Страница 70 от 283 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1036

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За тези пари има много варианти. Лично за вашето помещение 12LT ми се вижда голям. 9LT май ще е по-добрия вариант. Ако изчакате още малко, скоро се очаква да пуснат новата серия на Фуджитсу.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 15-02-18 в 23:13.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1037

    Отговор: Избор на климатик '2018

    9 ЛТС е добър избор.Май бебе ще се топли, като гледам.От друга страна 26 градуса си е високо задание, и ако ще къпете бебче, и тази усвоена тераса, сигурно със 150 мм стена най-много, все пак 12-ицата, да има запас.
    Mega, rosswen и Genadi80 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #1038

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    За тези пари има много варианти. Лично за вашето помещение 12LT ми се вижда голям. 9LT май ще е по-добрия вариант. Ако изчакате още малко, скоро се очаква да пуснат новата серия на Фуджитсу.
    Според мен, няма нужда да чака. LTC-то е доказала се машина и нищо чудно да е дори по-добра от новата. Няма как да сгреши с него.
    Mega и Rafailiev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1039

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Според мен, няма нужда да чака. LTC-то е доказала се машина и нищо чудно да е дори по-добра от новата. Няма как да сгреши с него.
    Разбира се,че се е доказала, две мнения няма. Просто с новия модел, избора ще бъде още по-голям. Колкото за работата и тепърва ще се коментира.
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    9 ЛТС е добър избор.Май бебе ще се топли, като гледам.От друга страна 26 градуса си е високо задание, и ако ще къпете бебче, и тази усвоена тераса, сигурно със 150 мм стена най-много, все пак 12-ицата, да има запас.
    Аз съдех по изолацията и това,че колегите отопляват по над 35м2 с 12-ката.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1040

    Отговор: Избор на климатик '2018

    hri100p3n43v, ако нямате нищо против, ще ви "нахвърлям" няколко модела, върху които може да помислите:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S Premium
    Samsung AR12KSPDBWKNEU
    Gree GWH12TB-S3DNA1D (LCLH) Hansol
    General Fujitsu ASHG09LTCA Winner Silver (предложено от други, а и наблюдавано от Вас)
    Panasonic CS-TZ35TKEW

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    19
    #1041

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте съфорумници. Дойде време пак да се обърна към вас за избор на климатик.
    1. Жилищно помещение. Кухня в която се спи. Апартамент на първи етаж с западно изложение.
    2. За охлаждане и отопление
    3. 20кв.м/ около 50 куб.м
    4. Дограмата е алуминиева с обикновен стъклопакет.
    5. Намира се в Пазарджик
    6. Поддържана температура 23-24 гр зимата
    7. Има много тънка вътрешна изолация на външната стена, стената към стълбище и таван. Депрон 6мм
    8. В стаята има телевизор,хладилник, фризер, микровълнова.


    Държа да кажа кажа че под апартамента са гаражи и пода е доста студен.

    Благодаря предварително.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1042

    Отговор: Избор на климатик '2018

    ами има от TREO до URURO SARARA, зависи от бюджета.Пък за студен под - има подови модели.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    19
    #1043

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    ами има от TREO до URURO SARARA, зависи от бюджета.Пък за студен под - има подови модели.
    Колега не ме интересува конкретен модел. По-скоро ме интересува с каква номинална мощност да бъде машината.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1044

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Gibons, машина с номинал 3.5~4.2 kW Ви е достатъчна като мощност. Писали сте в една друга тема - от Япония много рядко (за 18 години съм виждал само един път) идват подови машини. Ако решите да купувате нова такава, обърнете внимание на:
    General Fujitsu AGHG09LVCA Floor standing (може и 12-ката, но ще имате мощност, която едва ли ще Ви трябва)
    Mitsubishi Heavy Industries SRF35ZMX-S~SRC35ZMX-S Diamond
    Daikin FVXS35F~RXS35L Floor standing
    Toshiba RAS-B13UFV-E Floor standing
    От стенните модели:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S Premium
    General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White
    Gree GWH12TB-S3DNA1D (LCLH) Hansol
    Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    Carrier 42ЕQV035M/38ЕYV035M XPower GOLD
    Cooper & Hunter ICY II CH-S12FTXTB2S-W WiFi (за това нямам впечатления, но на хартия има добри параметри)
    bobovo и rosswen харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #1045

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте колеги,
    Налага се да се разпиша отново в темата за избор на климатик. Аз за себе си знам какво да си купя и от кой, но ситуацията е малко обща (ортажка).
    Та:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    · цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 15 m2 / 39 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - PVC, двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 4 m2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - Юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 2-ри
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - Хол/Спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - Апартамент/Панел
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - зима 21/22, лято 26/27
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?- Вътрешен апартамент с остъклена тераса
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - Телевизор, Лаптоп
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 1000/1100 без монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15/35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.- Хол от гарсонера- СОЦ панелка. Подменена дограма на стаята + остъклена тераса- ютонг и PCV прозорец.

    Знам, че бюджета е малък за добър климатик, но както писах по-рано работата е обща ииииии става много сложно да работиш с хора още повече рода, отделно има квартиранти. За апартамента е топъл и по - серионо ще е положеието с охлаждането. Настоява се, климатика да бъде нов и да е относително тих т.к. се спи в помещението. На мен ми се върти в главата 09LM серията но трито но ми се ще да чуя и вашето мнение. Цената е крайна.


    Този пост е редактиран от avenger; 18-02-18 в 10:07.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1046

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз предлагам:
    Gree GWH09KF-K3DNA6G Change
    General Fujitsu ASHG09LMCA Energy Plus 2
    Toshiba RAS-10BKVG-E Mirai
    musster, Иван Вълков и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #1047

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, интересувам се за два климатика за две стаи (спални) в къща, от по около 15-16 квадрата с алуминиева дограма. Нямам изолация. Интересува ме предимно да са топлещи и по възможност не толкова шумни (духащи), защото имаме малко дете. Бюджет около 3000 лева за двата, може и малко да се добави, ако си заслужава.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 18-02-18 в 08:22. Причина: Моля Ви, изразявайте се грамотно.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1048

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Можа да обърнете внимание на:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S Premium
    Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai
    Daikin FTXP25K3
    Panasonic CS-Z9SKEW Etherea

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    67
    #1049

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте отново! С питане и четене във форума се сдобих първо с Fujitsu ASYG 12 LUCA, а след това и с Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25 ZS-S. Доволен съм от избора макар, че нямам големи наблюдения над втората машина, но сега моля за помощ за избор на така недолюбваните във форума мултисплит системи. Необходима ми е машина на която вътрешните тела да са две седмици или седмица и деветка, едното тяло ще се монтира в кухня, а другото в спалня. Ще се използват за подпомагане на отопление с парно, а впоследствие може да се мине и само на климатици, спалнята е 15кв.м, кухнята 13кв.м. Кухнята е северна външна стена с трикамерен стъклопакет пвц дограма, спалнята е с пвц дограма граничи с изолирана усвоена тераса с пвц дограма. Моля за препоръки на мултисплит с качества на посочените по горе модели, идеята е, че в спалнята ще се спи на климатик така, че вътрешното тяло трябва да е тихо. Бюджет 2500-3000 лева с монтаж. Споменаха ми за модел на Тошиба, какво Ви е мнението за тях?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1050

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Виж в раздела за Тошиба, имаше колега много доволен от мултисплита, май отделна тема има

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе