамент, с външни стени изолирани от вън и от вътре и с зверска дограма с външни ал. щори които за допълнителна изолация, и се спускат при температури под -10 градуса. В малката стая е същото положение с изолацията и там се грея с ME FH35-VENZ , помещението е 17 м2. Тук във форума виждам, че лъха доста негативизъм по отношение на марката ME, да като всяка една марка и тя си има своите кусури. МЕ правил ненужни дефрости, ама да прави ги но те са много кратки като време и по никакъв начин не се отразяват на комфорта в помещението.Интервала между дефростите е най-кратък при външни температури около 0-та, до към -1; -2 градуса. При ниски температури от порядъка на -5 градуса до -18 градуса дефростите са някъде на 2 часа и пак приключват до 5-та минута. МЕ били замръзвали, ами аз живея в гр. Лом, където мъглите придружени с ниски температури са нещо съвсем обичано и до ден днешен, и двете клими никога не са замръзвали, и не са натрупвали лед в тавата. Неблагоприятните дни с ниски температури и мъгли в нашият град по някога са продължавали по 7 дни и пак не съм имал проблеми с климите.
    Отопляват се стаите без проблем - факт. Общата площ е към 50кв.м. Аз също съм с вътрешна, външна изолация, хубава дограма и външни щори.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #442

    Re: Избор на климатик 2017

    Fujitsu General ASHG18LFCA/AOHG18LFC

    Toshiba RAS-B18N3KV2-E/RAS-B18N3KV2-E Suzumi

    Най добре първия, но и тошибата е добра
    kokovox одобрява това.

  10. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #443

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Няма комфорт по този начин, казано си е климатик за помещение. Вкъщи поддържам 22 градуса при такива ниски температури като през последния месец, а през другото време, когато зимата е мека вътре вдигам на 23 градуса. Страшно некомфортно е да се движиш в съседни стай с разлики в температурите над 2 градуса. Климатикът също не работи по оптимален начин, когато трябва да отоплява повече от едно помещение. През една врата с нормални размери няма как да се осъществи нормален топлообмен между двете помещения.

    - - - - - - - - - -

  11. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #444
    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    Мой познат швед, твърди че с FH35, само че зубадан отоплява близо 100кв.м. къща. Знам че звучи невроятно, но не виждам причина да си измисля. Аз и покрай него се спрях на този модел.
    Jedi предполагам знаеш как се строи в Швеция и какви температури подържат.Ходил съм там и съвсем случайно минах покрай един строеж.Стириопор под 15см.не видях без да претендирам че съм видял нещо кой знае какво.А това преди 12-13год.Сега сигурно е по-различно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #445

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Jedi предполагам знаеш как се строи в Швеция и какви температури подържат.Ходил съм там и съвсем случайно минах покрай един строеж.Стириопор под 15см.не видях без да претендирам че съм видял нещо кой знае какво.А това преди 12-13год.Сега сигурно е по-различно.
    Да, така е. Конкретно моят мознат има и 20см вата по стените и тавана. В никакъв случай не сравнявам качеството на строежите тук и в Швеция. По скоро коментирам мненията, че този модел климатик е бил за малки помещения или пък, че нямало как да се справи с повече от една стая.

  13. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #446

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    Да, така е. Конкретно моят мознат има и 20см вата по стените и тавана. В никакъв случай не сравнявам качеството на строежите тук и в Швеция. По скоро коментирам мненията, че този модел климатик е бил за малки помещения или пък, че нямало как да се справи с повече от една стая.
    Климатикът ще се справи с площта която му дават. Ако сборът на площите на двете стай отговаря по възможностите на климатика се появява една врата с площ от 2м2, която се явява като бай пас между двете стай. Климатикът ще догонва температурата в стаята която е монтиран, а в др. стая ще се поддържа по-ниска температура от порядъка над 2; три градуса, а при определени условия и по-голям. Голяма грешка е ако с един климатик отопляваме две стай. Става и то пак не е вариант в апартамент с 4 стай да го топлим с три климатика, който са малко преоразмерени за помещенията в които са монтирани.
    tony34al одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #447

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Климатикът ще се справи с площта която му дават. Ако сборът на площите на двете стай отговаря по възможностите на климатика се появява една врата с площ от 2м2, която се явява като бай пас между двете стай. Климатикът ще догонва температурата в стаята която е монтиран, а в др. стая ще се поддържа по-ниска температура от порядъка над 2; три градуса, а при определени условия и по-голям. Голяма грешка е ако с един климатик отопляваме две стай. Става и то пак не е вариант в апартамент с 4 стай да го топлим с три климатика, който са малко преоразмерени за помещенията в които са монтирани.
    Честно да Ви кажа, аз не изпитвам никакъв дискомофорт, нито пък жена ми, сериозна разлика в темпратурите в двете помещения няма. Защо смятате, че е голяма грешка? Може би се намалява живота на компресора работейки по този начин?

  16. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #448

    Отговор: Избор на климатик 2017

    По горе описах защо е грешка в противен случай за двустайни апартаменти (кухня, хол и спалня, коридор и баня) щеше масово да се монтира по една 18-ка която да обслужва целият апартамент. Нямаше да се предлагат на пазара и мултисплит системи и т.н.
    ponyasd одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #449

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Моите наблюдения са различни.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #450

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    Честно да Ви кажа, аз не изпитвам никакъв дискомофорт, нито пък жена ми, сериозна разлика в темпратурите в двете помещения няма. Защо смятате, че е голяма грешка? Може би се намалява живота на компресора работейки по този начин?
    Щом се чувстваш добре значи няма проблем.Не е важно ние какво мислим.Аз се учудих,понеже като ми гръмна котела преди години,сложих в хола една кафява турска печка.Всички ги знаят какви хали са,и особено като им сложиш две лири правят АД !
    Та сложих аз печката и я бухах яко с дърва,в хола ставаше 40 градуса,отварям вратите за да сгрея спалнята и кухнята.Банята не пипам,щото не е хигиенично.
    Да...ама номера не станааааа...В хола мор,а в другите стаи - студ.Некомфортно.Вратите зеят като в кошара.Вечер когато си легнат синовете в спалнята бива,но сутрин е мор понеже затварят вратата.Убедих се,че няма да стане по тоя начин и сложих в спалнята електрическа печка,както и духалка в кухнята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 334 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе