Страница 49 от 283 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #721

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Нещо се чува за увеличение на цени от следващата седмица ...
    ''с оглед промяна на квотите и увеличението на цените изделия заредени с фреони'' ще се внесат корекции на цените климатичната техника GREE
    .
    U crown 18-2370 лв.
    Change 12-930лв.
    Запознатите могат да обяснят по-точно и дали ще се отнася и за другите марки?



  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #722

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Добре де, 12ка LMCA, с 4 метра общ тръбен път. 3 от тях разположени отвън. Да предположим, че вън е -10 градуса, а пакета си е направен с изолация и всичкото му. Колко ще са загубите? Може и с отговор-много или малко

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #723

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Аз още си чакам отговора на въпроса. Защо след като монтажниците са запознати с изискванията на производителите монтират с по-къс тръбен път?
    Няма да получиш отговор от колегата, след като стана ясно, че той не е запознат с тези изисквания.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #724

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Павлов, повече инфо за помещението (следване на въпросника) ще е от полза за по-точен съвет.Повечето 12-ки които сте изредили може би ще дойдат големи за 18 квадрата.Сложили сте EF25, който не е коментиран особено във форума, да не кажа хич.Ще напиша кратко за нея без да омаловажавам другите модели.За мен е отлична машина и смело я препоръчвам.
    В момента влизам на гости при много взискателен и зиморничев ползвател на EF25 монтиран от нас.Солидно външно и вътрешно тяло, прецизна изработка, много тиха работа, икономичен.Помещението е 24кв тухла без излоция pvc 5к 4кв.Вън 5С, настроен е на 25, в помещението е 25.
    Наздраве и успех в избора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    JOKVN одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    софия
    Мнения
    33
    #725

    Отговор: Избор на климатик '2018

    [QUOTE=rosswen;860307]Аз бих избирал между Fujitsu 09 LTC и ME FH25VE.

    мерси за съветите,общо взето клоните към мицубишито,но ето един пост във вашия форум от преди няколко месеца за един "доволен"негов ползвател
    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    Искам да напиша няколко думи за това чудо на инженерната мисъл. Имам климатика от лятото на 2017г. само, че е версия MSZ-FH25VE2 на вътрешното тяло. Инсталиран е в 22кв.м. спалня с добра външна и вътрешна изолация. Ще напиша първо позитивните неща, защото са по-малко.
    + Охлажда добре. Когато охлади стаята и само поддържа, консумира 100Вата, а само на вентилатор е 15Вата. На най-ниската степен на вентилатора почти не се чува в стаята.
    + За момента топли добре, но още е достатъчно топло и нямам достатъчно информация.

    И сега много за минусите:
    - Пластмасата е отвратителна. Пука дори и когато в стаята температурата е достигнала зададените градуси. Може два пъти да изпука вечерта, но е достатъчно да ме събуди.
    - Много пъти се чува циркулацията на фреон в тръбите. Засега при охлаждане е по-малко, при отопление изглежда да е повече.
    - Климатика има разделени жалузи и ако направя едната част да сочат надолу, а другата хоризонтално, работи известно време и после всички жалузи заставят в някакво полу-хоризонтално положение и повече не се връщат както съм ги настроил освен, ако не натисна копче от дистанционното.
    - Първата вечер, когато използвах климатика, ставах да чета ръководството как се изключва "окото" на климатика. Движението му се чува и много дразни.
    - Най-голямата простотия на инженерната мисъл я открих последните дни, когато включих на отопление. Нагласям жалузите надолу и когато достигне зададената температура, вентилаторът изключва(това е добре) и климатика премества жалузите в хоризонтална позиция. След падане на температурата и преди включване на вентилатора, жалузите се преместват както съм ги нагласил, и разбира се всичко това се чува много ясно, защото моторите не са безшумни. (а можеше просто да не им пипат позицията, както е при повечето климатици). Страшно дразнещо нещо.

    Няма никаква нормална логика в работата на този климатик. Климатик за 2000лв. трябва да предоставя комфорт на потребителя, а не да дразни с всякакви излишни шумове. Ако исках излишни шумове, щях да си взема климатик до 1000лв.
    За мен този климатик е добре за всекидневна, но в никакъв случай за спалня.

    Въпрос1: Ако изключа захранването на моторите на жалузите, климатикът ще даде ли някаква грешка? Просто няма го да изтрая цяла зима.
    Въпрос2: Климатиците от този клас имат ли някакви ъпдейти на софтуера?
    ------------------------------------------------------------------------------------
    та въпроса ми е:ще се налага ли да си копувам успокоителни за нервите и тапи за уши :D:D:D:D,или в края на крайщата,човек дори и "добре" да живее в крайна сметка пак опира до Дайкинa :D:D:D:D:D:D
    Този пост е редактиран от павлов; 02-02-18 в 20:09.
    Alexi одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #726

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не знаеш какво е да дразни климатик за 2000лв. че и отгоре. Към твоите "-" не подозираш още колко може да се добавят.
    marqn и shener84 харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #727

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Аз да си кажа при -10 и 15 метра тръби една станартна машина 900 бту просто ще спре да топли.
    Глупости...
    dodo_pv одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #728

    Отговор: Избор на климатик '2018

    cable, увеличение ще има при всички марки....

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #729

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Колега защо да са глупости? Айде няма да спре ама мощноста му ще падне драстично според мен , ти на друго мнение ли си? Според теб колко киловата ще се изгубят при 15 м външни тръби при ниски температури (-10) , колко ще падне мощноста на самия климатик и колко киловата ще останат на разположение?При такива температури загубите стават драстични и всеки метър тръба натоварва допълнително и без това натоварената машина>Говоря за тръба навън, не говоря за тръба вътре!
    Този пост е редактиран от microclim@; 02-02-18 в 20:48.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #730

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Павлов, коментирам EF, не FH и никъде не ви накланям.Чели сте нашироко из форума, а не сте попълнил половината въпросник.Изброили сте 15 машини и нямам как да очаквате някой да ви прави пълен разбор като Моуриньо преди мач.Чета темата пътьом, влизам при една от тях и ви давам конкретна информация live измежду купичките ориз, форумната етикеция, инстанбулската конвенция и запоените сплитове.Прави бяха някой колеги последните дни, че избора е предрешен още преди да влезете във форума и за тлеенето на машините.Daikin Emura II e отличен избор щом сте се насочили към марката.Може да споделите отзиви след това в съответния раздел.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #731

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Няма да получиш отговор от колегата, след като стана ясно, че той не е запознат с тези изисквания.
    Да, разбрах, че е тук за друго, ама викам, чакай да пробвам.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #732

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Павлов, имам fh25ve и 09lvca - и при двата има пукане от пластмасите. В упътването на FH си пише, че е нормално, същото и за лекия шум от i - сензора. Извън това, не бих се съгласил с нищо от горния негативен пост. Машината за мен е добре балансирана цена/качество/комфорт/икономия - плозва се и лете и зиме. С фуджито лятото не може да се спогодим, стаята е 12-13 кв.м., но явно му идва малка и или духа свирепо на 21-22 гр., или над 23 гр. все едно не е включен. Зимата обаче топли много. Мицуто е в 24 кв. стая и лятото на 26-27 гр. я разхлажда приятно без виелици, зимата поддържа 22-24 без проблеми. Мога и още да споделя ако някой се интересува. Успех при избора.
    Този пост е редактиран от dvdsub; 02-02-18 в 20:54.
    rosswen и Rafailiev харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #733

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз през целия си живот не съм видял някъде обтегнати и 5 м външни тръби........
    microclim@ одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #734

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Павлов, мястото на посочения FTXM25M, изобщо не е във високият клас, това си е новата професионална серия на R32.
    Един глас за 09LTC.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #735

    Отговор: Избор на климатик '2018

    [QUOTE=павлов;860369]
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз бих избирал между Fujitsu 09 LTC и ME FH25VE.

    мерси за съветите,общо взето клоните към мицубишито,но ето един пост във вашия форум от преди няколко месеца за един "доволен"негов ползвател
    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    Искам да напиша няколко думи за това чудо на инженерната мисъл. Имам климатика от лятото на 2017г. само, че е версия MSZ-FH25VE2 на вътрешното тяло. Инсталиран е в 22кв.м. спалня с добра външна и вътрешна изолация. Ще напиша първо позитивните неща, защото са по-малко.
    + Охлажда добре. Когато охлади стаята и само поддържа, консумира 100Вата, а само на вентилатор е 15Вата. На най-ниската степен на вентилатора почти не се чува в стаята.
    + За момента топли добре, но още е достатъчно топло и нямам достатъчно информация.

    И сега много за минусите:
    - Пластмасата е отвратителна. Пука дори и когато в стаята температурата е достигнала зададените градуси. Може два пъти да изпука вечерта, но е достатъчно да ме събуди.
    - Много пъти се чува циркулацията на фреон в тръбите. Засега при охлаждане е по-малко, при отопление изглежда да е повече.
    - Климатика има разделени жалузи и ако направя едната част да сочат надолу, а другата хоризонтално, работи известно време и после всички жалузи заставят в някакво полу-хоризонтално положение и повече не се връщат както съм ги настроил освен, ако не натисна копче от дистанционното.
    - Първата вечер, когато използвах климатика, ставах да чета ръководството как се изключва "окото" на климатика. Движението му се чува и много дразни.
    - Най-голямата простотия на инженерната мисъл я открих последните дни, когато включих на отопление. Нагласям жалузите надолу и когато достигне зададената температура, вентилаторът изключва(това е добре) и климатика премества жалузите в хоризонтална позиция. След падане на температурата и преди включване на вентилатора, жалузите се преместват както съм ги нагласил, и разбира се всичко това се чува много ясно, защото моторите не са безшумни. (а можеше просто да не им пипат позицията, както е при повечето климатици). Страшно дразнещо нещо.

    Няма никаква нормална логика в работата на този климатик. Климатик за 2000лв. трябва да предоставя комфорт на потребителя, а не да дразни с всякакви излишни шумове. Ако исках излишни шумове, щях да си взема климатик до 1000лв.
    За мен този климатик е добре за всекидневна, но в никакъв случай за спалня.

    Въпрос1: Ако изключа захранването на моторите на жалузите, климатикът ще даде ли някаква грешка? Просто няма го да изтрая цяла зима.
    Въпрос2: Климатиците от този клас имат ли някакви ъпдейти на софтуера?
    ------------------------------------------------------------------------------------
    та въпроса ми е:ще се налага ли да си копувам успокоителни за нервите и тапи за уши :D:D:D:D,или в края на крайщата,човек дори и "добре" да живее в крайна сметка пак опира до Дайкинa :D:D:D:D:D:D
    Аз пък съм супер доволен н Електрика .!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 283 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 911
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе