Страница 181 от 334 ПърваПърва ... 131171179180181182183191231 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,701 до 2,715 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #2701

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Димчо


    С този бюджет аз бих взел нещо сносно за хола, а за спaлните като съберете пари. Иначе може да стане миш маш - много топло в хола, много студенто в спланята и обратно.


    Аз бих погледнал


    Toshiba 16 Shorai ili Suzumi
    Fujitsu General 14 Luca ili LMCA
    Fujitsu General 12LT
    MHI 45ZMP-S

    Благодаря. Погледнах ги и разлистих малко повече из спецификацията.


    Да разбирам ли, че съветвате да търся инвертор поне 14-ка, даже 15-ка или 16-ка, около 5.5kW отдавано средно за отопление. Предполагам, за да не се натоварва на максимума си, нали?
    Ако пък е хипер инвертор, може да е 12-ка, съответно с по-малко отдавана енергия за отопление - около 4kW.
    Като гледам и моделите, май всички са с по-новите охлаждащи агенти.


    Особено впечатление ми направи ASHG12LTCB/AOHG12LTCN Nordic, който би трябвало да се справя по-добре и на доста ниски температури (-30 градуса "по книжка").
    От друга страна, съблазнява ме и по-голямата гаранция на вариантите от Toshiba. 16-ката Shorai като че ли доста добре се вписва по повечето критерии.
    А някакви препоръки от Daikin - FTXS35K/RXS35L3 Pro или FTXM35M/RXM35M? Или пък ще са малки за стаята?
    Ще почета допълнително колко е голяма разликата в потреблението между A+ и A++, но ако може да споделите и това накратко, ще съм благодарен.
    Като цяло, каква е препоръката за подобен бюджет и помещение - по-скъп и ефикасен хипер или по-лаком и евтин обикновен?


    Поздрави

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #2702

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от DJEmotioN Виж публикацията

    Според моето скромно мнение и опит, мисля, че в спалнята ще е хладно. Топлината бяга нагоре и няма да може да преминава през вратата, освен ако не е портал отворен до тавана. Тогава ще се получат нещата. Въпреки всичко аз бих сложил едно лъчисто конвекторче някъде в спалнята - около 1000W колкото да компенсира липсата на лъчиста топлина, защото топлината от конвекция от такова разстояние + студените стени ще доведе до дискомфорт. Като се санира блока може би ще е добре, но пак едни 500W лъчиста топлина биха били в плюс
    Виждам парите не са ви проблем (заглеждате се по добри климатици, които одобрявам), а и имате късмет, че ще ви санират целия блок, така че все едно сте спечелили от тотото, затова може да се замислите например за това:
    https://*********/stklen-lchist-radia...nce-1000w.html
    /естествено не закупен от този магазин/
    Топлината от тези уреди е невероятна!
    cable и Jack Krauser харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #2703

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И друго им е невероятно, но това е субективно!
    rosswen одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    8
    #2704

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Justify - благодаря ти за отговора! Знам че ще има разлика в температурите.Така или иначе се спи по-добре на по-хладно .. Имаше един колега който ги имаше и трите климатика в един апартамент - Митсубишито, Тошибата и Фуджито ... Ще се радвам и той ако даде мненив по въпроса.
    Благодаря Ви за мнението колеги и се надявам още мнения да събера, че ми е важно това да го реша скоро.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    44
    #2705

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте.

    Какво ви е мнението за японските клими.

    Ето на тази съм се спрял Фуджитсо Нокрия за японския пазар. С 18 месеца гаранция.

    Дали ще се справи за отоплението на 30 м2 с български условия. Стая с вътрешна изолация изложение юг/запад 2 ри етаж над него плочата има изолация фибран и скатен покрив.Гр В.Търново.

    Благодаря.

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2706

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Симеоне, този модел е втора употреба . Пиши в темата за втора употреба климатици за да ти отговорят.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    44
    #2707

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Симеоне, този модел е втора употреба . Пиши в темата за втора употреба климатици за да ти отговорят.
    Мерси.
    Не знаех за другата тема.
    Извинявам се.

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2708

    Отговор: Избор на климатик 2017

    >DJEMOTION
    напълно подкрепям мнението на V Negentsov.Моя случай е точно като твоя,28м2 на 2,70 височина.Разликата е,че има голяма портална врата и обмена е по-лесен.Отоплявам с ME-FD35 без проблеми.В спалнята има ралика в темп.-1-2гр. е по-ниска.При тебе може би още 1-2 градуса.Тези стойности зависят от външната температура.
    Аз лично бих сложил този:
    https://*********/invertorni-klimatic...tu-klas-a.html
    за 400 лв. разлика получаваш сигурна работа 4kw при -15гр. и бонус понякога за по-ниски.А пък тези 4 kw ти трябват при-10-15,при 0 градуса ще ти топли и с по-малко.За спалнята съм абсолютно съгласен,че ти трябва най-много 1000w само в най-студените дни.Там и някой евтин конвектор може да ти свърши работа,напр. аз ползвам такъв(другаде)
    https://*********/konvektori/konvekto...ign-1500w.html
    този също(с повече лъчисто излъчване,но те изискват на 2м да няма нищо пред тях)
    https://*********/konvektori/konvekto...ign-1500w.html
    пък и това-ETC 170 M 1,7 kW,но не съм чувал никъде отзиви за него,най-много ме съмнява равномерното му топлоотдаване,в смисъл да не става през нощта много топло
    http://www.balmax.com/product.php?sr=4&r=47&r1=&p=325
    най-важното е да е с електронен термостат за да поддържа исканата температура!В същото време това което предлага колегата сигурно е по-добре и ако имаш възможност....Ако искаш можеш да изчакаш с покупката на конвектора и да избереш след като паднат температурите и видиш как се справя климатика.
    Това ще е най-доброто,клима +конвектор,за да имаш оптимални условия.
    Този пост е редактиран от cable; 08-09-17 в 16:43.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    8
    #2709

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря Ви за вниманието и отговорите! Може би така ще направя, 35-ца МЕ( чиста или Зубадан) + ел.конвектор.. Надявам се още колеги да се включат към моят проблем.
    Благодаря още веднъж на всички и очаквам още мнения!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2710

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от DJEmotioN Виж публикацията
    Благодаря Ви за вниманието и отговорите! Може би така ще направя, 35-ца МЕ( чиста или Зубадан) + ел.конвектор.. Надявам се още колеги да се включат към моят проблем.
    Благодаря още веднъж на всички и очаквам още мнения!
    Аз имам и 3 те машини .
    ФХ 25 в спалня
    даисекаи 8 16ка в хол
    нокрия 14 ка в хол.
    Изказвал съм си мнението за тошибата.
    Ако искаш моята мисля да я продавам пиши ми на лично и може да се разберем.
    За другите нямам никакви оплаквания.
    За хол аз бих сложил Нокрия 14 ,но от друга страна ФХ не е за подценяване.
    Моя е нормалния не е ЗУБАдан и при -20 съм няма проблеми в 20кв спалня.
    Правилно са ти казали ,че ако в хола е 24 в спалнята ще е около 22-градуса.
    Има и вариант както е при мен климатика да е срещу вратата на спалнята и ако искаш Да дигнеш температурата в спалнята засилваш вентилатора и насочваш клапите да духа през вратата.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2711

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от DJEmotioN Виж публикацията
    Благодаря Ви за вниманието и отговорите! Може би така ще направя, 35-ца МЕ( чиста или Зубадан) + ел.конвектор.. Надявам се още колеги да се включат към моят проблем.
    Благодаря още веднъж на всички и очаквам още мнения!
    Да добавя,че очакванията ми всъщност са ,че и при нормалния ME и особенно при ZUBADAN (ако Ви направят и външна изолация )конвектор няма да използваш.Аз използвам само климатика и нямам проблем.Показания конвектор е на друго място.За 3-4г. съм включвал само няколко пъти едно уж лъчисто радиаторче на 600w и то не че не може и без него.....

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    8
    #2712
    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Аз имам и 3 те машини .
    ФХ 25 в спалня
    даисекаи 8 16ка в хол
    нокрия 14 ка в хол.
    Изказвал съм си мнението за тошибата.
    Ако искаш моята мисля да я продавам пиши ми на лично и може да се разберем.
    За другите нямам никакви оплаквания.
    За хол аз бих сложил Нокрия 14 ,но от друга страна ФХ не е за подценяване.
    Моя е нормалния не е ЗУБАдан и при -20 съм няма проблеми в 20кв спалня.
    Правилно са ти казали ,че ако в хола е 24 в спалнята ще е около 22-градуса.
    Има и вариант както е при мен климатика да е срещу вратата на спалнята и ако искаш Да дигнеш температурата в спалнята засилваш вентилатора и насочваш клапите да духа през вратата.
    Мераклия съм за FH или Нокрията .. Благодаря ти за предложението, ще си помисля На картинката където съм нарисувал вътрешното тяло, там има климатик Самсунг на 15 години, но му блокира компресора и за това пак ще бъде на същото място. Вътрешното тяло е точно срещу вратата на спалнята .. Няма как да е по-точно срещу нея. Казаха ми че трябва да търся поне 50-ка, а дори и 60-ка.
    Благодаря ти за мнението
    rafailiev!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Да добавя,че очакванията ми всъщност са ,че и при нормалния ME и особенно при ZUBADAN (ако Ви направят и външна изолация )конвектор няма да използваш.Аз използвам само климатика и нямам проблем.Показания конвектор е на друго място.За 3-4г. съм включвал само няколко пъти едно уж лъчисто радиаторче на 600w и то не че не може и без него.....
    Твоят FH 35 ли е ? И на каква квадратура ?

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2713

    Отговор: Избор на климатик 2017

    60ка? Да го цункаш този квалитет от мен.
    Забий Нокрията и си гледай пивомера.
    Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #2714

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от koneto_ Виж публикацията
    Здравейте, дойде и моя ред след ремонта да избирам климатик. До сега не съм имал такава машина и се нуждая от помощ при избора на конкретен модел.

    Помещението е жилищно, апартамент, изложение; север- изток.
    Става на въпрос за дневна (13 м2), която е свързана с кухня (9 м2) посредством свод. Имам възможност да поставя вътрешното тяло по два начина; срещу свода или перпендикулярно на него. Северните стени на помещенията са изолирани с фибран.
    Климатика ще се използва предимно за отопление. Бюджета е макс. 2000 лв.

    От прочетеното в някой от темите харесах тези два модела: Fujitsu-General *12LTCA, Daikin CE FTXS 35K.
    За Mitsubishi, Panasonic и Hitachi нищо още не съм чел. Просто ми гръмна главата с модели и спецификации и ще се объркам тотално.
    До колкото разбрах има сайтове на вносители и фирми занимаващи се само с продажба на климатична техника. Ако може предложенията ви да са с конкретни линкове към тези сайтове, че да не ги търся в емаг

    Здравейте, вчера бях в офис на Vimax. Запознах ги с помещенията, чертахме схема, видях телата как изглеждат и т.н.
    Бях харесал един Panasonic CS-XZ12SKEW/CU-Z12SKE ETHEREA, но ми казаха, че е просто инвертор а не хиперинвертор както FH25/35 и 12LTC. Как се определя това при положение, че SCOP му е 4.90 тоест по голям от на 12 LT (4.60)........ Отговориха ми, че това е само на хартия и да не го гледам. После си дойдохме на думата с хиперинверторите, като ми препоръчаха: FH35 VE или 12LTC или SRK35ZMX-S DIAMOND или Toshiba RAS-13G2KVP-E DAISEIKAI 8 - като спецификациите на първия и последния са почти еднакви.

    Като мощност всички ще стигат. Кой според вас е най-качествен, функционален и безотказен зимата? За дизайна, ясно че е субективен.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    8
    #2715
    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    60ка? Да го цункаш този квалитет от мен.
    Забий Нокрията и си гледай пивомера.
    Благодаря ти за мнението! Митсу-то няма ли да може да се справи според теб ?
    П.с: какво да очаквам като месечна сметка от тези инверторчета? Говорим за студен месец и да не "гаси" .. Знам че е адски относително, но все пак?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе