Страница 243 от 334 ПърваПърва ... 193233241242243244245253293 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,631 до 3,645 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    24
    #3631

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте кой от двата климатика бихте ми препоръчали Fujitsu general 12lmca или
    Toshiba 13 Shorai като по-надежден. Заслужават ли си 300 лева отгоре за тошибата за малко по-високия номинал при отопление и по-тежкото външно тяло? Или да заложа на сигурно с Фуджито? Относно компресори, тела, електроника нищо не разбирам - затова моля за съдействие... Ще се отоплява стая 22кв София, среден етаж от блок, изолация на тавана от вата , външна изолация, 3 крила ПВЦ съответно на 1 външнa стенa , север ,около 22-23 градуса желани. Отворен съм и за други предложения, но от всичко прочетено в нета за климите мисля,че съм на правилен път. Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3632

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от sawion Виж публикацията
    Здравейте кой от двата климатика бихте ми препоръчали Fujitsu general 12lmca или
    Toshiba 13 Shorai като по-надежден. Заслужават ли си 300 лева отгоре за тошибата за малко по-високия номинал при отопление и по-тежкото външно тяло? Или да заложа на сигурно с Фуджито? Относно компресори, тела, електроника нищо не разбирам - затова моля за съдействие... Ще се отоплява стая 22кв София, среден етаж от блок, изолация на тавана от вата , външна изолация, 3 крила ПВЦ съответно на 1 външнa стенa , север ,около 22-23 градуса желани. Отворен съм и за други предложения, но от всичко прочетено в нета за климите мисля,че съм на правилен път. Благодаря
    За 22-23 градуса и двата ще ти вършат работа.

    Според мен си заслужава да дадаш 300 лева повече за по-хубав климатик и за по-дълга гаранция. Раздели ги на 5 години и ти излиза по 60 лева повече на година, но пък се радваш на по-голям комфорт. За Shorai нищо не знам, сигурно е читав.

    Виж и Mitsubishi Heavy SRK 35ZS-S.

    Ако пък си рисков играч, вземи ей тоя ултра стар модел Sharp от Outlet-а на vimax Може да е стар и да няма добро обслужване и сервиз за него, но пък ако нацелиш здрава партида, тоя климатик е чук за тия пари, а помещението го изяжда от'сEкъде! Аз лично бих рискувал, но аз съм пристрастен...

    https://*********/klimatici/outlet-kl...tu-klas-a.html

    Успех!
    toto4ev и rosswen харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #3633

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Щом смяташ, че с фуджитсу залагаш на сигурно и си обърнал внимание, че е по-тежко външното тяло спрямо LMCA, защо не заложиш на LUCA- види ми се като цена между двете!

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    14
    #3634

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте.
    Тези дни искам да купя климатик и като за възможностите ми и доколкото съм изчел, смятам да купя Midea. Но каква, моля за помощ!

    Климатика ми трябва за помещение 13 квадрата ъглова кухня от соца- бетонка. гр. Варна
    Изложение - 1 стена северна с остъклен на винкел балкон и 3 вътрешни неотопляеми стени.
    В кухнята се готви. Бабата живее в кухнята, та климатика ще се ползва предимно за отопление през зимните месеци.

    Бюджет- 800-900лв. заедно с монтажа.

    Спрял съм се на моделите:
    -MIDEA MS11MU-09HRFN1 (11M1) OASIS http://MIDEA MS11MU-09HRFN1 (11M1) OASIS
    - MIDEA MSMAAU-09HRDN1 / MOBA03-09HFN1 BLANC 2016https://oxm.bg/produkti/klimatici-za...3-09hfn1-blanc

    пп. обмислям и варианти за хиперинвертор 2 употреба, като например
    Dainik F25JNS -700 лв. без монтаж, но мза 2 ръка ще пиша в съответната тема.

    Коя от Мидеите по-горе би топлила реално и при -15 градуса? Като гледам характеристиките им, Oasis e 35кг. срещу 28 кг. външно тяло на Blanc и на Fairwind. Което ме кара да си мисля, че доста е спестено от материали, poradi koeto klonq kym OASIS. Какв мислите вие?


    Знам, че ако събера още малко пари ще е по-добре, но това е положението. А и предстоят и други неотложни разходи, така че е невъзможно да отделя над 1000лв. заедно с монтажа в обозримо бъдеще!!!!! Затова моля да се съобразявате с това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    11
    #3635

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте този климатик ще се справи ли с 80 кубика?
    HAIER AS18GD3HRA/1U18EE6ERA
    Помещението е тухла с вътрешна изолация и ПВЦ дограма.
    Благодаря ви предварително.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    10
    #3636

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, трябва ми климатик който да помага за отоплението на хол 35 квадрата (98кубика), понякога може да се оставя отворена вратата и към една спалня 15кв.(40кубика). Намира се на 1 етаж, северно изложение , тухлена стена и външна изолация.
    Имам Panasonic CS-E12DKEW И Fudjitsu General ASHG14LMCA , през изминалата зима без никакво спиране и двата , fudjitsu-то правеше камари с лед под него, а панасоника е направил колкото 1 чаша за безалкохолно , на какво се дължи това и ако се гледа по това може ли да се каже,че панасоника е по-добър макар и с 10г по-стар.
    Бюджета е около 2500лева но мога да дам и нещо отгоре, надявам се да предложите 1,2,3,4 варианта.
    Искам да работи и при ниски температури.
    Поздрави, ако има нещо ще допълвам.
    Моля ако пишете мнение за мен да ме цитирате за да не стане объркване с мнение на колега.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3637

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от hammerdinn Виж публикацията
    Здравейте, трябва ми климатик който да помага за отоплението на хол 35 квадрата (98кубика), понякога може да се оставя отворена вратата и към една спалня 15кв.(40кубика). Намира се на 1 етаж, северно изложение , тухлена стена и външна изолация.
    Имам Panasonic CS-E12DKEW И Fudjitsu General ASHG14LMCA , през изминалата зима без никакво спиране и двата , fudjitsu-то правеше камари с лед под него, а панасоника е направил колкото 1 чаша за безалкохолно , на какво се дължи това и ако се гледа по това може ли да се каже,че панасоника е по-добър макар и с 10г по-стар.
    Бюджета е около 2500лева но мога да дам и нещо отгоре, надявам се да предложите 1,2,3,4 варианта.
    Искам да работи и при ниски температури.
    Поздрави, ако има нещо ще допълвам.
    Моля ако пишете мнение за мен да ме цитирате за да не стане объркване с мнение на колега.
    За 35 квадрата и този бюджет може да погледнете Fujitsu 18LFCA.
    Причините LMCA да прави много лед са били няколко:
    Бил е правилно оразмерен или недостатъчно оразмерен.
    Топлообменника му е сравнително малък (особено спрямо DKE-то), но с читав софтуер и компресор и TRV успяват да изкарат достатъчно топлина от него (поддържа се по-ниска температура на изпарение). Оттам натрупва повече скреж, но пък топли.

    п.с. сега видях, че става дума за 14LMCA, а аз говоря за 12LMCA ...
    @hammerdinn - моля пропуснете написаното от мен...
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 19-10-17 в 03:59.
    rosswen и Rafailiev харесват това.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3638

    Отговор: Избор на климатик 2017

    DKE-то е с двоен топлообменник и капилярка. Няма как да прави повече лед от LMC, понеже постоянно дефроства. Ако е и с дефектната пружина, съвсем не прави лед[emoji11][emoji3]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    bobovo и necata2 харесват това.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3639

    Отговор: Избор на климатик 2017

    В OLX се продават външни тела DKE чисто нови залежали по 200лв или нещо такова. Може да си го подмените профилактично и ще изкара още 10г

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от radostinr Виж публикацията
    Здравейте.
    Тези дни искам да купя климатик и като за възможностите ми и доколкото съм изчел, смятам да купя Midea. Но каква, моля за помощ!

    Климатика ми трябва за помещение 13 квадрата ъглова кухня от соца- бетонка. гр. Варна
    Изложение - 1 стена северна с остъклен на винкел балкон и 3 вътрешни неотопляеми стени.
    В кухнята се готви. Бабата живее в кухнята, та климатика ще се ползва предимно за отопление през зимните месеци.

    Бюджет- 800-900лв. заедно с монтажа.

    Спрял съм се на моделите:
    -MIDEA MS11MU-09HRFN1 (11M1) OASIS http://MIDEA MS11MU-09HRFN1 (11M1) OASIS
    - MIDEA MSMAAU-09HRDN1 / MOBA03-09HFN1 BLANC 2016https://oxm.bg/produkti/klimatici-za...3-09hfn1-blanc

    пп. обмислям и варианти за хиперинвертор 2 употреба, като например
    Dainik F25JNS -700 лв. без монтаж, но мза 2 ръка ще пиша в съответната тема.

    Коя от Мидеите по-горе би топлила реално и при -15 градуса? Като гледам характеристиките им, Oasis e 35кг. срещу 28 кг. външно тяло на Blanc и на Fairwind. Което ме кара да си мисля, че доста е спестено от материали, poradi koeto klonq kym OASIS. Какв мислите вие?


    Знам, че ако събера още малко пари ще е по-добре, но това е положението. А и предстоят и други неотложни разходи, така че е невъзможно да отделя над 1000лв. заедно с монтажа в обозримо бъдеще!!!!! Затова моля да се съобразявате с това.
    Оазис-а е 35кг, обаче не в БГ. Тук се внасят най-калпавите външни тела. Да не говорим, че няма и читав вносител на Мидея изобщо.
    Най-добре се ориентирайте към друга марка.
    За 900лв Gree Change например, или нещо на изплащане - Fujitsu LLCC, LMCE и т.н. за малко повече пари (1100-1200лв с монтажа).
    kokovox и Sir John харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3640

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    За 35 квадрата и този бюджет може да погледнете Fujitsu 18LFCA.
    Причините LMCA да прави много лед са били няколко:
    Бил е правилно оразмерен или недостатъчно оразмерен.
    Топлообменника му е сравнително малък (особено спрямо DKE-то), но с читав софтуер и компресор и TRV успяват да изкарат достатъчно топлина от него (поддържа се по-ниска температура на изпарение). Оттам натрупва повече скреж, но пък топли.
    Братле виждал ли си на 14lmc външните?Да не го бъркаш с на 12lmc? 12дке пред него е като 07-ца да не кажа и по-умрял.Монтирали сме 14 Lmc в 40 и кусур квадрата не ги усеща, причината да не се слагат масово 14lmc е само по-добрата цена на 16Тошиба за сега, иначе.....

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    1
    #3641

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте и от мен,

    Нуждая се от покупка на климатици и след дълги дни в проучване, накрая се реших да се допитам и до вас.
    Накратко: помещенията са 2 - хол + кухня - 39 м2 и спалня - 16.5 м2 (височината е 2.50м).
    Апартаментът се намира на 1ви жилищен етаж над проход за подземните гаражи (затворен с гаражна врата) в тухлена сграда с външна изолация.
    Помещенията са вътрешни, с излаз към тераси (едната е изток, другата - запад) и ПВЦ дограма.
    Климатиците ще ми трябват основно за отопление, като често вратата свързваща 2те помещения ще отворена.

    Спрял съм се на няколко варианта, но бих бил много благодарен за съвет, мнение и алтернативи:

    1) Fujitsu General ASHG18LFCA/AOHG18LFC за хола и ASHG12LMCA за спалнята.
    2) Toshiba RAS18N3KV2 за хол и за спалня RAS13N3KV2-E1.
    3) Mitsubishi SRK50ZS-S за хола и SRK35ZS-S за спалнята.

    С удоволствие бих разгледал и по-бюджетни опции (гледах какво ли не - от Gree например), но по-важното в за мен е съотношението цена/качество и бих инвестирал в по-скъпи машини, които биха се изплатили във времето (разход за ел. енергия, поддръжка, нерви
    Надявам се да съм описал ситуацията с достатъчно детайли.

    Благодаря предварилно!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,226
    #3642

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз бих взел
    Fujitsu general 18lfca и Fujitsu general 9 Luca
    Не мисля че ви трябва повече от сносна 9ка за спалнята.
    Мисля, че и другите опции биха свършили работа.
    Rafailiev одобрява това.

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3643

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Братле виждал ли си на 14lmc външните?Да не го бъркаш с на 12lmc? 12дке пред него е като 07-ца да не кажа и по-умрял.Монтирали сме 14 Lmc в 40 и кусур квадрата не ги усеща, причината да не се слагат масово 14lmc е само по-добрата цена на 16Тошиба за сега, иначе.....
    Извинявам се, не съм видял, че става дума за 14-ката...
    kokovox одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    20
    #3644

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,дано не дублирам ,кой от трите модела бихте препоръчали за южна средна стая 18кв на първи етаж, панелка с подова изолация?Ще се ползва максимално зимата .
    PANASONIC CS/CU-PE9RKE-цена 899лв
    PANASONIC CS-DE25TKE- 929лв
    PANASONIC CS-DE35TKE-999лв

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,770
    #3645

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Нито един от трите.....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе