Страница 308 от 334 ПърваПърва ... 258298306307308309310318 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,606 до 4,620 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4606

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Stankov85 Виж публикацията
    Вземи едно Gree Change 18 и си пий кафето
    С две сметани и повече захар.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4607

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    С две сметани и повече захар.
    Нещо по-силно ще трябва от кафето.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    6
    #4608

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте!

    И аз първи път ще купувам климатик, като от около известно време преглеждам различни варианти, форуми и т.н. Вече взех 4-5 оферти от различни фирми във Варна. Все още не съм напълно сигурен дали обаче 12ка ще свърши работа за мойте цели. Също така дали 1 климатик ще е ок. По принцип ми се иска един, защото не съм сигурен още колко ще живея в това жилище. От друга страна жената е доста зиморничава и предни зими сам съм успявал с радиатор да закрепя положението, но сега няма да стане. Ето и малко инфо за самото жилище:

    Апартамента, които искам да отоплявам е с 2 спални (само едната ще се отопляв) и хол+кухня+антре. На втори етаж е, първи жилищен в нова кооперация на около 5 години. Апартамента е изключително студен като за това допринасят няколко фактора:
    -> изложението на кухнята и едната спалня ( в която живеем) е север-северозапад
    -> подозирам че дограмата и външната изолация са доста некачествени (съдя по това от топло-пропускливостта и от шума, който се чува през лятото)
    -> няма вътрешна изолация
    -> под мен са сервизни помещения, които в момента са празни, а няма и изгледа това да се промени
    -> има доста прозорци
    -> настилката е плочки, няма килим
    -> кухнята + спалнята има една дълга 6.6м външна стена с един двоен и два единични прозореца, спалнята има 2 външни стени (2,50х2,70) с два двойни, единичен прозорец + тераса

    Та с оглед на всичко това може би мисията изглежда малко невъзможна за бюджета ми. Между другото освен много студен апартамента има и много влага, та предполагам задължително ще трябва и един влагоабсорбатор да се вземе. В момента без климатик от прозорците тече доста солидно количество вода.

    Искам да отоплявам 2 от помещенията- малката спалня + хола, които върви с малко антре и кухненска част. Общо са ~30 кв, като спалнята е едва 8. Повече време ще се прекарва в хола, съответно най-оптимално е там да е климатика. Пропуснах по-рано да кажа, че съм се спрял на вариант с 1 климатик. Стаите са преходни и климатика ще е така разположен, че ще духа донякъде и към спалнята, макар и под ъгъл не директно.

    Бюджета е 2к (+-10%). Става на въпрос за Варна. Взех вече няколко оферти от 4-5 фирми като повечето ми предложиха варианти в диапазона 1500-1800 лв и няколко в диапазона 2000- 2100:

    Fujitsu ASYG/AOYG-12LTCA
    и
    Fujitsu ASYG-14LMCB NORDIC

    На някои от местата с оглед на всичките негативни фактори ми казаха, че трябва да е нещо по-сериозно 14, 16 или 18ка. На други казаха, че помещението в което ще бъде климатика (23кв) не е толкова голямо и 12ка е добре. Ако е по-голям просто няма на макс да може да бъде използван с оглед на големината на стаята. Идеята ми е да се отваря вратата на спалнята, като естествено там съм наясно, че ще е с 2-3 градуса по-ниско, Можеби в най-големите студове да се наложи няколко дена извънредно да се пусне и радиатора допълнително.

    Като марки съм се ориентирал основно към Fujitsu, Mitsubishi, Toshiba. По принцип съм склонен да взема по-скъп но да е колкото се може по-енергоефективен. С цел по-малки сметки и по-бързо възстановяване на инвестицията в дългосрочен план.

    Основното ми питане е според вас удачен ли е вариант само с 1 климатик и кои показатели да се гледат най-вече. До колкото четох коефициента на климатика (капацитет/мощност) трябва да е около 4 за да е ефективен.
    Другото основното е дали 12 би било ок, на фона на размерите на помещението.

    Ето още няколко климатика, които ми предложиха:
    Mitsubishi-electric-msz-muz-sf35ve
    Daikin FTX 50 GV/RX 50 GV
    Fujitsu asyg14lmce
    Toshiba RAS-B18N3KV2-E / RAS-18N3AV2-E
    Toshiba RAS-B16N3KV2-E / RAS-16N3AV2-E
    Toshiba RAS-13PKVSG-E / RAS-13PAVSG-E Shorai
    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 07-12-17 в 07:06.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4609

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Според мен 12-ка е добре, но трябва да е тежката артилерия. Редова 12-ка в студено помещение 23 m2 ще се мъчи (визирам Shorai).
    Спалнята ще се топли добре, ако има как струята на климатика да се насочи директно към спалнята. Поради тази причина аз не бих заложил на 12LTCA или другия посочен от тази марка, защото насочването на хоризонталните клапи е много калпаво направено. Климатикът си духа само пред него си.

    - msz-muz-sf35ve е добър вариант
    - също и Mitsubishi Heavy SRK45ZMP-S
    - ако има как 12LTCA да духа точно срещу спалнята, става и той
    Този пост е редактиран от babati; 07-12-17 в 03:50.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4610

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от NeveRFoldinG Виж публикацията
    Здравейте!

    И аз първи път ще купувам климатик, като от около известно време преглеждам различни варианти, форуми и т.н. Вече взех 4-5 оферти от различни фирми във Варна. Все още не съм напълно сигурен дали обаче 12ка ще свърши работа за мойте цели. Също така дали 1 климатик ще е ок. По принцип ми се иска един, защото не съм сигурен още колко ще живея в това жилище. От друга страна жената е доста зиморничава и предни зими сам съм успявал с радиатор да закрепя положението, но сега няма да стане. Ето и малко инфо за самото жилище:

    Апартамента, които искам да отоплявам е с 2 спални (само едната ще се отопляв) и хол+кухня+антре. На втори етаж е, първи жилищен в нова кооперация на около 5 години. Апартамента е изключително студен като за това допринасят няколко фактора:
    -> изложението на кухнята и едната спалня ( в която живеем) е север-северозапад
    -> подозирам че дограмата и външната изолация са доста некачествени (съдя по това от топло-пропускливостта и от шума, който се чува през лятото)
    -> няма вътрешна изолация
    -> под мен са сервизни помещения, които в момента са празни, а няма и изгледа това да се промени
    -> има доста прозорци
    -> настилката е плочки, няма килим
    -> кухнята + спалнята има една дълга 6.6м външна стена с един двоен и два единични прозореца, спалнята има 2 външни стени (2,50х2,70) с два двойни, единичен прозорец + тераса

    Та с оглед на всичко това може би мисията изглежда малко невъзможна за бюджета ми. Между другото освен много студен апартамента има и много влага, та предполагам задължително ще трябва и един влагоабсорбатор да се вземе. В момента без климатик от прозорците тече доста солидно количество вода.

    Искам да отоплявам 2 от помещенията- малката спалня + хола, които върви с малко антре и кухненска част. Общо са ~30 кв, като спалнята е едва 8. Повече време ще се прекарва в хола, съответно най-оптимално е там да е климатика. Пропуснах по-рано да кажа, че съм се спрял на вариант с 1 климатик. Стаите са преходни и климатика ще е така разположен, че ще духа донякъде и към спалнята, макар и под ъгъл не директно.

    Бюджета е 2к (+-10%). Става на въпрос за Варна. Взех вече няколко оферти от 4-5 фирми като повечето ми предложиха варианти в диапазона 1500-1800 лв и няколко в диапазона 2000- 2100:

    Fujitsu ASYG/AOYG-12LTCA
    и
    Fujitsu ASYG-14LMCB NORDIC

    На някои от местата с оглед на всичките негативни фактори ми казаха, че трябва да е нещо по-сериозно 14, 16 или 18ка. На други казаха, че помещението в което ще бъде климатика (23кв) не е толкова голямо и 12ка е добре. Ако е по-голям просто няма на макс да може да бъде използван с оглед на големината на стаята. Идеята ми е да се отваря вратата на спалнята, като естествено там съм наясно, че ще е с 2-3 градуса по-ниско, Можеби в най-големите студове да се наложи няколко дена извънредно да се пусне и радиатора допълнително.

    Като марки съм се ориентирал основно към Fujitsu, Mitsubishi, Toshiba. По принцип съм склонен да взема по-скъп но да е колкото се може по-енергоефективен. С цел по-малки сметки и по-бързо възстановяване на инвестицията в дългосрочен план.

    Основното ми питане е според вас удачен ли е вариант само с 1 климатик и кои показатели да се гледат най-вече. До колкото четох коефициента на климатика (капацитет/мощност) трябва да е около 4 за да е ефективен.
    Другото основното е дали 12 би било ок, на фона на размерите на помещението.

    Ето още няколко климатика, които ми предложиха:
    Mitsubishi-electric-msz-muz-sf35ve
    Daikin FTX 50 GV/RX 50 GV
    Fujitsu asyg14lmce
    Toshiba RAS-B18N3KV2-E / RAS-18N3AV2-E
    Toshiba RAS-B16N3KV2-E / RAS-16N3AV2-E
    Toshiba RAS-13PKVSG-E / RAS-13PAVSG-E Shorai
    Благодаря предварително!
    Това, ще Ви го споделя от опит, понеже отоплявам две стаи(хол и спалня), които са преходни без коридор(към 34м2) в момента съм с 18-ка, която работи предимно он/офф понеже идва голяма за помещението, където е монтирана без значение, че вратата към спалнята е отворена постоянно а климатика е инсталиран точно срещу нея и духа право в нея. Държа го на 23 градуса, като в хола е 23 а в спалнята е към 20. Така го направих поради 2 факта. 1-во бях ограничен от към бюджет и второ жената не е зиморничава и тези 20 градуса са ни напълно достатъчни за спане. Във Вашия случай, ще трябва да заложите на 2 климатика или на климатик с конвектор(който да помага на климатика за стаята, където спите)понеже ако заложите на един климатик, няма как да докарате 24-25 градуса в стаята особено с тази чупка към нея. В хола ще бъде без проблем 25 градуса но в спалнята, ще бъде най-много 22.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    6
    #4611

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Много ви благодаря за мненията @babati и @splendor . И аз общо взето останах с впечатление, че след като държа да е един климатика трябва да е стабилен. За съжаление единствения вариант е под ъгъл да духа и както казахте няма да е много ефективно. По принцип мисля, че 22 градуса няма да е чак толкова зле. Пък в по-студените дни ще се пуска за малко и нещо допълнително. То така или иначе в спалнята няма да се прекарва много време. Онзи ден дойде на оглед и г-н Ефендулов (фирма Клима Маркет - Ефендулов), който знам, че и в София се е занимавал с климатици преди години, но вече 18г е във Варна и като цяло добри отзиви има за него. Та ще видя и той какви оферти ще прати по майл.

    Благодоря още веднъж за споделеното мнение и за личния опит.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #4612

    Отговор: Избор на климатик 2017

    NeveRFoldinG, при избора непременно огледай и тази машина - HITACHI RAK 35PSA. В момента може да се намери за малко под 2 000 лв., което за топ-модел е повече от отлична цена.
    Имай предвид, че един климатик няма да може да отоплява цял апартамент

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    3
    #4613

    Отговор: Избор на климатик 2017

    TOSHIBA SHORAI RAS-10PKVSG-E / RAS-10PAVSG-E
    Някакво мнение за въпросната машина и примерно препоръки за други аналогични такива за помещение:
    Стая-17,5 кв.м. тип спалня PVC изолация на самата стая освен това и на терасата. Сградата е панелка, санирана е и се разполага между 2 подобни панелни блока . Апартамента е на 1 етаж среден. Прозорците са насочени на запад.



  11. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #4614

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, имам нужда от съвет. Трябва ми машина за следнито помещение - спалня и детска (новородено) в къщата на баба и дядо с размери 4х3,7х2,5м,
    с външна изолация на единствената външна стена (останалите три граничат с баня, коридор и килер, а тавана е под на баня и хол), изложение север, първи приземен етаж, почти никога не се огрява от слънце, 1 двоен ПВЦ прозорец с двукамерна дограма. Има радитор от котлето, който почти не стопля. Помещението ще се използва само като ходим на гости и следователно няма да се отиплява и охлажда постоянно. Къщата се намира във Варна, Виница.
    Ценовият диапазон е до 1300лв със стандартен монтаж. Извинямам се, ако съм пропуснал нещо.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    3
    #4615

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ТОЅНІВА ЅНОRАІ RАЅ-10РКVЅG-Е / RАЅ-10РАVЅG-Е
    Hяĸaĸвo мнeниe зa въпpocнaтa мaшинa и пpимepнo пpeпopъĸи зa дpyги aнaлoгични тaĸивa зa пoмeщeниe:
    Cтaя-17,5 ĸв.м. тип cпaлня РVС изoлaция нa caмaтa cтaя ocвeн тoвa и нa тepacaтa. Cгpaдaтa e пaнeлĸa, caниpaнa e и ce paзпoлaгa мeждy 2 пoдoбни пaнeлни блoĸa . Aпapтaмeнтa e нa 1 eтaж cpeдeн. Πpoзopцитe ca нacoчeни нa зaпaд.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4616

    Отговор: Избор на климатик 2017

    @stoyanow, фуджи 09лук, мицубиши хеви 20зс-с, но са малко над бюджета. Можете да погледнете и 09 или 12лмц на фуджи.
    @boris1, мицубиши 25зс-с, щом е за спалня. Шорая също трябва да свирши работа.

  14.  
     
  15. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #4617

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Може ли малко инфо за шорая, както и за мирая де - тегло на външно тяло и топлообменник.
    Като ги препоръчвате, да знаят хората какво купуват.
    ПП -Изобщо всичко извън ДайСейКай е смЕх! Точно както при другите марки. 1000000000 компромиса. А нали го имам Сузумито под формата на подов, смех в залата.
    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от mkukas; 08-12-17 в 14:47.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    4
    #4618

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте. Налага ми се да направя избор за климатик, но не се чувствам особено запознат с тази техника. Изчитайки част от темата разбрах, че има много тънкости, който няма как да ги чуеш от продавач консултантите в магазина (като например режими на размразяване и прочие) За което ще съм много благодарен за съвети от ваша страна.
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора – жилищно, двустаен апартамент.
    2. За охлаждане и отопление.

    3. Каква е: а) квадратурата – хол 25квм, спалня 15квм; б) вида на дограмата и стъклопакета – ПВЦРЕХАУ (Слагана е 2011 г., лично на мен ми изглежда тънка и не добре поставена. От много места усещам че вее, а когато е по силен вятъра направо свири. Но за нея след време ще мисля евентуални решения.)в) квадратура на прозорците – в хола 6,5квм., спалня – 3квм. г) изложението на помещението – и двете запад, югозапад; д) етаж на помещението в сградата - трети не последен, особености – външна северна стена на хола
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? – кв. Сарафово , гр. Бургас.
    5. каква е желаната температура за поддържане лято –
    да не превишава 23/зима- около 20
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? –
    има външна 10см
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    В хола –хладилник, телевизор , печка/ спалня - телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор
    . Според съотношение цена/качество. Забелязах , че цената започва от около 1000лв и стигат до към 2000лв. Ако модел с цена близка до 2000лв(но не превишаваща) е достатъчно икономичен, че да успее да си избие парите за някоя др. година, съм склонен да го купя. Разбрах и за програма за енергийна ефективност , с която получаваш безвъзмездно 20 % от цената на климатика, но имало условие за самия модел. Ще съм благодарен ако някой даде малко повече инфо по въпроса.
    9. до каква външна температура зимата -10, макс. -15 не съм чувал да са падали повече/лятото – 42,43 повече не ставало ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?

    Допълнение в хола в момента има монтиран климатик марка Осака модел CH-12SLE. Въпросите ми общо взето са дали през зимата ще върши работа за хола, като се има на предвид, че стаята е с външна северна стена и с една идея по хладна от останалите помещения в апартамента. Или да се премести в спалнята където би бил по полезен, а за хола да се вземе нещо по добро и по икономично може би, защото в хола ще работи повече часове от този в спалнята.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4619

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    Може ли малко инфо за шорая, както и за мирая де - тегло на външно тяло и топлообменник.
    Като ги препоръчвате, да знаят хората какво купуват.
    ПП -Изобщо всичко извън ДайСейКай е смЕх! Точно както при другите марки. 1000000000 компромиса. А нали го имам Сузумито под формата на подов, смех в залата.
    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    То и всичко под С-клас от мерцедес е смех и свързано с компромиси, но всеки се простира според чергата и желанията си.
    Мирая имал проблем с външните тела, но се поема от гаранцията. Шорай е добра машина в средния клас, която не запазва много от мощността си при минуси, но общото мнение клони към това, че си върши работата добре. Добър дефрост алгоритъм, тихо вътрешно.
    Хардуерно не съм компетентен да ги сравнявам, но не мисля, че е ще е лош климатика спрямо другите от този клас.
    В крайна сметка аз си бих взел 25зс-с, заради това и съм го предложил, но ако на колегата му харесва повече тошибата и тя ще свърши работа.

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #4620

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Въпросът ми бе риторичен.
    При Тошиба - или ДайСейКай или нещо читаво втора употреба. Както и при фуджитсу де - или най-доброто или нищо! Отдавна и от собствен опит се убедих, че среден клас вече няма. Има вариации на ниския.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе