Страница 187 от 283 ПърваПърва ... 137177185186187188189197237 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,791 до 2,805 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2791

    Отговор: Избор на климатик '2018

    При ZSX и ZMX е така, както описах-при дефрост не върти, при офф върти в режим следене. Трябва да се загледам при ZS как е при дефрост, ама няма да е скоро.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #2792

    Отговор: Избор на климатик '2018

    MHI 20ZS-S и MHI 35ZS-S при дефрост вдига клапите и спира турбината. Дефростът при мен продължава около 7 минути. Ако се постави ръка под вътрешното тяло се усеща лекото падането на студения въздух през клапите. За мен, по-добро решение би било леко въртене на турбината, тъй като телата са над спалня и диван.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2793

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Хм.. Един казва върти друг не върти...
    То ако се усеща студът само като си доближиш раката ще е добре. Онази 18-ска (ice Blue by GENEX) направо си ми схваща вратлето. Явно на Митсубика фугите са по малки при затворена клапа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #2794

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Така е. Вероятно в тези случаи е важно как са разположени клапите, и каква е формата на долната част на тялото. Явно, това определя циркулацията на въздуха при спряна турбина. А при дефрост, че не върти не върти. Освен ако няма промяна в алгоритмите на по-новите бройки. Не знам дали се правят корекции на софтуера по време на жизнения цикъл на моделите.
    Иначе, старият ми General направо си обръща клапите надолу и си подухва леко, но директно.
    Този пост е редактиран от papadodo; 30-07-18 в 15:27.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2795
    Цитат Първоначално публикувано от papadodo Виж публикацията
    MHI 20ZS-S и MHI 35ZS-S при дефрост вдига клапите и спира турбината. Дефростът при мен продължава около 7 минути. Ако се постави ръка под вътрешното тяло се усеща лекото падането на студения въздух през клапите. За мен, по-добро решение би било леко въртене на турбината, тъй като телата са над спалня и диван.
    Леко въртене би се равнявало на режим охлаждане за 7мин. което не мисля че ще ти хареса. Студения въздух има само една посока - надоло и ако там е спалня или диван ...
    ZS-S, има ли сензор за темп. в дистанционното ? I feel нещо от сорта ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #2796

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Леко въртене би се равнявало на режим охлаждане за 7мин. което не мисля че ще ти хареса. Студения въздух има само една посока - надоло и ако там е спалня или диван ...
    ZS-S, има ли сензор за темп. в дистанционното ? I feel нещо от сорта ...
    Няма подобни "екстри". Режим охлаждане е силно казано, според мен. Но тъй като, студеният въздух от топлообмена при дефрост все пак трябва да отиде някъде, предпочитам той да е разсеян в стаята, а не върху главата ми.
    Вероятно при топ моделите има други решения. Нали все пак за нещо трябва да дадем повече парички.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2797

    Избор на климатик '2018

    При топ модела, турбината не върти при дефрост. При МЕ е по същия начин. Имайте в предвид, че дефростът не е толкова често срещано явление при МХИ. Аз 20ZMX под 3-4 часа не съм го хващал да дефтоства, при това при висока влажност, над 85% и темп. от -5 надолу, с обилен снеговалеж. При това, при задание 23-24 и турбина настроена на най-ниската степен. Качвал съм снимки в темата на МХИ. Прави го само при нужда, в повечето случаи дефтоства много по-рядко. Случи ми се на -15, две денонощия да не размразява, понеже студът беше сух. Я сте хванали дефрост през нощта, я не. Повече от 2 дефроста в най-тежките условия не мисля, че ще се случи, ако има някаква изолация и машината е оразмерена правилно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 30-07-18 в 16:38.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2798

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При топ модела, турбината не върти при дефрост. При МЕ е по същия начин. Имайте в предвид, че дефростът не е толкова често срещано явление при МХИ. Аз 20ZMX под 3-4 часа не съм го хващал да дефтоства, при това при висока влажност, над 85% и темп. от -5 надолу, с обилен снеговалеж. При това, при задание 23-24 и турбина настроена на най-ниската степен. Качвал съм снимки в темата на МХИ. Прави го само при нужда, в повечето случаи дефтоства много по-рядко. Случи ми се на -15, две денонощия да не размразява, понеже студът беше сух. Я сте хванали дефрост през нощта, я не. Повече от 2 дефроста в най-тежките условия не мисля, че ще се случи, ако има някаква изолация и машината е оразмерена правилно.
    А топ моделите ти имат ли подгрев на външните?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2799

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    А топ моделите ти имат ли подгрев на външните?
    Не, нямат. ZSX е с 5 дренажни отвора + 1 авариен. Тази зима не успяха да се запушат всички.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2800

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Пичове убеден съм, че ZS-S не гаси турбината при дефрост, поради простата причина, че климатика ми е монтиран срещу спалнята и като прави дефрост вдига клапите и оставя турбината на ниски обороти, което праща струята въздух срещу лицето ми, но тя не е студена и не предизвикваше дискомфорт а и рядко правеше дефрост като цяло.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2801

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Като ви влезе климатика в размразяване вдигнете пластмасовия капак, махнете филтрите и пипнете с ръка топлообменника. Ще ви залепнат пръстите. Направо си хваща скреж.
    /На моите снежна топка си правя/ И ако трябва и турбината да се върти.....то все едно си отваряш прозореца.
    djenev, rosswen и Genadi80 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2802

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Така де и аз това писах. А това че вдига клапите при офф не води ли до успиване или има корекции +2 +4° .... климатик с ниски дебити ако се сложи на височина 70см. от пода ще е по добре от конвектор ама си е циганищия
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2803

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Сашо,само не ми стана ясно какъв е проблема за фигура около климата,за Да не се мести?
    Хубаво заключи темата,но според мен заглавието на питащия е грешно.
    Иначе има перфектно решение без местене и нарушения на работата на машината.
    Може да изтриеш поста!
    А решението ми е адекватно,ефектно и нестандартно.
    Този пост е редактиран от Viking72; 30-07-18 в 19:24.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2804

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Проблема е такъв, че човека ясно е написал каква е ситуацията. Темата е за климатизатори, а не за строителство и т.н.
    SPSt и Genadi80 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2805

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Пичове убеден съм, че ZS-S не гаси турбината при дефрост, поради простата причина, че климатика ми е монтиран срещу спалнята и като прави дефрост вдига клапите и оставя турбината на ниски обороти, което праща струята въздух срещу лицето ми, но тя не е студена и не предизвикваше дискомфорт а и рядко правеше дефрост като цяло.
    А може би е достигнал температурата и е минал в офф, а не дефрост?
    На мен ми се струва безсмислено(да не кажа тъпо) да се върти турбината при дефрост.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе