Страница 210 от 283 ПърваПърва ... 160200208209210211212220260 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,136 до 3,150 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1
    #3136

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте! Нужна ми е Вашата помощ!

    Трябва да избера климатизатор, за да се прекарат всички тръби и т.н. преди гипсокартона..
    накратко:
    Еднофамилна къща в Асеновград, 2-ри етаж, като първия 70% е приземен, изложение на спалнята север-запад,
    тухла 4-ка, измазана от двете страни с хоросан, отвън 2 см EPS, 5см вата на тавана под гипскартона, алуминиева дограма, двоен обикновен пакет, общо 2.1 m2.
    Климатизаторът ще се използва за охлаждане и отопление.
    Умишлено не съм написал до какви температури ще се разчита на него (миналата година имаше 1 седмица студ с до -18с вечер)
    Също не съм заложил бюджет, защото питането ми е за нов 220V, нов 100/200V и К2У. Да кажем, че гледаме среден и над среден клас.
    Приоритетите ми са: Надеждност, комфорт, тишина и цена

    За екстрите: не държа на тях, ако има изсушаване на питата /самопочистване?/ и някакъв антиалергичен/антимикробен е добре дошло, но не е задължително!

    Относно монтажа: знам, че има много фирми и хора, но ако може да ми препоръчате някой, който наистина си разбира от работата!

    Прилагам схема на помещението, както и съседните. Ориентирал съм се и за място на климатизатора (външна стена с прозорец),
    Като може и да е на стената на спалнята (между спалнята и стената с прозореца). Не искам да е срещу или над мен!

    Прилагам и схема на спалнята:

    Untitled.jpg - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет



    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 13м2, 36м3 (3.75м х 3.5м, h=2,8м)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); алуминиева дограма, двоен обикновен пакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2.1 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo;север-запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 2-ри етаж от 3 етажна къща, 1-ви етаж е 70% приземен, вътрешно стълбище
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Асеновград
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 26, зима 23.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? външна изолация на цялата къща - 2см EPS, 5см вата на тавана от вътрешната страна
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Този пост е редактиран от istanchev; 04-09-18 в 21:48.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    4
    #3137

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте току що се регистрирах !От Бургас съм. Имам следното питане тъй като искаме да си сменим климатика в хол-кухнята 35м2 (Осака 24 сплит система на 10 г е вече много шумен и неенергоспестяващ плащаме зимата по 330 лв ток) с някой по-икономичен и тих с добра топлоотдаемост и да е ефективен.
    Помещението е на 2 етаж от къща тухла с изолация 8 см външна и 3 камерна пвц дограма -1 и 3 етаж не се отопляват и не живее никой там.Спрели сме се на модел Futjitsu General ASHG18LFCA/AOHG18LFC 2200 .лв е.Добър ли е ще ни върши ли работа и ако не какво ще ми препоръчате защото сумата, която инвестираме не е малка и искаме нещо, което си отговаря на парите и като ниска консумация на ел.енергия и да си топли през зимата.



    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 35м2,
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); пвц 3 камерна

    · изложение нa пoмeщeниeтo;изток има и една южна стена
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 2-ри етаж къща, 1-ви етаж и 3 не се отопляват и никой не живее там
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- всекидневна кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 24, зима 25.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? външна изолация на цялата къща - 8см EPS,
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - печка аспиратор хладилник миялна и др
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 2200 да
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли
    Този пост е редактиран от avenger; 11-09-18 в 20:37.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3138

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Спрели сме се на модел Futjitsu General ASHG18LFCA/AOHG18LFC 2200 .лв е.Добър ли е ще ни върши ли работа и ако не какво ще ми препоръчате защото сумата който инвестираме не е малка и искаме нещо което си отговаря на парите и като ниска консумация на ел.енергия и да си топли през зимата

    Много добър избор на модел не се чудете.
    Иван Вълков и rosswen харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #3139

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от medemi Виж публикацията
    спрял съм се на msz-ap50vg/muz-ap50vg

    Спрял съм се ориентировъчно от препоръки на ползващи и по данни за машината,
    но питам тук, за да ме насочите за нещо друго (аргументирано) или да подкрепите този ми избор.
    Надявам се на компетентни мнения и препоръки
    Нали за това е този форум и раздел.
    Този пост е редактиран от avenger; 11-09-18 в 20:38.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3140

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от arsenal1 Виж публикацията
    Здравейте!Искам да закупя климатик,но ми трябва помощ!Става въпрос за панелен блок в Пловдив.Всекидневня 18кв. 2.6 височина.Има външна изолация 10см. един пвц прозорец 136х146 (обикновен стъклопакет) и една алуминиева врата към терасата(която е затворена с дограма).Апартамента е на 3 етаж западно изложение.В стаята има телевизор и хладилник.Ще се ползва предимно за отопление.Бюджета е към 1600лв с монтаж.
    Градски аз бих загледал Панасоник етерия 9 или 12 в зависимост от топлозагубите ,които имаш .
    Успех !
    Този пост е редактиран от avenger; 11-09-18 в 20:38.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3141

    Отговор: Избор на климатик '2018

    istanchev, за това помещение Ви е необходима седмица...Вариантите при новите на 220 V се броят на една ръка. При новите на 100V има избор, а при втората употреба още повече.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3142

    Отговор: Избор на климатик '2018

    arsenal1, за това помещение предвид факта, че съм наясно какво е, машините на които може да обърнете внимание са:
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium
    General Fujitsu ASHG09KGTA
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance
    General Fujitsu ASHG09LUCA Discovery White

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    4
    #3143

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Aleksandars здравейте може ли мнение и по моето питане по-горе ?

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #3144

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Диляна Койнова Виж публикацията
    Здравейте току що се регистрирах !От Бургас съм. Имам следното питане тъй като искаме да си сменим климатика в хол-кухнята 35м2 (Осака 24 сплит система на 10 г е вече много шумен и неенергоспестяващ плащаме зимата по 330 лв ток) с някой по-иконимичен и тих с добра топлоотдаемост и да е ефективен.
    Помещението е на 2 етаж от къща тухла с изолация 8 см външна и 3 камерна пвц дограма -1 и 3 етаж не се отопляват и не живее никой там.Спрели сме се на модел Futjitsu General ASHG18LFCA/AOHG18LFC 2200 .лв е.Добър ли е ще ни върши ли работа и ако не какво ще ми препоръчате защото сумата който инвестираме не е малка и искаме нещо което си отговаря на парите и като ниска консумация на ел.енергия и да си топли през зимата



    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 35м2,
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); пвц 3 камерна

    · изложение нa пoмeщeниeтo;изток има и една южна стена
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 2-ри етаж къща, 1-ви етаж и 3 не се отопляват и никой не живее там
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- всекидневна кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 24, зима 25.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? външна изолация на цялата къща - 8см EPS,
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - печка аспиратор хладилник миялна и др
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 2200 да
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли
    Въобще не се чудете,за тези пари е точният климатик.Преди години препоръчах на един приятел от тези серия климатици 2 броя,но 24 ки отоплява магазин 120 кв.Повече от 350 лева не е плащал,като се има в предвид,че осветлението му е около 1500 вата за час.Тази сума е през зимните месеци,през които е било най студено.
    Този пост е редактиран от charliii; 05-09-18 в 09:22.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #3145

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За сметките е много относително. Важното е, че машината, за парите си, е отлична. Но почти сигурно е, че ще консумира по-малко от предишния Ви климатик.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    2
    #3146

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    arsenal1, за това помещение предвид факта, че съм наясно какво е, машините на които може да обърнете внимание са:
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium
    General Fujitsu ASHG09KGTA
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance
    General Fujitsu ASHG09LUCA Discovery White
    Благодаря за отговора!
    При положение ,че General Fujitsu ASHG09KGTA е хиперинвертор-това ли е най-добрия избор?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #3147

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от medemi Виж публикацията
    спрял съм се ориентировъчно от препоръки на ползващи и по данни за машината
    но питам тук за да ме насочите за нещо друго (аргоментирано) или да подкрепите този ми избор
    надявам се на компетентни мнения и препоръки
    нали за това е този форум и раздел
    Без да си попълните въпросника от страница #1 трудно ще получите аргументирана насока.
    Нали за това е форума и темата.
    Genadi80 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #3148

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от arsenal1 Виж публикацията
    При положение ,че General Fujitsu ASHG09KGTA е хиперинвертор-
    Чак “хипер” не е, но е хубава машина, не че другите не са..
    rosswen, Genadi80 и arsenal1 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3149

    Отговор: Избор на климатик '2018


    А не е ... я виж кви cop_ ове вади според евровент :

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    stainway и alextk69 харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3150

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията

    А не е ... я виж кви cop_ ове вади според евровент.
    То това не е "Хипер инвертор" ами по-скоро е "Гига-ултра-мега-супер-дупер инвертор"
    Японците ряпа да ядат, това си е вече извънземна технология!
    SPSt, rosswen, Genadi80 и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе