Страница 48 от 334 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #706

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от daninike Виж публикацията
    А според теб MSZ FH35VE би ли могъл да се справи в това помещение?
    Този климатик поддържаше в нас 25 градуса в стая с по-малка квадратура, но с почти същият обем като вашата при -18 навън. Също така мога да кажа, че външното тяло е много тихо.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #707

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от villystyle Виж публикацията
    Здравейте, търся съвет за избор на климатик, който ще се ползва предимно за отопление, хола е около 30 кв., северен, блок с тухли и изолация на около 12 години, дограмата ще я сменя тази година защото е първоначалната и е леш само 18 мм. Препоръчаха ми Toshiba 16 Сузуми/Мирай, или 18-ка на LG или Gree. Бюджет до към 2к. Особени изисквания нямам, може би да е по-безшумно вътрешното тяло при работа. Мерси предварително.
    Вижте Тошиба 16 Сузуми. Би трябвало да пасне идеално.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,880
    #708

    Отговор: Избор на климатик 2017



    А това - в спалнята щото радиатора идва малък(като мозъка на проектанта едно време ама....)



    И на мен ми е жега , ама както каза Сашо има и други обитател(к)и.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    VanDan одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #709

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от villystyle Виж публикацията
    Здравейте, търся съвет за избор на климатик, който ще се ползва предимно за отопление, хола е около 30 кв., северен, блок с тухли и изолация на около 12 години, дограмата ще я сменя тази година защото е първоначалната и е леш само 18 мм. Препоръчаха ми Toshiba 16 Сузуми/Мирай, или 18-ка на LG или Gree. Бюджет до към 2к. Особени изисквания нямам, може би да е по-безшумно вътрешното тяло при работа. Мерси предварително.
    Най-безшумните климатици определено са Mitsubishi, виж SRK 45 ZMP-S мисля че ще се справи префектно с помещението.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #710

    Отговор: Избор на климатик 2017

    С кои модели на други марки си сравнявал мицубишитата относно шума, защото аз съм на малко по-различно мнение?
    mkukas одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #711

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Е що трябва да ги сравнява .. моето си е най убаво и толкоз
    dodo_pv и mkukas харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #712

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аналога на Mitsubish 45 ZMP е Toshiba RAS 16 Avant. Еднаква мощност, японски производител, близки цени.

    Тошибата е 31дБ на вътрешното, Митсубишито е 25дБ.

    Външното на Тошибата е 49, на Митсубишито 51дБ.

    Смятам, че вътрешния комфорт/тишина е доста по-важен.

    От тук ги сравнявам:
    Инверторен климатик Toshiba RAS-167SKV-E7/RAS-167SAV-E5 AVANT, 16000 BTU, Клас A+

    Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK45ZMP-S/SRC45ZMP-S STANDARD, 15000 BTU, Клас A

    Ако знаете друг производител със 16-ка кажете, защото аз не се сещам. Незнам защо 45-цата на Митсубиши я дават тук 15-ка като номинала на охл. е по-висок от на Тошибата, която я водят 16-ка.

    А такова помещение, което описва Villystyle е точно за такава мощност климатик, 12-ката ще малее , 18-ката пък прекалено мощна.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #713

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз не знам, защо въобще ги гледате тези децибели и си мислите, че имат нещо общо с общия шум, който издава вътрешното тяло? Същата работа е и с пералните. Моята я дават с 3dB по-шумна от BOSCH, а реално е 2 пъти по-тиха. Гледайте размера на вътрешното тяло, диаметъра на турбината и светлия отвор на изхода на струята, за да си направите груба сметка. Най-добре да го чуете работещ.
    mkukas и ruuni9 харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #714

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За съжаление "диаметъра на турбината и светлия отвор на изхода на струята" не са описани в различните брошури и ръководства.
    Също така е трудно да се намери място където да се види машината как работи в реални условия.

    Между впрочем, имам усещането (и донакъде опит), че не само информацията в различните брошури и ръководства свързана със шума е подвеждаща а също така и някой други важни параметри като минимална консумация, COP, интервали на размразяване, мощност при различни температури, .....

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #715

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Хубава машина не се избира по картинки, а от шоурум. Аз така направих, когато поръчах осмицата на дайсейкай. Там видях и разбрах, че шеста и 6.5 серия въобще не са дайсейкаи, както ги обявяваха по брошурите.
    VeleV.Klima одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #716

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За тошибата е пропуснат факта ,че има 2-3 степени под LOW и реално е доста тиха машина ако не се напъва да темперира ,също така отсъства пукане на пластмаси ,шуртене на фреон и т.н. ,единствено дефроста е по шумничък но пък рядък
    VeleV.Klima одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    69
    #717

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте.Искам съвет за климатик или по точно климатици в Пловдив, жилищна кооперация ново строителство с нова дограма и външна изолация. Апартамента е на етаж 2.Ще се използва както за отопление така и за охлаждане.Едната стая е 15кв.м хол а другата 10.5кв.м. спалня.Стаите са малки с източно изложение и по една външна стена на изток. Бюдджета е 2000 за два климатика.Благодаря.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #718

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Коце, разгледай какво предлагат фирмите за японски К2У. Една 25-ца и една 22-ка ще ти заспят.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #719

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Коце, не знам каква подготовка имаш за климатиците и с това ново строителство до къде си с ремонта. Ако все още е възможно при теб остави си сериозна дупка за 2 газови тръби - 6 и 10 за теб, и 3 кабела 3х2,5, а не за само 1. Аз направих грешката и сега си сърбам попарата. Ако можеш да го направиш, имаш достъп до "светия граал" при климите.
    Наздраве.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-02-17 в 21:28.
    Aleksandars одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #720

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Хубава машина не се избира по картинки, а от шоурум. Аз така направих, когато поръчах осмицата на дайсейкай. Там видях и разбрах, че шеста и 6.5 серия въобще не са дайсейкаи, както ги обявяваха по брошурите.
    За съжаление до сега не съм успял да намеря шоурум където да видя работеща машина.
    Моля те, сподели къде успя да намериш такъв.
    Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 334 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе