Страница 233 от 334 ПърваПърва ... 183223231232233234235243283 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,481 до 3,495 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #3481

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Погледнете
    Fujitsu general 12 lmca
    Fujitsu General 12 Luca
    Fujitsu general 12 lt
    Mitsubishi Heavy 35zs-s
    Gree 12 change
    Gree 12 u crown

    Две неща да имате в предвид. Обърнете внимание да изберете модел, който не духа отдолу под него. Това може да е некомфортно поради че леглото ще е под машината.
    Като цяло разликата между по-евтините и по-скъпите модели е във вероятната по-тиха и незабележима работа в полза на по-скъпите, малко по-малък разход на енергия и евентуално биха могли да поддържат по-висока температура без проблем при студено време.
    Не знам дали човекът е много чувствителен към шум, но ако е, Mitsubishi Heavy обикновено правят тихи и незабележими машини.
    ivanvanovv, ponyasd и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3482

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Питане.
    Както бях казал за Осаката вкъщи моя човек дойде изкара фреона зареди я наново.
    Оказа се че има около200 грама по-малко.
    Замери там налягания и температури.
    Всичко стана перфектно.
    Оставихме го да работи и отидохме да пием по кафе на двора.
    После по живо по здраво.
    Влезнах да дремна малко там ,че малката нещо се беше разревала и какво да видя .
    Осаката бичи яко дефрост на 10-12 градуса външна температура.
    Звъннах на моя човек и той вика Конвенционалките са така.
    То хубаво това вярвам му ама като се напъна сигурно 10 минути бичи яко на дефрост и външното тяло направо завря.
    Чаках го ама ме изразни и го изкл.
    Изчаках там 2-3 Мин и го вкл.
    Тръгна си нормално .
    След това заспах и се събудих от жега след около1 час .
    Климатика настроен на 24 в стаята 26!?
    Някакви идеи

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    6
    #3483

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,нов съм във форума и имам следния въпрос: Предстои ми закупуване на климатик за спалня 20 кв.м.,източно изложение,2 външни изолирани стени,ПВЦ дограма,1- ви етаж,главно за отопление.След като прочетох доста мнения тук,се бях ориентирал към MHI SRK35ZS-S,но преглеждайки еуровент,ми направи впечатление,че номиналната отдавана мощност и COP падат значително при - 10 гр. (2,8 COP /2,6 кВ).За сравнение в хола имам Фуджицу 12 LUC,което тъй като не съм ползвал още, проверих също в еуровент и според тях се държи по-добре на ниски темп.
    В апартамента става доста студено зимата и не знам на кой модел да заложа.Ще съм благодарен за съвет.Извинявам се дългия пост.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3484

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не мисля, че конвенционалките са така, старата ми конвенционалка при 3-4° и суха пита не правеше дефрости. Проверете му термистора на питата на външното тяло дали работи коректно, да не е с прекъснат кабел и да не се е откачил.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3485

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не мисля, че конвенционалките са така, старата ми конвенционалка при 3-4° и суха пита не правеше дефрости. Проверете му термистора на питата на външното тяло дали работи коректно, да не е с прекъснат кабел и да не се е откачил.
    Джак така си работят,а пък конвенционалките с външен тръбен датчик се броят на пръстите на едната ми ръка.Тая Осака съм почти сигурен че няма.Пък и колкото и да са прости си дават грешки за датчиците.
    Този пост е редактиран от necata2; 08-10-17 в 23:01.
    SPSt одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3486

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не мисля, че конвенционалките са така, старата ми конвенционалка при 3-4° и суха пита не правеше дефрости. Проверете му термистора на питата на външното тяло дали работи коректно, да не е с прекъснат кабел и да не се е откачил.
    Благодаря Jack.
    Истината е ,че преди не съм му обръщал внимание .
    Дали така си работи по принцип или просто аз съм се разглезил с другите машини.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Джак така си работят,а пък конвенционалките с външен тръбен датчик се броят на пръстите на едната ми ръка.Тая Осака съм почти сигурен че няма.
    Значи да не я гледам повече?
    Както се казва така се е родила..... и така ще си умре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    11
    #3487

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте!
    Моля за мнение и съвет за 12-ка, 1300-1600 лв. с монтаж по REECL. Гледах тук-там, и все повече се обърквам...
    Варианти за сега :

    MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE Mitsubishi Electric
    CS-XE12QKEW/CU-E12QKE Panasonic


  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3488

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Valentini Виж публикацията
    Здравейте!
    Моля за мнение и съвет за 12-ка, 1300-1600 лв. с монтаж по REECL. Гледах тук-там, и все повече се обърквам...
    Варианти за сега :

    MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE Mitsubishi Electric
    CS-XE12QKEW/CU-E12QKE Panasonic

    Без да претендирам ,че съм 100% прав.
    За още някои лев може да се напънеш за LTC.
    има доста доволни хора .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    11
    #3489

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Rafailiev, какво е LTC ?


  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3490

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Valentini Виж публикацията
    Rafailiev, какво е LTC ?

    Модел на триото ( Fuji,Fujitsu,General са едно и също)
    Модела е LT
    Genadi80 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3491

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Цеци Виж публикацията
    Здравейте,нов съм във форума и имам следния въпрос: Предстои ми закупуване на климатик за спалня 20 кв.м.,източно изложение,2 външни изолирани стени,ПВЦ дограма,1- ви етаж,главно за отопление.След като прочетох доста мнения тук,се бях ориентирал към MHI SRK35ZS-S,но преглеждайки еуровент,ми направи впечатление,че номиналната отдавана мощност и COP падат значително при - 10 гр. (2,8 COP /2,6 кВ).За сравнение в хола имам Фуджицу 12 LUC,което тъй като не съм ползвал още, проверих също в еуровент и според тях се държи по-добре на ниски темп.
    В апартамента става доста студено зимата и не знам на кой модел да заложа.Ще съм благодарен за съвет.Извинявам се дългия пост.
    Аз бих сложил ХЕВИ-то заради режима на размразяване. LUC в студа размразява на всеки 4 часа като по часовник, което аз намирам за леко дразнещо.
    Дори направо бих сложил една 7-ца SRK20ZMX-S (старата серия DIAMOND). При мен (последен етаж, без въздушна възглавница над мен) 15 m2 ги изяжда тая 7-ца и дори работи он/оф, което ме дразни. При теб няма да спира изобщо, което е страхотно А ако навън стане -20 и издъхне, ще й пуснеш една духалка (вече ги има за по 13 лева) да му помага Но пък през останалото време ще се кефиш на добичето. Много комфортно работи. А и едва ли търсиш 26 градуса за спалня, освен ако не обичаш да спиш отвит.

    SRK35ZS-S
    отопление - 0.9 - 4.0 - 4.8 kW
    тегло тела - 9.5 вътрешно / 34.5 външно
    компресор - 900 W
    фреон - 950 гр R410A

    SRK20ZMX-S
    отопление - 0.9 - 2.5 - 4.3 kW
    тегло тела - 13.5 вътрешно / 35 външно
    компресор - 750 W
    фреон - 1200 гр R410A

    За сравнение SRC25ZMX-S (9-ката) постига на отопление 0.9 - 3.13 - 4.7 kW, при същите хардуерни параметри като на SRK20ZMX-S. Тоест няма лошо да я понапънеш малко тая 7-ца Просто софтуерно е ограничена.
    И още нещо: при -15 градуса външна температура и вътрешна 20-24 градуса, SRK20ZMX-S може да произведе 1.4 kW топлина (по номинал, сиреч без да се напъва). Сиреч, ако зимата с един радиатор/конвектор/духалка 1.5 - 2.0 kW можеш да стоплиш това помещение, значи и DIAMOND 7-цата ще ти върши работа.
    Този пост е редактиран от babati; 09-10-17 в 01:17.
    corsairman01, kokovox, rosswen и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #3492

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Четейки поста на Бабати се позаинтересовах ,и си намерих едно такова климатиче.Изчетох двата тома инфо за него,но за мен като обикновен потребител остана загадка най важното - тоя климатик един декар ли отоплява или 10 квадрата ? 7 пъти изчетох безсмислените им фермани и най важното което ме интересуваше не открих,а именно за каква квадратура или обем е климата.Отстрани имаше някакви pdf файлове,които не искам да ме затормозяват допълнително.Тях ги отбичвам като пътни знаци,защото животът е кратък и времето е ценно, и не мога да го губя с всяка плява в нета.Избирателно търся вече най същественното за потребителя,в сбита и кратка форма.Ако некой намери инфото за квадратура в статията ще го почерпя.
    Ето го феномена :https://www.climamarket.bg/klimatik-...src25zs-s.html

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3493

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Еййй, пак с това "...качествено пречистване на въздуха.."
    Genadi80 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3494

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не мисля, че конвенционалките са така, старата ми конвенционалка при 3-4° и суха пита не правеше дефрости. Проверете му термистора на питата на външното тяло дали работи коректно, да не е с прекъснат кабел и да не се е откачил.
    Някои конвенционалки работят точно така. Имам впечатления от 5 конвенционалки.
    Мидеа без дефрост датчик - дефроства и на суха пита и по-време.
    Нео и Панасоник без дефрост датчик-не дефростват нито на суха пита, нито по време.
    Нео - 2 бр. с дефрост датчик-не дефростват нито на суха пита, нито по време.
    Разнообразието в софтуера и хардуера е доста голямо и не може така от въздуха да се дава категоричен отговор.
    dodo_pv одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    6
    #3495

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе