Страница 182 от 334 ПърваПърва ... 132172180181182183184192232 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,716 до 2,730 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2716

    Отговор: Избор на климатик 2017

    koneto_, нали сте наясно, че ще чуете точно това което искате от устата на този който Ви продава....Особено в тези офисчета....
    ruuni9, Genadi80 и simeon777stefanov харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #2717

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    koneto_, нали сте наясно, че ще чуете точно това което искате от устата на този който Ви продава....Особено в тези офисчета....
    Да, така е и за това питам тук! Там не ми казаха никаква лоша черта на който и да е от изброените модели. Не съм купувалдо сега климатик и целта с която отидох беше да разгледам вътрешните тела, но....от дума на дума ето ги у нас четири оферти
    Този пост е редактиран от koneto_; 08-09-17 в 20:54.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2718

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от DJEmotioN Виж публикацията

    - - - - - - - - - -
    Твоят FH 35 ли е ? И на каква квадратура ?
    За моя по-горе ти писах,но ще обясня.ME-FD35,което е същата серия ,ама преди 4год. модела.При следващите модели сменят втората буква и сега D>H..Не знам дали има някаква същественна разлика.Когато го купувах ZUBADAN май нямаше в бг-За 28кв.м., 2,70 височина-2 преходни стаи по 14м2.Едната стая има 2 външни стени,другата една.Без изолация.
    Отоплението е само с него.Конвекторчето дето писах е 600w около 50лв. беше в Метро и го донесох тази година,защото на вилата не върши никаква работа.Включих го 3-4 пъти повече от любопитство.Иначе 3 год. бях само на климатик.
    Преди това 15 год. имах Hitachi,9-ka ,нo 3,6kw на отопление.Тогава по често ползвах допълнително отопление,не само заради по-лошата работа на климатика катоотопление,а понякога през зимата външното тяло работеше много шумно.
    Този пост е редактиран от cable; 08-09-17 в 21:10.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2719

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от DJEmotioN Виж публикацията
    Мераклия съм за FH или Нокрията .. Благодаря ти за предложението, ще си помисля На картинката където съм нарисувал вътрешното тяло, там има климатик Самсунг на 15 години, но му блокира компресора и за това пак ще бъде на същото място. Вътрешното тяло е точно срещу вратата на спалнята .. Няма как да е по-точно срещу нея. Казаха ми че трябва да търся поне 50-ка, а дори и 60-ка.
    Благодаря ти за мнението
    rafailiev!
    Кой каквито и сладки приказки да ти разправя, FH35 ще се скъса от дефрости зимата в тези две панелни помещения без изолация и в Разград. Ще стоиш на студено и ще пишеш дълги теми тук, както някои колеги...
    На парите за един Зубадан, можеш да вземеш две машини - един MH25ZS-S за хола и един МH20ZS-S за спалнята и ще имаш 6кВт номинал за около 100м3, кото си е горе долу на долна граница. С FH35 ще имаш едва 4кВт. Двата ще изхарчат по малко ток отколкото само един конвектор в спалнята и със сигурност по малко отколкото FH35, работещ сам.
    Този пост е редактиран от tony34al; 08-09-17 в 21:25.
    pulsedriverbg, SPSt, ruuni9 и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2720

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Колега,тук не за пръв път чета мнения как ще го скъса от дефрости,ама като чели повечето не са от притежатели.Аз за Toshiba напр. не мога нищо да кажа ,докато не съм го ползвал поне 1 година.За дефростите май казах ама....дефростира повече през нощта когато темп. са по-нисли,но не знам как ще го чуе от другата стая.А начина по който му предлагаш,с 2климатика ,че единия над главата му със сигурност няма да го скъса от дефрости и вс. останали неприятности в който и да е климатик.Ама толкоз от мене.А дали ще вземе 2 бр. 25 ки или ще пробва с 35 и ако не му е достаъчен ще допълни с 25 колко ще му струва.Разликите доколкото съм гледал цени м/у 25 и 35 са нищожни .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2721

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Много се запредлага ZS-S като недефростваща често машина, но да напомня че още зима не е видяла. И понеже е наследник на ZM-S и ако само са сменили пластмасите ще има и на 40мин. дефрост на суха пита при под -10..-12 и не чак толкова приятно и тихо изпуфтяване. А дано са ги изчистили тези неудобства.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2722

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Едва ли не прави дефрост. За това се иска сериозен хадруер. Но пък ще прави в пъти по-добър дефрост от доста машини на пазара. Виж високия клас има прекрасен дефрост.
    kokovox и rosswen харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2723

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Кой каквито и сладки приказки да ти разправя, FH35 ще се скъса от дефрости зимата в тези две панелни помещения без изолация и в Разград. Ще стоиш на студено и ще пишеш дълги теми тук, както някои колеги...
    На парите за един Зубадан, можеш да вземеш две машини - един MH25ZS-S за хола и един МH20ZS-S за спалнята и ще имаш 6кВт номинал за около 100м3, кото си е горе долу на долна граница. С FH35 ще имаш едва 4кВт. Двата ще изхарчат по малко ток отколкото само един конвектор в спалнята и със сигурност по малко отколкото FH35, работещ сам.
    При мен FH ми е над главата в спалнята .
    Не знам при колегите как е ,но при мен няма никакви проблеми!!!
    Не съм го чул да дефроства .Хващал съм го ,че го прави когато съм бил на двора !!!
    При мен е с около 5-6 метра тръби може би затова не го разбирам,няма пуфтене ,преливане и тем подобни.
    За топленето нагласен е на 22 градуса и не се бара .
    Тази зима съм нямал никакви проблеми.
    Не ме познавате ,но съм човек, който много държи на съня си!!!
    Дори да имах най-малко проблеми с него от каквито и да било шумове, да съм го махнал .
    Имам си парно ако трябва ще работи само за спалните .
    Факт е ,че парното се ползва само за топла вода.
    При мен е на газ и сметките са просто грозни .
    Освен това с климатиците ми е по-бързо стоплянето .
    Ползвам къщата за петък и събота.
    Тошибата вярно размразява рядко,но като почне едно пуфтене ,преливане на вода направо е ужас.
    От хола в спалнята го чувам.
    Както съм казвал и преди добре ,че го прави рядко.
    Аааа за малко да забравя и шумните клапи на Тошибата!!,!,
    Този пост е редактиран от avenger; 09-09-17 в 18:26.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2724

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Нищо съществено по въпроса на човека. Ако си избира машината по това, че ти имаш такава в спалнята и спиш много добре - жална му майка. Той иска да топли 100м3 и ти му предлагаш машина с 4кВт номинал. Както и да се държи в твоята спалня, при него няма да има и помен от това поведение.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2725

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Нищо съществено по въпроса на човека. Ако си избира машината по това, че ти имаш такава в спалнята и спиш много добре - жална му майка. Той иска да топли 100м3 и ти му предлагаш машина с 4кВт номинал. Както и да се държи в твоята спалня, при него няма да има и помен от това поведение.
    Извинявам се .
    Мислех ,че човека избира между FH50 и нокрия14.....
    Ако съм на негово място трудно бих избрал.
    Двете машини са добре.
    Извинявам се още веднъж.
    П.П
    Модераторс може да изтрие поста ми
    Genadi80 одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2726

    Отговор: Избор на климатик 2017

    FH-50, машина с доста солидно външно тяло и рахитично вътрешно. Същото вътрешно като на 9-ка и 12-ка, това не е нормално. Но пък е традиция за ME.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2727

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    FH-50, машина с доста солидно външно тяло и рахитично вътрешно. Същото вътрешно като на 9-ка и 12-ка, това не е нормално. Но пък е традиция за ME.
    Mega забелязал съм ,че даваш доста адекватни отговори и предложения.
    Поздравления за което.
    Според теб FH или нокрията е по -доброто?

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2728

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ... а за коя Nocria говорим? Не ме разбирайте погрешно за ME. Машините са си добри. Два проблема намирам аз, заради които не бих си ги купил. Не може машина претендираща за висок клас да прави чести (безмислени) дефрости. Това е присъщо са друг клас машини, има нещо сбъркано. Също не може да слагаш вътрешното на 9-ката и 12-ката и на 18-ката. Като на 18-ката външното и тяло е огромно. Тихо, мощно с рахитично вътрешно тяло. Освен това в по-големи помещения има оплаквания от клиенти за неадекватна работа в режим авто вентилатор.
    ruuni9 и rosswen харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2729

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... а за коя Nocria говорим? Не ме разбирайте погрешно за ME. Машините са си добри. Два проблема намирам аз, заради които не бих си ги купил. Не може машина претендираща за висок клас да прави чести (безмислени) дефрости. Това е присъщо са друг клас машини, има нещо сбъркано. Също не може да слагаш вътрешното на 9-ката и 12-ката и на 18-ката. Като на 18-ката външното и тяло е огромно. Тихо, мощно с рахитично вътрешно тяло. Освен това в по-големи помещения има оплаквания от клиенти за неадекватна работа в режим авто вентилатор.
    Примерно за старата 14 ка .
    А ако имаш наблюдение над новата 12ка ще е идеално да си кажеш мнението.
    Намислил съм на пролет да слагам новата , но чакам да чуя малко отзиви.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2730

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Старата Нокрия си е супер, беше супер. Новата чак наблюдения да имам е силно казано. Една само имам продадена и то не е пусната още, хората са в ремонт и вътрешното тяло не е качено. И аз я заглеждам, да видим, кой ще смени MHI-то от подписа. Имам 2-3 машини на ум.

    ... Тепърва идва сезона на скъпите машини. Лятото взимат доста летни машини.
    Този пост е редактиран от Mega; 09-09-17 в 00:20.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе