Страница 310 от 334 ПърваПърва ... 260300308309310311312320 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,636 до 4,650 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #4636

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря за последните 2 мнения. Панасоника ше го проверим от фирмата, в която ползваме отстъпка.
    От гледна точка на избиване - не е това идеята. Това лято беше мор и дори гости от няколко дена беше тегаво. Климатик за 5-600 лв за охлаждане и хубав конектор (за да топли!) за 200лв ... Какъв е смисъла? А и гледаме цена качество и експлатационен период. Вероятно ще е 12ка LMCA. Или ако попднем на въпросният Панасоник, но предвид ползването не знам дали има смисъл да търсим.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #4637

    Отговор: Избор на климатик 2017

    12 lmca в 15 кв.м с бебе....

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4638

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    12 lmca в 15 кв.м с бебе....
    По принцип не е проблем. Ще работи предимно на он/офф все едно, че е конвенционалка. Също така с оглед, че ще се ползва 15-20 пъти в годината също не е за пренебрегване. Няма смисъл да се хвърлят една камара пари за нещо, което няма да се ползва редовно. Та в този ред на мисли и едно Грее 12 чейндж ще свърши работа.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  5. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #4639

    Отговор: Избор на климатик 2017

    В София с тая същата Етерия 9, ела ми на гости под -15, обещавам ти да гледаш НЕРАБОТЕЩИ два броя. За десерт на 40 минути дефрости.
    Фуджика със сигурност поне няма да те остави на студено.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #4640

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    12 lmca в 15 кв.м с бебе....
    След този пост вече съм просветлен. Моделът ли е проблем или това, че не е 9ка?

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #4641

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    По принцип не е проблем. Ще работи предимно на он/офф все едно, че е конвенционалка. Също така с оглед, че ще се ползва 15-20 пъти в годината също не е за пренебрегване. Няма смисъл да се хвърлят една камара пари за нещо, което няма да се ползва редовно. Та в този ред на мисли и едно Грее 12 чейндж ще свърши работа.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Хипотетично, ако започне да се използва стаята редовно въпрснито Грий по-добре ли ще е от Фуджицуто? Каква е разликата в цената (ориентировачно)?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #4642

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Трябва ти безшумна 7/9 с нисък дебит. Нещо от рода на 20/25 Mitsubishi heavy zs-s.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4643

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Хипотетично, ако започне да се използва стаята редовно въпрснито Грий по-добре ли ще е от Фуджицуто? Каква е разликата в цената (ориентировачно)?
    Разликата в цената може да стигне повече от 300лв в полза за Греето. Като цяло са почти идентични в показателите за отопление с лека преднина за Фуджитсуто. Фуджитсуто, също така е малко по-икономично. От потребителите ползващи Грее-то казват, че не пада под 380w въпреки, че производителя го дава да пада до 200w, но това в никакъв случай не му пречи да топли. Просто сметките за ток ще бъдат една идея по-високи. В този ценови клас може да хвърлите едно око и на Hitachi RAK 35RPC. Намира се до 1300лв с монтажа.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4644

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако ще се ползва инцидентно, минимума е без всякакво значение.

  12. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #4645

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    След този пост вече съм просветлен. Моделът ли е проблем или това, че не е 9ка?
    Виж и това, но май ще ти е над бюджета.

    http://www.fujitsu-general.bg/produc...en_klimatik/71

    И питай хора дето се занимават с клими, те ще дадат и по-вярна информация.
    Успех!!

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #4646

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря на всеки! До тук ми стана ясно, че машината не е задължително да е 12ка, че Фуджи и Митсу са правилен избор. Вече като имам марки и съптветните модели от фирмата ще си изкажат мнението и крайният резултат ще бъде задоволителен. Ще пиша, какво са сложили.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    4
    #4647

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от nnnaaa Виж публикацията
    Здравейте. Налага ми се да направя избор за климатик, но не се чувствам особено запознат с тази техника. Изчитайки част от темата разбрах, че има много тънкости, който няма как да ги чуеш от продавач консултантите в магазина (като например режими на размразяване и прочие) За което ще съм много благодарен за съвети от ваша страна.
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора – жилищно, двустаен апартамент.
    2. За охлаждане и отопление.

    3. Каква е: а) квадратурата – хол 25квм, спалня 15квм; б) вида на дограмата и стъклопакета – ПВЦРЕХАУ (Слагана е 2011 г., лично на мен ми изглежда тънка и не добре поставена. От много места усещам че вее, а когато е по силен вятъра направо свири. Но за нея след време ще мисля евентуални решения.)в) квадратура на прозорците – в хола 6,5квм., спалня – 3квм. г) изложението на помещението – и двете запад, югозапад; д) етаж на помещението в сградата - трети не последен, особености – външна северна стена на хола
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? – кв. Сарафово , гр. Бургас.
    5. каква е желаната температура за поддържане лято –
    да не превишава 23/зима- около 20
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? –
    има външна 10см
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    В хола –хладилник, телевизор , печка/ спалня - телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор
    . Според съотношение цена/качество. Забелязах , че цената започва от около 1000лв и стигат до към 2000лв. Ако модел с цена близка до 2000лв(но не превишаваща) е достатъчно икономичен, че да успее да си избие парите за някоя др. година, съм склонен да го купя. Разбрах и за програма за енергийна ефективност , с която получаваш безвъзмездно 20 % от цената на климатика, но имало условие за самия модел. Ще съм благодарен ако някой даде малко повече инфо по въпроса.
    9. до каква външна температура зимата -10, макс. -15 не съм чувал да са падали повече/лятото – 42,43 повече не ставало ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?

    Допълнение в хола в момента има монтиран климатик марка Осака модел CH-12SLE. Въпросите ми общо взето са дали през зимата ще върши работа за хола, като се има на предвид, че стаята е с външна северна стена и с една идея по хладна от останалите помещения в апартамента. Или да се премести в спалнята където би бил по полезен, а за хола да се вземе нещо по добро и по икономично може би, защото в хола ще работи повече часове от този в спалнята.
    re Благодаря предварително

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4648

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от nnnaaa Виж публикацията
    re Благодаря предварително
    Ако стаите са преходни и мислите да ги отоплявате с един климатик е препоръчително да монтирате климатика да духа към спалнята. Трябва да знаете, че в повечето случаи ще имате разлика от 2 до 3 градуса, особено зимата. За целта ще Ви е нужен климатик 18btu. При такава схема няма как климатика да работи на минумума си а ще работи като конвенционален(он/офф), което ще рече, че няма как да избиете парите на климатик над 2000лв при отоплението на двете помещения едновременно. Другия вариант е да купите климатик само за хола и да отоплявате спалнята с осаката(защото предполагам, ще прекарвате повече време в хола). При това положение, може да погледнете Mitsubishi Heavy SRK/SRC 35Z-S, Toshiba 13 Shorai Toshiba 13 Suzumi, Fujitsu 12Luca, Fujitsu 9LT, Hitachi RAK 35RPC.

  17. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #4649

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Е те са толкова различни като поведение и клас.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4650

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    В София с тая същата Етерия 9, ела ми на гости под -15, обещавам ти да гледаш НЕРАБОТЕЩИ два броя. За десерт на 40 минути дефрости.
    Фуджика със сигурност поне няма да те остави на студено.
    Както съм писал ЗА СЕГА !!
    Чух за този дефрост на 40 минути и за спирането под -15.
    Мен тези неща не ме притесняват защото:
    1- В Пловдив рядко става толкова студено
    2- това с дефроста се прави
    3- ако се оправи дефроста климатика работел и до -20 градуса.

    Моя не съм го моднал,а и не мога!
    Ако се наложи ще го направи специалист ,с когото е говорено !
    Не е сигурно дали ще имам този проблем ,защото климатика работи под номинал.
    Този пост е редактиран от Rafailiev; 09-12-17 в 16:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе