Страница 31 от 334 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #451

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не забравяй,че печката на дърва е лъчист уред,и грее най вече около себе си.Докато климатика,особенно с вентилатор на макс превърта много въздух ,и макар че прави течение ,създава по равномерна температура в по големи пространства.
    ronnie72, bobbyap, gerhar и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #452

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не случайно върховите модели имат сензор, който следи температурата е помещението и по този начин климатикът постига постоянна температура във всички зони на стаята чрез насочване на въздушната струя. Стане ли на въпрос за един климатик в две стаи за какво говорим? Получаваме в едната стая еднаква температура, а в др. стая каквото стане. И за да не се отдалечавам от темата, оразмерявайте правилно машините спрямо помещението, спрете се на клас климатик, и се насочете към бранд, който ви е по възможностите. В крайна сметка ако се спрете на някоя от водещите в бранша марки няма да сбъркате.
    Този пост е редактиран от avenger; 28-01-17 в 11:16.
    mkukas одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #453

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не знам..нещо не ми се връзва,като знам печката съм я напичал поне на 15-20 киловата ,което е колкото 5 климатика,до нея се не седи и в кухнята и спалнята пак си беше мъртвилник.Просто се чудя как ще стане,след като има завои в коридора,има врати,прегради....
    Леля ми живее в апартамент от 47 квадрата,целият е отворен.Само една врата има в него и тя е на банята.Отоплява го с една 18-ка Finlux и денонощно включен маслен радиатор.При всичкото това седи вътре навлечена като матрьошка.Някъде около 20 градуса мисля че е при нея,а апартамента и е вътрешен изцяло,отвсякъде има топлещи комшии,а дограмата и,понеже е панорамен,знам че беше някаква бая скъпа с някакви особени стъкла.Отвън не се вижда нищо ,а отвътре си виждаш екстра.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #454

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Тези с топленето на много стаи, просто не спада температурата в тях. Пробвал съм го този номер на охлаждане (имам си локално парно в къщата) и има ефект, но и значителна разлика в температурата в отделните стаи.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #455

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Един познат си купи преди 2 седмици два климатика от Технополис,без да е прочел тази тема :https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%B5%D1%80.html
    760 лева е офертата с монтажа,и днеска бях в тях да видя как работят,той е в нова кооперация,излолирана с мизерен стиропор,по който вече е избил мухъла,но вътре в стайте си е бая топло,а и да ви кажа честно - климите се не чуват.До мен има два фуджика,които сутрин винаги ме будят.
    Хайерите работят много тихо,и си духат доста топло.Може би защото са нови,не знам.
    Някой знае ли дали тези новите партиди са със сменени платки и нов фирмуер,или просто ТП искат да се оттърват от тях и ги дават на безценица.Цената им на промоцията преди месец беше 750 -75 лева = 680 лева с монтаж,което си е направо учудващо евтино.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #456

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Колко пъти трябва да се повтори,че в топлата струя на инвертор няма нищо хубаво.За да духа топло,или консумира над 500 в,или духа на някаква ниска степен ,с която топли само себе си или малки и добре изолирани стаи.То и моя духа много хубаво топло на максимална степен на вентилатора,ама консумацията тогава е 800-900 в .
    VeleV.Klima и Ventsislav Negentsov харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #457

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Колко пъти трябва да се повтори,че в топлата струя на инвертор няма нищо хубаво.За да духа топло,или консумира над 500 в,или духа на някаква ниска степен ,с която топли само себе си или малки и добре изолирани стаи.То и моя духа много хубаво топло на максимална степен на вентилатора,ама консумацията тогава е 800-900 в .
    Може би всичко това се дължи на големи топлозагуби или ниски външни температури.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #458

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Има хубаво в топлата стуя - комфорт .
    Този пост е редактиран от ccankov73; 28-01-17 в 21:34.
    VanDan и kokovox харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #459

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    Мой познат швед, твърди че с FH35, само че зубадан отоплява близо 100кв.м. къща. Знам че звучи невроятно, но не виждам причина да си измисля. Аз и покрай него се спрях на този модел.

    хехе ама пасивна къща .. не като нашите ..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #460

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Колеги коя 12-ка от тези ще ми препоръчате плюсове и минуси. Ще се ползва за отопление.MITSUBISHI HEAVY SRK35ZM-S/SRC35ZM-S Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA, Fujitsu General ASHG12LUCA/AOHG12LUC,
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 29-01-17 в 11:04.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #461

    Re: Избор на климатик 2017

    Последния, 12Luca

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1
    #462

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    налага се закупуването на климатици и ще съм благодарен на Вашата помощ!
    Ето и попълнен въпросника:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора – жилищно, етаж от къща
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете – основно за отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата - 52 ĸв.м обща площ (моля вижте схемата и допълнението долу)
    б) вида на дограмата и стъклопакета - обикновена PVC дoгpaмa c двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците - тoчнaтa ĸвaдpaтypa на схемата
    г) изложението на помещението - 2 ceвepни стаи и една южна.
    д) етаж на помещението в сградата, особености - втopи eтaж, тyxлeнa cгpaдa, отдолу и отгоре няма обитатели и съответно неотопляеми
    е) какво е предназначението на помещението - кухня, всекидневна, 2 спални, коридор (моля вижте схемата и допълнението долу)
    ж) етаж от къща
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - югoзaпaднa Бългapия, гpaд Дyпницa
    5. Kаква е желаната температура за поддържане лято/зима? в диапазона 23-25 градуса през зимата
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - нe, няма изолация.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - пepaлня, xлaдилниĸ, печка, телевизори, компютър (моля вижте схемата и допълнението долу)
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор - дo 1200 лв на 1 бр. климатик (моля вижте схемата и допълнението долу)
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? – дo минyc 20
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.



    Дoпълнeниe:
    Πoмeщeнията ce oбитaвaт от 4 души, ĸoитo изпoлзвaт двете северни cтaи зa cпaлни. Южната стая е всекидневната и там се помещават през по-голяма част от деня.
    През последните няколко години ca ce oтoплявaли нa твъpдo гopивo (дърва и въглища), с локално парно, и с поставени радиатори във всяка стая под прозореца, а в южната стая е печката с водна риза. И в мoмeнтa ce oтoплявaт по-същия начин с парното, нo когато през нощта изгори и няма кой да го поддържа става cтyдeнo, а и се очаква нов член в семейството, който не трябва да седи на студено през ноща зимата.
    Искат да отопляват целия етаж с два климатика разположени в северните стаи, които през деня са отворени, а вечер се затварят, за да се поддържа температурата от парното по-висока в стаите (да няма загуби към коридора и кухнята).
    Πитaнeтo e и ĸoe e нaй-дoбpoтo peшeниe зa oтoплeниe в тoзи бюджeт, ĸaĸтo и дaли биxтe мoгли дa пpeпopъчaтe читaвa фиpмa зa дocтaвĸa и мoнтaж в гp. Дyпницa.
    На мен ми препоръчаха V&K Service, но не ги намирам на територията на Дупница.

    Благодаря предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #463

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Един познат си купи преди 2 седмици два климатика от Технополис,без да е прочел тази тема :https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%B5%D1%80.html
    760 лева е офертата с монтажа,и днеска бях в тях да видя как работят,той е в нова кооперация,излолирана с мизерен стиропор,по който вече е избил мухъла,но вътре в стайте си е бая топло,а и да ви кажа честно - климите се не чуват.До мен има два фуджика,които сутрин винаги ме будят.
    Хайерите работят много тихо,и си духат доста топло.Може би защото са нови,не знам.
    Някой знае ли дали тези новите партиди са със сменени платки и нов фирмуер,или просто ТП искат да се оттърват от тях и ги дават на безценица.Цената им на промоцията преди месец беше 750 -75 лева = 680 лева с монтаж,което си е направо учудващо евтино.
    Тя работата с климатиците отдавна не е това, което е било преди.
    Скоро отваряхме един TCL на познат преди да му го монтират - да го разгледаме. Ами чиста Мидея - 1към1. Компресор GMCC, вентилатор Welling, тъмно синята перка на Midea, единствената разлика беше, че е двуредов и тежи 31кг, вместо 26 (за 12ка Мидея). Естествено Midea имат такъв модел, но тук не се внасят, т.е. това е един вид по-висок клас ребрандирана Midea....Дори ламарините са 1към1, със същата боя и щанци.
    В момента при мен е един DAIKIN FTXV35AB - ами външното тяло е 1 към 1 с GREE CHANGE без нагревателя. Вътрешното прилича на Cozy, но без дисплея или по-скоро на едни по-стари Gree-та, на които не помня името на модела от преди 10г.
    Според мен всичките се правят в няколко завода и само се сменят лепенките - вероятно подобно е положението и с Haier-ите.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #464

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да но този даикин е с ерв не с капиляр като козата но въпреки това го дават за работа до -10. Относно тцл е няма такъв боклук. Миналата година имаме продадени 2-3бр и толкова маршали (тцл) за една седмица един маршал и един тцл се спукаха, тръба на външно и вътрешно при маршала. Двата са абсолютно идентични само емблемите отвън различни а и панелите на вътрешния капак.

    Sent from my K012

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #465

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За мен е мазохизъм, да се занимава човек с подобни боклуци....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 334 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе