Страница 315 от 334 ПърваПърва ... 265305313314315316317325 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,711 до 4,725 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #4711

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от BenJi Виж публикацията
    Да прочета 314 страници, вместо да получа кратък съвет... :D
    Не знам дали ходите на работа, но нямам свободното време. Иначе нямаше да напиша мнение, а щях да отделя 2-3 часа да чета по форуми. И като човек който прави всичко в тая квартира...не мога да правя и това :D
    Ходим и още как. Аз също нямам свободно време,но съм седял до 2-3 часа вечерта. Идеята ми е че си има специфики за който няма как да ти се помогне дистанционно.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    5
    #4712

    Отговор: Избор на климатик 2017

    На квартира сме, не сме собственици. Има ЛОКАЛНО парно което тествахме преди 4-5 години и имахме 920 лв. ток. Поради тази причина те не са особено надъхани да дават пари за климатик, за това ще отделят 750. Ние можем да си позволим още маиксимум 1000лв. което прави 1.7/1.8к лева. На втория етаж е ясно, че почти топлина няма да стига, важното е долу да е топло. За горе...топлия въздух се качва, може и да се усети някаква топлинка :D. На скоро сменяхме и бойлер и щори...толкова пари може да отделим. А бързаме...защото студа е стабилен и с духалки хем е студено, хем е супер скъпо. Та да...1700/1800 макс, АКО можете...предложете нещо 24ка, ако не...ще го мисля сам :D
    А да...има и камина, но хем е късно май за дърва, хем като всички работим, трудно ще я потдържаме :/

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4713

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от BenJi Виж публикацията
    На квартира сме, не сме собственици. Има ЛОКАЛНО парно което тествахме преди 4-5 години и имахме 920 лв. ток. Поради тази причина те не са особено надъхани да дават пари за климатик, за това ще отделят 750. Ние можем да си позволим още маиксимум 1000лв. което прави 1.7/1.8к лева. На втория етаж е ясно, че почти топлина няма да стига, важното е долу да е топло. За горе...топлия въздух се качва, може и да се усети някаква топлинка :D. На скоро сменяхме и бойлер и щори...толкова пари може да отделим. А бързаме...защото студа е стабилен и с духалки хем е студено, хем е супер скъпо. Та да...1700/1800 макс, АКО можете...предложете нещо 24ка, ако не...ще го мисля сам :D
    А да...има и камина, но хем е късно май за дърва, хем като всички работим, трудно ще я потдържаме :/
    Погледни какво сме ти предложили

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4714

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от BenJi Виж публикацията
    На квартира сме, не сме собственици. Има ЛОКАЛНО парно което тествахме преди 4-5 години и имахме 920 лв. ток. Поради тази причина те не са особено надъхани да дават пари за климатик, за това ще отделят 750. Ние можем да си позволим още маиксимум 1000лв. което прави 1.7/1.8к лева. На втория етаж е ясно, че почти топлина няма да стига, важното е долу да е топло. За горе...топлия въздух се качва, може и да се усети някаква топлинка :D. На скоро сменяхме и бойлер и щори...толкова пари може да отделим. А бързаме...защото студа е стабилен и с духалки хем е студено, хем е супер скъпо. Та да...1700/1800 макс, АКО можете...предложете нещо 24ка, ако не...ще го мисля сам :D
    А да...има и камина, но хем е късно май за дърва, хем като всички работим, трудно ще я потдържаме :/
    Сменяйте квартирата!

    Sent from my Sony Xperia Z3
    Kasap одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    8
    #4715

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от BenJi Виж публикацията
    На квартира сме, не сме собственици. Има ЛОКАЛНО парно което тествахме преди 4-5 години и имахме 920 лв. ток. Поради тази причина те не са особено надъхани да дават пари за климатик, за това ще отделят 750. Ние можем да си позволим още маиксимум 1000лв. което прави 1.7/1.8к лева. На втория етаж е ясно, че почти топлина няма да стига, важното е долу да е топло. За горе...топлия въздух се качва, може и да се усети някаква топлинка :D. На скоро сменяхме и бойлер и щори...толкова пари може да отделим. А бързаме...защото студа е стабилен и с духалки хем е студено, хем е супер скъпо. Та да...1700/1800 макс, АКО можете...предложете нещо 24ка, ако не...ще го мисля сам :D
    А да...има и камина, но хем е късно май за дърва, хем като всички работим, трудно ще я потдържаме :/
    Nordic EVO II CH-S24FTXN-E2WF WiFi


    Описание

    • Вграден WiFi модул за управление чрез смартфон или таблет
    • Охлаждане SEER 6,4 (A++), отопление SCOP 4,8 (A++);
    • Ефективен температурен диапазон от -23 °C до +48 °C, (отопление от -23 °С)
    • Усъвършенствана инверторна технология I-Action;
    • Автоматичен режим размразяване;
    • Функция: възможност за автоматично отопление при външни температури от 8 °С;
    • Подгряване на компресора и основата на външното тяло;
    • Стабилна и ефективна работа;
    • „Мек“ старт на компресора с начален ток под 5А;
    • Безстепенен контрол на вентилатора на вътрешното тяло от 1% до 100%;
    • Подобрен алгоритъм на работа при ниски външни температури;
    • CH SMART – ION филтър;
    • LED дисплей на панела на вътрешното тяло;
    • Функция “I Feel”;
    • Работа при режим “Sleep”
    • 24-часов таймер;

    Технически параметри

    • Консумация при охлаждане : 1,50 (0,38-2,80) kW;
    • Консумация при отопление : 1,425 (0,40-2,50) kW;
    • Производителност при охлаждане : 6,45 (1,40-7,00) kW;
    • Производителност при отопление : 6,60 (1,50-7,90) kW;
    • Тип фреон: R410A;
    • Тегло (нето) на вътрешно/външно тяло : 16,5/43,5 кг.;
    • Тегло (бруто) на вътрешно/външно тяло : 20/48 кг.;
    • Захранване : монофазно ~220-240V/50Hz;
    • Въздушен поток : 1150/1050/950/850 м³/ч;
    • Ниво на шума на вътрешно тяло (мин./средно/макс.) : 28/42/45/48 dB(A);
    • Размери (нето) вътрешно тяло (ШxВxД) : 1081X327X248 мм;
    • Размери (бруто) вътрешно тяло (ШxВxД) : 1158x352x413 мм;
    • Размери (нето) външно тяло (ШxВxД) : 960X700X396 мм;
    • Размери (бруто) външно тяло (ШxВxД) : 1011x763x455 мм;
    • Ниво на шума на външно тяло (мин./средно/макс.) : 60 dB(A);
    • Работен температурен диапазон (охлаждане) : +18...+48 °C
    • Работен температурен диапазон (отопление) : -23...+24 °C
    • Максимална денивелация между вътрешно и външно тяло : 10 м
    • Максимално разстояние между вътрешно и външно тяло : 25 м
    • SEER - Сезонен коефициент на преобразуване (охлаждане) : 6,4 (A++)
    • SCOP - Сезонен коефициент на преобразуване (отопление) : 4,8 (A++)



    Цена: 1799,00 лв

    това също изглежда подходящо.
    stainway одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #4716

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, имам питане за климатик за апартамент във Враца – тухла /старо строителство/, трети етаж /не е последен/, вътрешна изолация на стените и таваните, предстояща външна изолация /догодина/, ПВЦ дограма - троен стъклопакет, четирисезона, повече за охлаждане и по-малко за отопление /имам ТЕЦ/ - Хол 36 кв.м., 90 куб., 9.6 кв.м. на прозорците, изложение на помещението –север-изток. Бях се ориентирал към Фуджитсу Дженерал 18lfca но се оказа, че не мога да кандидатствам по програмата за енергийна ефективност. Сега се чудя между Toshiba 16 Shorai и Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE. Ако има нещо по-добро за около и малко над 2000лв. моля да предложите.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4717

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE ще ти свърши работа - къде си тръгнал да гледаш 18ки.
    Genadi80 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #4718

    Отговор: Избор на климатик 2017

    SF за 36кв.м? What da blyat...
    zxc0, corsairman01, chany и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4719

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако ви е само за охлаждане и в преходните сезони за позатопляне си вземи Fujitsu 12 LMCE.Това митсубиши е голямо дърво.
    Този пост е редактиран от bobovo; 12-12-17 в 19:27.
    zxc0 и Genadi80 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    20
    #4720

    Отговор: Избор на климатик 2017

    След кратко умуване и оглед на място се стигна до решението-24ЛФЦ.Вчера мина и монтажа и вече е топлоооооо Но какви ми прави впечетление...настоен е на 24 гр. имам термометър в помещението почти фронтално срещу вътрешното тяло който показва 23,2гр а това не спира да духа.Вентилатора е настроена на medium.Нормално ли е това или нещо аз не съм го настрил като хората

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #4721

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Значи не съм се ориентирал правилно, нали затова ви питам да ме посъветвате. А и нали трябва да става и за програмата енергийна ефективност. А 12LTCA как ще дойде?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4722

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Braykov Виж публикацията
    Здравейте, имам питане за климатик за апартамент във Враца – тухла /старо строителство/, трети етаж /не е последен/, вътрешна изолация на стените и таваните, предстояща външна изолация /догодина/, ПВЦ дограма - троен стъклопакет, четирисезона, повече за охлаждане и по-малко за отопление /имам ТЕЦ/ - Хол 36 кв.м., 90 куб., 9.6 кв.м. на прозорците, изложение на помещението –север-изток. Бях се ориентирал към Фуджитсу Дженерал 18lfca но се оказа, че не мога да кандидатствам по програмата за енергийна ефективност. Сега се чудя между Toshiba 16 Shorai и Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE. Ако има нещо по-добро за около и малко над 2000лв. моля да предложите.
    Избери Фуджитсу Дженерал 18lfca няма да згрешиш. С тия 12ки ще студуваш.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #4723

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Избери Фуджитсу Дженерал 18lfca няма да згрешиш. С тия 12ки ще студуваш.
    Него исках, но ми казаха, че не става за Енергийна ефективност

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #4724

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от nikopld Виж публикацията
    След кратко умуване и оглед на място се стигна до решението-24ЛФЦ.Вчера мина и монтажа и вече е топлоооооо Но какви ми прави впечетление...настоен е на 24 гр. имам термометър в помещението почти фронтално срещу вътрешното тяло който показва 23,2гр а това не спира да духа.Вентилатора е настроена на medium.Нормално ли е това или нещо аз не съм го настрил като хората
    Нормално е така работят инверторните климатици - постоянно. За повече информация защо тук
    http://remont-klimatici.com/info/faq...oren-klimatik/

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    20
    #4725

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Нормално е така работят инверторните климатици - постоянно. За повече информация защо тук
    Разликата между инверторните и обикновените климатици?
    Да разбирам ли от прочетеното в статията че трябва да го оставя така и да променям при нужда само Температурата?Той че няма да се изключва,няма,ще си работи цялата зима,но пък вечер спим под него и това бучене малко смущава.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе