Страница 269 от 334 ПърваПърва ... 219259267268269270271279319 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,021 до 4,035 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #4021

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Когато една зима задържа 2 седмици (!!!) -17/-20° видех Дайкини от 2500 лева да умират,както и Митсубишита на 100v по 2000 лева бройката.Единствения климатик който ме впечатли тогава беше едно старо конвенционално Gree,което топлеше един хамбар с високи 3 метра стени и постоянно отваряща се врата (магазин за авточасти).Духаше топло и дефростваше рядко.В първата седмица на студовете почти всички скъпи климатици се държаха достойно,но след десетия ден почнаха да окапват като круши.Те това е истинския тест за добър климатик,всичко друго е пунта мара.
    didiron, oska, Genadi80 и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4022
    Цитат Първоначално публикувано от chany Виж публикацията
    Топлят и тихо работят, но ако климата ни е средиземноморски ( а той в Бургас няколко години беше такъв ). Като чета форума, как работят среден към висок клас климатици и колко ток консумират...... Просто се доверих на името Mitsubishi, без да прочета два реда......

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
    O.K. Разбрах. Само един съвет от мен, без да те ангажирам с нищо: прекаленото четене и вживяване във форуми, води до необратими ментални и емоционални щети.
    Aleksandars, necata2, Mega и 6 други харесват това.

  4. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #4023

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    O.K. Разбрах. Само един съвет от мен, без да те ангажирам с нищо: прекаленото четене и вживяване във форуми, води до необратими ментални и емоционални щети.
    Айде, без да познавате някой, да не се ангажирате с обидни определения и съвети.

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
    SPSt и oska харесват това.

  5. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4024

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Звяр казваш...умрял по скоро...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Алекс, бихте ли се аргументирали!
    Аз имам опит само от една бройка на приятел, скоро бях писал - топли етаж от къща с него.
    Колкото повече информация споделите, толкова по-добре за всички останали

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    10
    #4025

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Много благодаря на включилите се.
    До тук установих, че схемата 12+9 вероятно ще пасне за хола

    Що се отнася до марките разнобоя е голям 4-те модела, които изборих не са всички за 1600. Дали са повече или по-малко близо до тази граница не ме интересува толкова, колкото да е тих и да топли спалнята.. Тук въздуха е влажен, но никога не съм имал проблем с Фуджитсутата по отношение лед..

    Иначе, LUCA - 1600 , Daikin FTX25KV - 1490, SF25VE - 1459, 25ZMP-S - 1259 лв..

    Не се очудвам, че местна фирма ще продава една идея повече.. 100тина лв не ме бъркат, защото пък после ще мога да разчитам и за други неща на тях.. Е.. ако разликата е повече..

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4026
    Цитат Първоначално публикувано от chany Виж публикацията
    Айде, без да познавате някой, да не се ангажирате с обидни определения и съвети.

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
    Ъъъъъ, извинявам се! Ще го кажа така, че да не бъда разбиран погрешно: не вярвайте на всичко което четете в нета! Във форумите пишат хора, които не познавате и не можете да бъдете сигурни в истинските им намерения и подбуди. Форумите са много добра среда за манипулация. Исках да Ви намекна да не се зомбирате. Не съм си помислял да обиждам.
    necata2, toto4ev, hitman0013 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #4027

    Отговор: Избор на климатик 2017

    дидака 13 на performance има електрически управляеми вертикални и хоризонтални клапи и на дистанционното може да следиш консумацията

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #4028

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    performance има електрически управляеми вертикални и хоризонтални клапи и на дистанционното може да следиш консумацията
    Да има и можеш да следиш консумацията,но само за 35 и 50

    Sent from my Sony Xperia Z3

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    15
    #4029

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Привет!
    Моля са съдействие за правилен избор на климатик
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? и двете
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? кухня, 14м2, 34м3, пластмасова дограма нова петкамерна, стъклопакет,3м2, източно изложение, апартамент 4 ет. /8 етажен блок/
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Бургас
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? лято 25, зима 22-23
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? няма вътрешна изолация, в момента блока се санира с 10 см стиропор
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? готварска печка, хладилник телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 1100 -1200 без монтаж
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? всякаква
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. стаята е с приобщена тераса, терасата горен етаж също е приобщена и отопляема, терасата под моята в момента се затваря с 15 см итонг и 10 см изолация но няма да се вкарва в стаята.



    спрял съм се на Fuji electric RSG 09LMCA

    или подобен от групата fuji. Нямам предпочитания към марка. Характеристиките на модела са на границата. Ще се справи ли 09?
    Нямам информация за по-нови модели от този сезон и други марки.
    Моля дайте препоръки.
    Благодаря много на отзовалите се.
    Ще съм много благодарен за препоръка на фирма в Бургас. В момента посочения модел е на промоция 1120 с монтаж Клима Груп 2.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cocomaz; 07-11-17 в 08:17.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #4030

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Ъъъъъ, извинявам се! Ще го кажа така, че да не бъда разбиран погрешно: не вярвайте на всичко което четете в нета! Във форумите пишат хора, които не познавате и не можете да бъдете сигурни в истинските им намерения и подбуди. Форумите са много добра среда за манипулация. Исках да Ви намекна да не се зомбирате. Не съм си помислял да обиждам.
    Не съм съгласен с тебе.Не всички хора постващи във форумите са манипулатори.Просто повечето се произнасят гледайки нещата през своята призма.Попадал съм винаги (може и късмет да е било) на честни и откровени хора,стремящи се да помогнат доколкото могат.За мен форумите са полезно нещо,дори не ми се е налагало да отсявам плявата.Не ми се е случвало да попитам за мнение професионалист,и той да ме изпързаля,или подведе умишлено.
    За "зомбиране" и дума не може да става.
    Всъщност най правилно май го каза Генади : всеки си е решил предварително какво да си купи (според възможностите),но си поства тук само за да си чеше пръстите и храни егото.
    Rumb@ta и chany харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4031

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Не съм съгласен с тебе.Не всички хора постващи във форумите са манипулатори.Просто повечето се произнасят гледайки нещата през своята призма.Попадал съм винаги (може и късмет да е било) на честни и откровени хора,стремящи се да помогнат доколкото могат.За мен форумите са полезно нещо,дори не ми се е налагало да отсявам плявата.Не ми се е случвало да попитам за мнение професионалист,и той да ме изпързаля,или подведе умишлено.
    За "зомбиране" и дума не може да става.
    Всъщност най правилно май го каза Генади : всеки си е решил предварително какво да си купи (според възможностите),но си поства тук само за да си чеше пръстите и храни егото.
    С извинение за офтопика... не е съвсем така. Поне моят случай не е такъв. На кратко, исках 09лмца, след информиране стана 09лука, след препоръки и промяна в плана на строителните дейности (планираната изолация), стана 20зс-с. На края съм на К2У и това е окончателно. Всеки решава сам за себе си колко да се повлияе и дали да следва някакви стереотипи. Като цяло, боравенето с интернет изисква омело отсяване на информацията за да бъде ефективно, а това умение се изгражда с много прекарани часове пред монитора. При някои дори не се получава тази адаптация и четат наред.
    Едно е да попиташ с цел да не се прекараш, друго е да питаш и да се луташ без да се вслушваш в отговорите и накрая пак да вземеш нещо, което си си решил ти.
    SPSt, ruuni9 и chany харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #4032

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Като цяло, боравенето с интернет изисква омело отсяване на информацията за да бъде ефективно, а това умение се изгражда с много прекарани часове пред монитора
    Eми Мезинов,всичко е в края на крайщата строго индивидуално.Много хора категорично не биха избрали втора употреба климатик поради техни си съображения.
    И нима биха сгрешили пренебрегвайки или "отсявайки" всичките позитиви на секънд хенд техниката ?!
    Дали са се "прекарали" купувайки си нови климатици ?
    В твоя случай ти явно си бил повлиян от лице монтиращо , продаващо или просто притежаващо втора употреба климатици .Дали решението ти е правилно ? Това само Господ ще покаже...
    Единственното нещо,което понякога леко ми се набива в очи в тоя форум е "стръвното" прокламиране на K2У от страна на шепа юзъри според които покупката на такъв климатици е едва ли не теорема.
    kokovox и Rafailiev харесват това.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4033

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Защо пак намесвате К2У? Когато спрете да ги отричате с мантрите за чайниците, тогава ще спрем да се хвалим. Не Господ ще покаже, а потребителите. Сравнете темите за 100/200V /нови и К2У/ с тези за 220V и направете баланс доволни/недоволни.

    Само да отбележа, че много по-често се отричат К2У от хора много далеч от техниката, отколкото се хвалят от потребителите им.
    И сега нямаше да напиша този коментар, ако не бях провокиран. Като не ви харесват, преглътнете самостоятелно факта, че съществуват и не четете за тях.
    Aleksandars и ruuni9 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    19
    #4034

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте. Предстой закупуване на климатик за стая 20кв. в блок, саниран апаратамент с изолация 10см и нова дограма. Ще се използва главно за отопление зимата. Бюджета е до 1400лв и се чудим на hitachi RAK35RPC/RAC35WPC с безплатен монтаж. Друго за тези пари ново, което да си по заслужава дали има? Може и втора употреба рециклиран климатик да ме насочите. Благодаря Ви много.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,947
    #4035

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Porsche911 Виж публикацията
    Здравейте. Предстой закупуване на климатик за стая 20кв. в блок, саниран апаратамент с изолация 10см и нова дограма. Ще се използва главно за отопление зимата. Бюджета е до 1400лв и се чудим на hitachi RAK35RPC/RAC35WPC с безплатен монтаж. Друго за тези пари ново, което да си по заслужава дали има? Може и втора употреба рециклиран климатик да ме насочите. Благодаря Ви много.
    За тези пари, трудно ще намерите по-добро (става дума за нов). Конкурент му е Fujitsu General 12lmce, но кой от 2-та е по-добър е спорен въпрос.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе