Страница 71 от 283 ПърваПърва ... 2161697071727381121 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    9
    #1051

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте интересува ме мненията ви за DAIKIN FTXB35C / RXB35C и да ли е подходящ за 19кв. стая?

    Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1052

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Или ще духа силно, или ще е нискоефективен в 19 квадрата, освен ако височината не е 3, до 3,20 метра.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1053

    Re: Избор на климатик '2018

    Поне е с двоен топлообемник 35 цата а по малкия 25 е съвсем олекотен. Има си и ръчни степени на вентилатора задаваш най-ниската и няма шум, но хардуера не можеш да промениш. Модела не е лош, но дефроства като ненормален през 30 Мин. Което си е гавра направо.
    necata2, vale2901, shener84 и 3 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1054

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Или ще духа силно, или ще е нискоефективен в 19 квадрата, освен ако височината не е 3, до 3,20 метра.

    А дали има климатик ,който ще топли 19 студени кв. без да духа силно ,и без да харчи ток .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1055

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    А дали има климатик ,който ще топли 19 студени кв. без да духа силно ,и без да харчи ток .
    Има машини, предлагащи по-големи дебити, с по-ниско ниво на шум. От личен опит, казвам, че разликата в комфорта е значителна.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1056

    Отговор: Избор на климатик '2018

    25-цата ще го прави по-добре и по-икономично.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #1057

    Отговор: Избор на климатик '2018

    DAIKIN FTXB35C, е също с нисък дебит и 19-20 кв.м. са му предела.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1058

    Избор на климатик '2018

    За тази цена на Дайкина, неминуемо ще трябва компромис откъм комфорт. Освен ако не е някое К2У.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1059

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Има машини, предлагащи по-големи дебити, с по-ниско ниво на шум. От личен опит, казвам, че разликата в комфорта е значителна.

    Аз не говоря за шум,а за духане.Голям дебит ,значи и голям вятър ,независимо от шума.Климатика ми ,независимо че е от недолбвана тук марка ,има вътрешно тяло 900 мм ширина ,14 кила с троен топлобменник.Е за да стопли 25 кв ,много студена стая ,или трябва да духа по силно ,или да духа на средна степен но топло и харчейки 600+ вата в това топло време ,или трябва да държа 20-21 гр. вътре.Та не знам какъв ще е тоз климатик,който да ме стопли без да духа и да харчи малко при тея условия.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1060

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Roker, ако отвора, през който излиза потока е по-голям, въздуха се разпределя по-добре и струята не е толкова концентрирана. Казах, че споделям от личен опит, защото предишната ми 50-ка беше с 12см. по-късо вътрешно тяло и много по-малко сечение на отвора, на изходящата струя. Зимата работеше на предпоследна степен, като струята се усещаше доста силно и беше шумно. Сегашната машина работи на low, с по-голям дебит, а шума е едвам доловим, с 10-тина db по-нисък от на този с по-малкото вътрешно.
    Неслучайно не намесвам марки и модели, целта на сравнението беше друга. Климатик се избира и според тези характеристики, ако искаш максимален комфорт. Не се гледа само топлоотдаване и до там.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    9
    #1061

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Има машини, предлагащи по-големи дебити, с по-ниско ниво на шум. От личен опит, казвам, че разликата в комфорта е значителна.
    Ще ми предложиш ли нещо от другите машини

    Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1062

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Нека хората, занимаващи се професионално, те ориентират. Със сигурност са по-добре запознати и могат да предложат конкретни модели.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    18
    #1063

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Събирам информация за подмяна на климатика в хола. Към момента има монтиран климатик Samsung SH18ZA9. Не е ясно кога е монтиран климатика, но е доста стар и при работа има течове по стената. Разхода му на ток също е значителен. По долу съм отговорил на въпростите:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - квадватура – 48, кубатура - 118
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - ПВЦ дограма с двоен стъклопакет, но незнам повече за стъклата.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 9.68
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - Юг и Запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? – 4 етаж, не е последен,но има около 4-5 квадватни метра от тавана, които са под на открита тераса.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - Хол
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? – Нормална – 22-23 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? – Сградата е топлоизолирана с 5 сантиметра неопор. Според мен терасите на тавана не са идеано изолирани (няма конденз но се усеща с ръка разликата в температурите по тавана.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? – Има кухненски уреди и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? – около 3000-4000 с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? – 20 (ще се използва за основно отопление)
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. – Прикачил съм схема. С зелен цвят е означена врата към коридора, със син цвят са означени прозорците и вратите към терасите. С жълт цвят е означена позицията на текущия климатик. Двата кръга в средата са носещи колони, поради големината на стаята.

    Целта е да се събера информация за качественна машина, която би паснала в стаята

    ПоздравиHol_Shema.bmp

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1064

    Отговор: Избор на климатик '2018

    То машини много има ,но за 50кв при -20С ще духат като за световно за да стоплят.С два климатика или мулти с две тела за тея пари според мен ще е по-комфортно.
    П.с. това от опит - хола ми е 50кв и при -15-20С климатика духа яко да стопли.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 21-02-18 в 00:55.
    corsairman01 и rosswen харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1065

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    То машини много има ,но за 50кв при -20С ще духат като за световно за да стоплят.С два климатика или мулти с две тела за тея пари според мен ще е по-комфортно.
    П.с. това от опит - хола ми е 50кв и при -15-20С климатика духа яко да стопли.
    Зависи от топлозагубите. При мен 60-ката е винаги на тих тежим и 22гр., при миналата зима нямаше никакви проблеми, но никога комфорта няма да е като при две машини. В бюджета ще се вместят 2 бр. 09 ЛТЦ или 25zmx-s. За по-евтино може да се направи и с 09 и 12 лука или 25 и 35зс-с хеви. Варианти много.
    Много ще помогне ако @jovito сподели с какво е отоплявано до сега това помещение и какви градуси съответно са поддържани, за да се направи някаква елементарна асоциация за топлозагубите. Другия, по-сигурен вариант, е да си покани някой от познатите на форума монтажници за оглед и да си обсъдят всичко на място.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе