Страница 193 от 334 ПърваПърва ... 143183191192193194195203243 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,881 до 2,895 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,826
    #2881

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tashev Виж публикацията
    повечето фирми в които разпитвам имам чувството, че изобщо не са в час за параметрите на различните машини (особено за по-новите)
    Повечето фирми изобщо не знаят какво продават и основната им цел е парата...а клиента, кучетата го яли. Факта, че материята име е чужда, е ясно като бял ден. Добре, че не сте почнали да ги разпитвате за хладилна част, управление и т.н., защото тогава щеше да е страшно....
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 16-09-17 в 07:40.
    dodo_pv, pulsedriverbg, toto4ev и 5 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,037
    #2882

    Re: Избор на климатик 2017

    Новия модел на MHI е по добър от стария,и търси него задължително 20-ка е достатъчна
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #2883

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tashev Виж публикацията
    ...
    Като спомена новата ZSX и питам за 7ца всичките първо се чешат малко докато се сетят за какво става на въпрос и после твърдят , че 7ца неставала и за баня .. трябвало 9ка казват
    Попитайте ги тези корифеи, с нокриите кенефи ли климатизират!
    Aleksandars и ruuni9 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,233
    #2884

    Отговор: Re: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Новия модел на MHI е по добър от стария,и търси него задължително 20-ка е достатъчна
    Че е по-добър, по-добър е, но в изолирано стайче 12-17кв не виждам как ще си проличи. И не виждам как ще се избият 500лв отгоре. Абсолютно неоправдано според мен.
    Aleksandars, ruuni9, rosswen и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2885

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от serpen7ine Виж публикацията
    Мерси много за помоща момчета.
    Объркан бил от склада и сега чакам да докарат другия.
    Иначе скандал не съм вдигал все пак да приемем, че се случва( в тяхна полза) и не ми се натоварва допълнително... по-добре с добро, когато е възможно.

    Още веднъж ви благодаря на всички!!!
    Да ти кажа не е само разликата,че Зубадана има нагревател а другия не.В хладилната част също има разлика,във фреоновия кръг има подгрев на фреоновите пари той и за това работи до такива ниски температури.Снимки не ми се търсят сега да ти покажа ,но ако не вярваш обади се в Климаком и питай.Успех със замяната.
    Aleksandars, Lorda_^, JOKVN и 2 други харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    27
    #2886
    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Да ти кажа не е само разликата,че Зубадана има нагревател а другия не.В хладилната част също има разлика,във фреоновия кръг има подгрев на фреоновите пари той и за това работи до такива ниски температури.Снимки не ми се търсят сега да ти покажа ,но ако не вярваш обади се в Климаком и питай.Успех със замяната.
    Мерси много сменен е вече и се надявам всичко да е наред и да топли най-вече. А иначе ти вярвам напълно за всичко и преди време питах за климатик за спалнята и именно точно ти ми препоръча FH25VE, какъвто и сложих и ти благодаря много. Сега ще видим зимата, дано да топли.
    Благодаря за отзивчивостта на всички!
    preparatos и ruuni9 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #2887

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Да ти кажа не е само разликата,че Зубадана има нагревател а другия не.В хладилната част също има разлика,във фреоновия кръг има подгрев на фреоновите пари той и за това работи до такива ниски температури.Снимки не ми се търсят сега да ти покажа ,но ако не вярваш обади се в Климаком и питай.Успех със замяната.
    Може и така да е, но с мощностите "леко" подслъгват.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2888

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Да ти кажа не е само разликата,че Зубадана има нагревател а другия не.В хладилната част също има разлика,във фреоновия кръг има подгрев на фреоновите пари той и за това работи до такива ниски температури.Снимки не ми се търсят сега да ти покажа ,но ако не вярваш обади се в Климаком и питай.Успех със замяната.
    Неца, т.нар. технология зубадан не е подгрев на фреоновите пари, а е flash injection в компресора. При FH25, FH35, FH50 VEHZ, нищо такова няма, може би тази технология е само при по-големите модели.
    За сега единственият истински зубадан е китайски - Gree u-crown.
    Независимо от това нагревател на дъното е полезна добавка, щото при висока влажност и отрицателни температури външното тяло на такъв мощен климатик рано или късно ще се затрупа с лед.
    valyo68 и rosswen харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2889

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не ми се спори,има един лаф:Аз на тъпана ли да вярвам или на оная си работа.Джак като отрориш тялото и видиш едни допълнителни тръби като серпентини +байпаси,ще разбереш какъв фреон се инжектира,точно това е кръга на флашинжектора.Жив и здрав.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2890

    Отговор: Избор на климатик 2017

    На тъпана ли да вярвал, или на оная си работа...
    Защо не виждам никъде нито flash injection, нито управление на байпаси??
    Само един допълнителен нагревател със защита.


    rosswen одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    8
    #2891

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте. От известно време чета форума и съм наясно от каква машина имам нужда. Колебанието ми се свежда до 2 климатикa – 18LFCA и Нокрия 14LBC. Целта е да се отоплява помещение от къща около 35квадрата, има изолация, макар и да не е нищо специално, както и pvc дограма. Помещението е хол с кухненски бокс, но ще се ползва и за сън през зимата. Северна България.
    Нещата седят по следния начин – нокрията е със 100лв по-скъпа от lfca-то, но нея ще я купувам от едно място а друг човек ще я монтира, така че бих загубил гаранцията, докато ако се спра на lfca, ще ползвам 3 години гаранция. До колкото разбирам нещата, предимството на нокрията е, че ще е доста по-икономична, отдавайки същата отоплителна мощност, но пък там недостатъка е липсата на гаранция, рискът от пукащи пластмаси и факта, че вътрешното тяло е трудно за разглобяване при профилактика. Същевремнно във форума не съм намерил някакви серизони оплаквания и проблеми с lfca, но пък той е по-нисък клас от нокрията, като е ясно че разхода на електроенергия би бил по-висок.
    Въпросът ми е някой има ли представа до колко драстична ще е разликата в разхода на двата модела и кой всъщност бихте ме посъветвали да взема?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2892

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Джак прегледах си снимкие имам на няколко машини т.п.Екодан там ще ти извади очите системата.Зубадан 35 последно си спомням имаше същата система.По сервизните знаеш има много грешки даже в схемите (има модели нарисувани с капилярка а те са с ЕЕВ).Колегата ми звъня на негов човек от Климаком и той потвърди,че в серията Зубадан без значение дали е 25,35,50...се използва тази технология.При първа възможност ще ти направя снимка да се види какво има вътре.поздрави.
    ruuni9 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2893

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Дай да ги видим тези снимки, щото аз не вярвам. При FH25, 35, 50 VEHZ разликата спрямо обикновения модел е само един нагревател.
    mystikalrs и rosswen харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2894

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Дай да ги видим тези снимки, щото аз не вярвам. При FH25, 35, 50 VEHZ разликата спрямо обикновения модел е само един нагревател.
    Джак имаш ЛС ,да не трупаме тук темата.
    Genadi80 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2895

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Джак имаш ЛС ,да не трупаме тук темата.
    Напротив,темата се трупа с всевъзможни приказки,а като чета Вашия спор ми е най-интересно.Особенно ако се разбере накрая има ли друга разлика освен нагревателя.
    Ако може и малко повече да кажете за Gree u-crown.ако има специална тема или нещо повече в тази може да дадете и линк,че много страници...
    Този пост е редактиран от cable; 16-09-17 в 17:09.
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе