Страница 303 от 334 ПърваПърва ... 253293301302303304305313 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,531 до 4,545 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #4531

    Отговор: Избор на климатик 2017

    От 4 до 9 е един и същ климатик, разликата е в етикетите и евентуално в цената (правят се на едно и също място в китай) и моят съвет е един от тях, дали 9 или 12 трябва да се прецени след оглед. Мястото над дивана е по- подходящо, не трябва да духа срещу теб.
    oska и kokovox харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4532

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivantn Виж публикацията
    Здравейте, Предстои ми закупуване на климатик, основно за отопление ще се ползва, и естествено след като неразбирам от климатици съм доста объркан. Прочетох доста, и стигнах до извода, че има значение при какви условия (големина на помещение и неговата топлоизолация) ще се ползва климатика. Общо взето избора съм го свел до 2 марки - Дайкин и Фуджицу, но не мога да определя кой модел е най-подходящ за мен.

    Помещението в което ще се монтира климатика е в тухлена кооперация на 5 предпоследен етаж. Изложението е югоизток. Външна стена се явява само тази към остъклената тераса. Помещението е 16 кв.м, като вратата към коридора е отворена непрекъснато, както и вратите на другите стаи в които се влиза от коридора(две стаи). Не си правя илюзиите, че с този климатик ще топля и останалите стаи просто описвам ситуацията каква е. Бюджета ми е около 1200-1300 лв за климатик и монтаж.

    Въпросите, които ме вълнуват са:

    I. Кой от изброение климатици е подходящ за мен имайки в предвид скицата.

    1. DAIKIN FTXB35C
    2. DAIKIN FTX35J3
    3. Daikin FTX35KM/RX35KM
    4. FUJI RSG12LMCA
    5. GENERAL FUJITSU ASHG12LMCA
    6. Fujitsu General ASYG12LMCE
    7. FUJITSU ASYG-12LMCA
    8. FUJITSU GENERAL ASHG 12 LMC
    9. FUJI ELECTRIC RSG-12LMC


    II. Кое е най-подходящото място за разполагане на климатика(на скицата съм показал аз между кои две места се колебая), но не съмсигурен, че е ОК, тъй като или ще е над дивана на който обикновенно стоим или срещу него.

    Предварително благодаря за вашите отговори/съвети.
    За препоръчване е климатика да е над дивана, освен ако искате да ви духа. Аз лично бих махнал Дайкините от списъка. Относно фуджитата те са три фирми, които правят едни и същи модели с разлика в наименованието на модела. Относно начина по, който мислите да се отоплявате, ще имате голяма разлика в температурите. Ако сложите голям климатик, той ще прави бързо температурата и ще изключва, при което в тази стая ще е доста топло а в другите не толкова. Според мен е по-добре да си търсите климатик само за основното помещение а по-нататък да сложите други в стаите или да използвате конвектор за тях.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    3
    #4533

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Super DaiSeiKai 8 ???

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4534

    Отговор: Избор на климатик 2017

    А външното тяло...къде? Кондензния маркуч не може да ходи нагоре. (може ама по-добре да не ходи)

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #4535

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Климатиците не са в един клас.Хеви е машина с КОП 5+ и доста по-масивни топлообменници ,един клас отгоре е ( което си личи и по цената ), а това с някви таблички от еуровент. Който иска да им вярва прав му път ,отдавна съм установил ,че са фалшиви и писани едно към гьотере.
    Масивни и тежки топлообменници имат и някои съкровища на Мидея, Грий, Проктър и Гембъл / Купър и Хънтър и т.н. Тези, които ги познават твърдят, че въпреки това не се справяли добре с отоплението в студовете и мъглите, както и че класът им не бил висок. Аз не знам. Като имам пред вид заблудата, до която си стигнал със свързването на ефективността на машините с повторно кратковременната им работа, мога да си позволя да направя няколко забележки, а именно: Високият КОП 5+ на хевито е реален до момента на темпериране на помещението. От там нататък нещата се сриват, заради калпавото управление на турбината, характерно не само за него, но и за етериите на Панасоник, и някои други. Моделът е проектиран да издухва винаги гореща струя. Хората, които ми го монтираха споменаха, че не темперирали добре големи помещения, точно заради ниския неуправляем дебит на турбината. Повярвай ми, грешките в Евровент са по-малки от тези по сервизната документация на уважавани марки с големи традиции в попрището на климатизацията. Моделът LUCA не ми харесва лично поради факта, че хардуерът му е оувърклокнат. Затова ми стана интересно сравнението между тях и MHI при работата им в студовете, особено в по-просторни помещения. Що се отнася до високите класове на производителите, там компромиси с управлението на турбините няма. Погледни Хитачи и Тошиба.
    Genadi80 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #4536

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Тоя СОР 5+, къде го видя?
    От кое сервизно/сайт да гледаме верни данни?
    25цата е с КОП 5 .. верни данни ,ако си е направил труда производителя да даде такива в неговото си сервизно .. ако не ,отникъде
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    33
    #4537

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от genttogsg01 Виж публикацията
    Добре, значи да търся оферти с MHI SRK25ZMP и 09LMCA ?
    Да се отчета.
    Утре ще поръчам 09LMCA ,май ще топли по-добре.
    VeleV.Klima и Rafailiev харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    8
    #4538

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А външното тяло...къде? Кондензния маркуч не може да ходи нагоре. (може ама по-добре да не ходи)
    Външното тяло ще е под прозореца на остъклената тераса.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #4539

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Много лъжат ей, много лъжат.
    Имам 2 грее 12 change къде ли не-четох и навсякъде пише минимум 200 вата е да ама трънци. Пробвал съм всичко и най-ниския минимум който съм виждал преди офф си е 385 вата и то мн.рядко, в повечето случай държи 410 за около 3-4 минути и айде пак офф.В крайна сметка си имам 2 конвенционални климатика в момента. 10 минути работят 30 почиват и температурата си играе нагоре надолу. Затова проучете преди да купувате, защото ще има като при мене, топло ми е, оппа студено ми е и тн....
    Този пост е редактиран от Stankov85; 04-12-17 в 05:35.
    Alexi, zxc0, SPSt и 2 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4540

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Дам, лъжат. И аз някога четох за един 90W ама трънци. А след -2° на двора става като твоите трънци с 400 W.
    Stankov85 одобрява това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4541

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Като са написали 90W, къде пише че ВИНАГИ минимума е толкова. При определени условия е И толкова! На моята кола като пише разход 7.2 при извънградско, да не би все толкова да харчи извън града.
    За това, ако минимума е нещо важно за теб - проучваш, гледаш, сверяваш и когато си сигурен в инфото си купуваш. Още преди бях написал някъде, че има само две марки машини, от висок клас, с реални минимуми.
    Този пост е редактиран от tony34al; 04-12-17 в 07:35.
    bobovo, Aleksandars, ivan74 и 4 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4542

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivantn Виж публикацията
    Външното тяло ще е под прозореца на остъклената тераса.
    Надявам се знаеш, че терасата трябва да е вечно отворена когато работи климатика.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4543

    Отговор: Избор на климатик 2017

    А пише при какви условия е толкова - 90W. А къде пише, че при -2° става 400W. Когато гледах на всякъде пишеше 90W. Когато гледах всеки казваше, че е климатика с най-ниския минимум ( на изус, без да е мерил ).
    Не ме разбирай погрешно, изобщо не държа на нисък минимум, просто искам да не вкл./изкл. И не защото самото вкл/изкл е някакъв проблем, а защото го прави с фучене/усилване на турбината, пукане и пр. Особено тази сутрин 2ми. off.
    Същото важи и за "тихото" хеви 10-5-10. Нека си казваме нещата каквито си са.
    Хубав ден на всички.

    - - - - - - - - - -

    П.П.
    Ако колата ти не гасне/спира - off, мисля че всичко и е наред.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Надявам се знаеш, че терасата трябва да е вечно отворена когато работи климатика.
    То май ще е от външната страна. Малко конденза от вътрешното идва проблемен, но може да се измисли нещо.
    zxc0 и Stankov85 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,936
    #4544

    Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Като са написали 90W, къде пише че ВИНАГИ минимума е толкова. При определени условия е И толкова! На моята кола като пише разход 7.2 при извънградско, да не би все толкова да харчи извън града.
    За това, ако минимума е нещо важно за теб - проучваш, гледаш, сверяваш и когато си сигурен в инфото си купуваш. Още преди бях написал някъде, че има само две марки машини, от висок клас, с реални минимуми.
    Освен някое японче, какво друго би могло да работи без да спира в добре изолирано, с минимални топлозагуби стайче 12-13м2, южно изложение? Не съм попадал на поста, в който си споменал кои са марките, за това би било полезно за много хора да споделиш.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4545

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За япончета не говори, че те може да са с ниски реални минимуми, но са "незаконни" и е забранено да се споменават в тази тема.
    Aleksandars и ruuni9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе