Страница 207 от 334 ПърваПърва ... 157197205206207208209217257 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,091 до 3,105 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,784
    #3091

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Вил, за Вашето помещение, може да погледне следните модели:
    Toshiba RAS-B16N3KV2-E1 Suzumi Plus
    Gree GWH18RC-K3DNA3G (LCLH) Viola Wi-Fi
    Hitachi RAK-50PEC/RAC-50WEC Eco Comfort
    Daikin FTX50GV~RX50GV Comfort (вече Ви беше предложен)
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3092

    Отговор: Избор на климатик 2017

    >tony.....Понякога говорiм за пари,понякога за модели.А кви са тия дето са 2000 лв. надолу и се сравнявата със zubadan,Напр.предложената Toshiba от колегата rosswen е с отдавана мощност отопление:0,90-5,50-6,50 макс.Ако ZUBADAN е при 6,0 номинал!!!-2,85 при -15 то тази Тошиба ще е по зле на макс.(според неспециалист като мене,...пък и правилно питаш за къв Zubadan говорим...,ами за кви -15 гр.,за кви 5 лева)
    И казано по друг начин,как става така,че zubadan със само 2,85 kw според думите на колегата които никой от експертите не оспори ще стопли тази мансарда?А как ще я стоплят тези с 2000 лв. надолу???
    С това искам да кажа,че тука има много мнения и то на километри едно от друго.Може би,ако има данни от независим източник някой трябва да ги казва(ако ги знае) при всяко свое мнение.Иначе малко всичко изглежда като кво си мисли някой си.....
    Та ,за неспециалист като мене от прочетеното тука(и често оставащо без отговор)на всяка страница ти се сменят представите кой кой е(в климатиците).....
    Този пост е редактиран от cable; 25-09-17 в 19:01.
    musster и Rafailiev харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    2
    #3093

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте.Моля за съвет.
    София,къща 2 етажа/предстояща изолация догодина/ПВЦ дограма,локално парно на въглища/не 24 часа/.Трябва ми климатик/отопление и охлаждане/за спалня с легло на дете 1.5години 18кв.м. за преходните сезони,добавка към парното докато загрее или истива,или закъснявам от работа.На етажа се отоплява стаята+коридор и баня.Бюджет 1200-1300 лева с монтаж.Mitsubishi и Fujitsu имат име.И препоръки за фирми в София.Благодаря.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #3094

    Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >tony.....Понякога говорiм за пари,понякога за модели.А кви са тия дето са 2000 лв. надолу и се сравнявата със zubadan,Напр.предложената Toshiba от колегата rosswen е с отдавана мощност отопление:0,90-5,50-6,50 макс.Ако ZUBADAN е при 6,0 номинал!!!-2,85 при -15 то тази Тошиба ще е по зле на макс.(според неспециалист като мене,...пък и правилно питаш за къв Zubadan говорим...,ами за кви -15 гр.,за кви 5 лева)
    И казано по друг начин,как става така,че zubadan със само 2,85 kw според думите на колегата които никой от експертите не оспори ще стопли тази мансарда?А как ще я стоплят тези с 2000 лв. надолу???
    С това искам да кажа,че тука има много мнения и то на километри едно от друго.Може би,ако има данни от независим източник някой трябва да ги казва(ако ги знае) при всяко свое мнение.Иначе малко всичко изглежда като кво си мисли някой си.....
    Та ,за неспециалист като мене от прочетеното тука(и често оставащо без отговор)на всяка страница ти се сменят представите кой кой е(в климатиците).....
    Никъде не съм сравнявал въпросните машини с FH50 Zubadan, защото са несравними. Просто човекът е ограничен в бюджета (1800лв.), а доколкото знам Зубадан струва двойно повече.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-09-17 в 19:29.
    kokovox и chany харесват това.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3095

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Колега,никъде не съм казал,че сте сравнявал!Вие казахте (повтарям),че ZUBADAN50 е 2,85kw номинал при -15 градусаникой от експертите не оспори),което е много близко до мисълта,че няма как да стопли ''една мансарда близо до звездите''.Тогава би следвало да предложим някоя 24 напр. поне gree lomo ,а Вие и други колеги предлагате климатици с 2000 лв. по-евтини от zubadan и сепредполага(логично),че те ще се справят.Според мене.колкото и малко аритметика да съм учил едното от тези двете предположения е невярно,Вие кажете кое?


  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #3096

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Колега,никъде не съм казал,че сте сравнявал!Вие казахте (повтарям),че ZUBADAN50 е 2,85kw номинал при -15 градусаникой от експертите не оспори),което е много близко до мисълта,че няма как да стопли ''една мансарда близо до звездите''.Тогава би следвало да предложим някоя 24 напр. поне gree lomo ,а Вие и други колеги предлагате климатици с 2000 лв. по-евтини от zubadan и сепредполага(логично),че те ще се справят.Според мене.колкото и малко аритметика да съм учил едното от тези двете предположения е невярно,Вие кажете кое?
    И какво има да оспорват, като производителя сам си е дал графики и таблици в сервизното ръководство (към което ти дадох и линк). Както сам каза, тази мощност е номинална, а не максимална. За тези пари-толкова, а дали ще свършат работа на 100% при -15 е божа работа, зависи от много фактори.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    kokovox и Genadi80 харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #3097

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз, оставам с впечатление, че се предлагат машини, които ще се справят в описаните помещения и условия, НО според споменатия бюджет!

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3098

    Отговор: Избор на климатик 2017

    А каква е максималната мощност на предложената Тошиба при -15 гр.?Вие не сравнявате ,но всеки като чете трябва сам да си направи някакви изводи.Ако zubadan е 2,85(от 6) и предложената Тошиба може да свърши работа то тя за тази цена е нещо извънземно.Така,че ако имате данни кажете колко е и нейната мощност при -15?
    Като даваме за единия кво пише в сервизното Ви моля да дадете и за другия какво пише в сервизното.Не знам какво има за неразбиране на въпроса ми.Всеки казва,че това са 2 несравними неща,пък накрая там където хубавото няма да се справи предлагаме друго по-евтино с надежда,че ще се справи???.

  11. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #3099

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ми.Всеки казва,че това са 2 несравн
    ими неща,пък накрая там където хубавото няма да се справи предлагаме друго по-евтино с надежда,че ще се справи???.

    Предполагам и двете ще се спрвят, но при положение, че човек не може да си позволи по- доброто, ще има по- висока консумация на ел. енергия и няма да предложи същия конфорт. Всекимо според чергата!


    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    7
    #3100

    Re: Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Todorias Виж публикацията
    Здравейте. Предстои ми покупка на климатик. Харесъл съм Хиперинверторен климатик Fujitsu General ASHG12LTCB/AOHG12LTCN Nordic, 12000 BTU, Клас A+++. Дали имате наблюдение за този климатик и изобщо за серията НОРДИК. Помещението ми е хол с кухня на първи етаж с 5 см фибран на пода над паркет и ламинат.стените и тавана са с вата и гипсокартон. Изложението е запад с една външна стена (33 м2-85 кубика ) с 5 метра прозорци пвц висококачествена дограма.Апартамента ми е тухла старо строителство и е доста топъл. Намира се в град Казанлък. Моля за вашия съвет при избора ми на климатик. Ще се ползва предимно за отопление.
    Здравейте отново намерих Нокрия 14 за 2300 лв с монтажа. Това добър избор ли е за мен, смятам да държа вратата към спалнята отворена за да я отолявам и нея. Спалнята е преходна с хола и вратата й е срещу климатика.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #3101

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    А каква е максималната мощност на предложената Тошиба при -15 гр.?Вие не сравнявате ,но всеки като чете трябва сам да си направи някакви изводи.Ако zubadan е 2,85(от 6) и предложената Тошиба може да свърши работа то тя за тази цена е нещо извънземно.Така,че ако имате данни кажете колко е и нейната мощност при -15?
    Като даваме за единия кво пише в сервизното Ви моля да дадете и за другия какво пише в сервизното.Не знам какво има за неразбиране на въпроса ми.Всеки казва,че това са 2 несравними неща,пък накрая там където хубавото няма да се справи предлагаме друго по-евтино с надежда,че ще се справи???.
    Ама ти сериозно ли? Казахме ти няколко пъти, че тези клими се предлагат, с оглед на бюджета, с който разполага. Никой не е казвал, че Зубадан няма да се справи и т.н. Въпросните мощности ги цитирах, защото се говореше именно за тях. За Тошиба Сузуми или Шорай не е ставало на въпрос. За Тошибите си има engineering data book и там си пише всичко (16-ка сузуми, при -15 външна и 20 градуса вътрешна температура, отдава 2,4kw по номинал и 3kw максимална). Нека се придържаме към темата, стига толкова офтопик.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #3102

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Малко по-малко я дават тошибата 2,7kW при -15.Интересно,че 12ltca при -20 я дават 3,6kw

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3103

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Колеги,темата в момента кипи и има спор.
    Специално темата за климатиците я следя от години,нищо че не съм Специалист.
    Допускат се Големи грешки в препоръка за помещение.Оттам започва плюенето на дадена марка/калпавият монтаж е бонус/ към офертата.
    Винаги съм казвал,че всеки потребител е индивидуално решение.
    Офф-Топик!
    Рафа и другия колега, не съм забравил!
    Този пост е редактиран от Viking72; 25-09-17 в 22:01.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3104

    Отговор: Re: Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Todorias Виж публикацията
    Здравейте отново намерих Нокрия 14 за 2300 лв с монтажа. Това добър избор ли е за мен, смятам да държа вратата към спалнята отворена за да я отолявам и нея. Спалнята е преходна с хола и вратата й е срещу климатика.
    Мисля ,че с нокрията няма да сбъркаш.
    Единствено незнам как ще се топли адекватно спалнята.
    Бъди сигурен,че в спалнята ще е 2-3 градуса по-студено .
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3105

    Отговор: Избор на климатик 2017

    >rosswen, не знам кво лошо има ако се внасят уточнения в нещо което не на всекиго е ясно.Нищо лично,просто не ми се вързват нещата.....
    та,ако единия е 3 от 6,5 макс.=46%.Другия 2,85 от 6 (номинал) е =47,5%,което на практика е същото.Така,че ако тези стойности са верни при два пъти разлика в цената ,разбира се всеки ще предпочете Тошибата.Не знам дали е офтопик и не казвам ,че стойностите които даваш са неверни,защото не съм аз експерта,който може да каже данните.Просто искам да обсъдим тези стойности,защото са важни.А това какво аз мисля по въпроса е без значение.
    Интересно,че когато всички бяха съгласни,че това са два несравними климатика,сега при една най-проста сметка излизат горе-долу еднакви,никой от експертите не оспорва.
    Та щом мислите,че е офтопик аз спирам да пиша по въпроса.Надявам да прочета нещо поднесено с данни,пример темите за тв където hristoslav към всяка тема прилага таблици с данни за всеки тв.

    musster одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе